StoryEditor
Producenci
20.04.2018 00:00

L‘Oréal Paris po raz 21 na festiwalu w Cannes

L‘Oréal Paris od 21 lat pełni rolę oficjalnego kreatora makijażu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W tym roku w sposób szczególny podczas tego wydarzenia wykorzystany zostanie kultowy slogan marki: „Ponieważ każda z nas jest tego warta”. 

Marka L’Oréal Paris miała swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1997 roku. Od tego momentu, od 21 lat pełni rolę oficjalnego kreatora makijażu festiwalu. Przez te lata była więc świadkiem wielu przemian w świecie filmu, w tym rosnącej roli kobiet-aktorek.

– Obecna, 71. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes nie może być dla L’Oréal Paris taka sama jak poprzednie. Dlatego też pierwszy raz w historii stworzyliśmy Worth It Show: talk-show odbywający się na kultowej plaży Martinez Beach, oddający głos kobietom, które współtworzą festiwal. Przedsięwzięcie inspirowane jest ikonicznym sloganem, leżącym w DNA naszej marki: „Ponieważ każda z nas jest tego warta” – powiedziała Monika Masewicz, dyrektor marketingu make up, L'Oréal Polska. Co noc każdy będzie mógł uczestniczyć w prowadzonych na żywo rozmowach i odkrywać nieznane dotąd historie gwiazd, ich przeżycia związane z kinem oraz rolą jaką pełnią w temacie równouprawnienia kobiet. Podczas tych spotkań gwiazdy zdradzać będą również sekrety swojej urody i pielęgnacji.

Tegoroczna edycja będzie też wyjątkowa dla Grażyny Torbickiej, która po raz pierwszy będzie reprezentować markę także jako ambasadorka kategorii make-up. Wszystko to za sprawą rozszerzonego w marcu 2018 r. kontraktu, który do tej pory obejmował promocję produktów do pielęgnacji twarzy oraz koloryzację włosów.

Na czerwonym dywanie Grażynie Torbickiej będą towarzyszyć specjalne wysłanniczki L'Oréal Paris – kobiety, które poprzez swoje media społecznościowe, pomogą zaangażować w to wyjątkowe wydarzenie najmłodsze pokolenia Polek: Jessica Mercedes, jedna z najlepszych i najbardziej docenionych na świecie polskich blogerek oraz Julia Wieniawa, aktorka i wokalistka, do tej pory związana z marką L’Oréal Paris jako ambasadorka koloryzacji Casting Creme Gloss.

Wyjście polskiej delegacji na czerwony dywan zaplanowane jest na wieczór 10 maja.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 21:22