StoryEditor
Producenci
05.04.2023 00:00

L’Oréal przejął Aēsop od Natura &Co

Zbycie Aēsop wyznacza nowy cykl rozwoju Natura &Co - stwierdził Fábio Barbosa, dyrektor generalny brazylijskiej grupyfot. aesop.com
L’Oréal przejmuje za ponad 2,5 mld dolarów firmę Aēsop od brazylijskiej grupy kosmetycznej Natura &Co. Sprzedaż Aēsop jest jednym z kroków podjętych przez Natura &Co w celu poprawienia jej rentowności.

L’Oréal przejmuje od brazylijskiej grupy kosmetycznej Natura &Co firmę Aēsop. Wartość transakcji wyceniono na  2,525 mld dolarów. O przejęcie Aesop starały się także LVMH, Shiseido, L'Occitane i fundusz CVC Capital.

Czytaj więcej: LVMH i L’Oréal walczą o udziały w firmie Aesop

Aēsop jest znany ze swoich zrównoważonych receptur i obecnie prowadzi około 400 punktów sprzedaży w obu Amerykach, Europie, Australii, Nowej Zelandii i Azji. W 2022 r. marka weszła na rynek chiński i odnotowała w tym okresie wartościowy wzrost o 18,2 proc.  

W 2022 r. marka osiągnęła sprzedaż w wysokości 537 mln dolarów.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L’Oréal Groupe, powiedział: „Jestem bardzo podekscytowany, mogąc powitać Aēsop i  zespoły firmy w rodzinie L’Oréal. Aēsop to uosobienie awangardowego piękna, którego produkty są nie tylko wykonane z wielką starannością i wyjątkową dbałością o szczegóły; są wspaniałym połączeniem miejskości, hedonizmu i niezaprzeczalnego luksusu. Aēsop wykorzystuje wszystkie obecne trendy wzrostowe, a L’Oréal przyczyni się do uwolnienia jego ogromnego potencjału wzrostu, zwłaszcza w Chinach i w sprzedaży detalicznej w kanale travel”.

Pomysł na sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów w swojej marce Aēsop pojawił się w Natura &Co pod koniec ubiegłego roku. Było to kilka miesięcy po tym, jak brazylijska grupa kosmetyczna ogłosiła reorganizację zgodnie ze strategią zwiększania odpowiedzialności poszczególnych jednostek biznesowych i marek – Natura, Avon, The Body Shop i Aēsop. Jednym z celów reorganizacji jest przejście do prostszej struktury holdingu.

Jak podają ekonomiczne dzienniki, brazylijska grupa Natura &Co nie była zadowolona z ubiegłorocznych wyników sprzedaży, a sprzedaż Aēsop była jednym z kroków mających poprawić sytuację grupy. Ostatnio firma postanowiła obniżyć wynagrodzenia menedżerom, by zwiększyć zaufanie inwestorów do firmy.    

Czytaj: Natura &Co planuje obniżenie wynagrodzeń kierowniczych

Fábio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co, skomentował sprzedaż Aēsop: „Zbycie Aēsop wyznacza nowy cykl rozwoju Natura &Co. Dzięki wzmocnionej strukturze finansowej, Natura &Co, stosując ścisłą dyscyplinę finansową, będzie mogła skoncentrować się na swoich priorytetach strategicznych, w szczególności na naszym planie inwestycyjnym w Ameryce Łacińskiej. Będziemy również mogli skoncentrować się na dalszym ulepszaniu działalności The Body Shop i zmianie ukierunkowania działalności Avon International. Jesteśmy dumni z niezwykłego sukcesu marki Aēsop i jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim współpracownikom Aēsop, którzy ogromnie przyczynili się nie tylko do sukcesu Aēsop, ale także do uczynienia Natura &Co tym, czym jest dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że historia rozwoju Aēsop będzie kontynuowana pod skrzydłami L’Oréal i życzymy Aēsop dalszych sukcesów w tym nowym rozdziale”.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 15:29

Johnson & Johnson zmienia logo i zapowiada nową erę działalności

W nowym logo Johnson & Johnson każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót J&JJohnson & Johnson
Spółka Johnson & Johnson łączy segmenty technologii medycznej i farmaceutycznej pod wspólna marką. Zmianie tej towarzyszy nowa identyfikacja wizualna, której przekaz podkreśla innowacyjność w stawianiu czoła najpoważniejszym wyzwaniom zdrowotnym.

Spółka Johnson & Johnson poinformowała o połączeniu dwóch segmentów firmy. Farmaceutyczny Janssen będzie teraz nosił nazwę Johnson & Johnson Innovative Medicine, a segment technologii medycznych nadal będzie nosił nazwę Johnson & Johnson MedTech.  

Ogłoszenie to wyznacza nową erę dla firmy Johnson & Johnson, która wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie innowacyjnej medycyny i technologii medycznych do zapobiegania, leczenia i leczenia złożonych chorób oraz wprowadzania inteligentniejszych, mniej inwazyjnych i bardziej spersonalizowanych rozwiązań – podała firma w komunikacie.

image
FOTO: Johnson & Johnson
Na potrzeby tego nowego rozdziału firma zmodernizowała swoje logo. Porzuciła kursywę, która towarzyszyła jej przez ponad 135 lat i była nawiązaniem do podpisu założyciela. Teraz każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót, wokół którego ma być zbudowany większy kapitał. Chodzi o bardziej nowoczesny sposób komunikacji – szczególnie w interfejsach cyfrowych. 

Logo będzie w dalszym ciągu wykorzystywać kolor czerwony, tym razem jednak w wersji jaśniejszej. Ma to oddawać możliwości szybkiego reagowania na wyzwania zdrowotne, ewoluowania z duchem czasu i nadawania tempa. Wykorzystana czcionka ma świadczyć o otwartości marki, jej energii i inkluzywności, a jednocześnie nieść przekaz o jej wyjątkowym podejściu do opieki zdrowotnej. 

Nowe logo, kolory i czcionka zostaną z czasem wprowadzone we wszystkich materiałach firmowych, opakowaniach produktów i elementach marki.

Johnson & Johnson to amerykański koncern koncentrujący się na trzech segmentach działalności: medycznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej. W ramach tej ostatniej zajmuję się produkcją marek Johnson’s Baby, Listerine, Clean & Clear, O.B. i Carefree oraz Le Petit Marseille.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 14:18

Henkel został nagrodzony za wkład w ochronę środowiska w postaci nowego projektu opakowania

Płyny Silan w nagrodzonym opakowaniuHenkel
Henkel i CCL, globalna firma produkująca specjalistyczne opakowania, zdobyły nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award w kategorii „Wkład w ochronę środowiska" za zrównoważony projekt butelki na płyn do płukania tkanin Silan.

Henkel nawiązał współpracę z opakowaniową firmą CCL, aby usprawnić recykling korpusów butelek PET. Tak powstała nowa generacja pływającego materiału poliolefinowego na rękawy termokurczliwe o nazwie EcoFloat, która umożliwia łatwiejsze oddzielenie rękawa od korpusu butelki w procesie recyklingu.

Abdullah Mahmood Khan, Head of Global R&D Packaging for Fabric Enhancers w firmie Henkel mówi:

Korpus butelek naszych płynów do płukania tkanin w Europie od dawna składa się w 100 proc. z PET pochodzącego z recyklingu i nadaje się do dalszego odzysku. Jednak wielu konsumentów nie usuwa rękawa przed wyrzuceniem butelki, co w większości przypadków oznaczało, że butelka nie może być poddana recyklingowi. Teraz znaleźliśmy rozwiązanie, które umożliwia recykling naszych korpusów butelek.

Materiał o niskiej gęstości można oddzielić od butelek PET w procesie separacji typu sink-float w zakładach recyklingu. Podczas gdy cięższy materiał butelki opada na dno wanny z wodą, lekki materiał rękawa unosi się na powierzchni, nawet z pełnym nadrukiem. Umożliwia to czyste oddzielenie PET od materiału etykiety, co jest niezbędne do uzyskania wysokiej jakości recyklatu PET. 

Projekt został doceniony za wkład w ochronę środowiska i uzyskał nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award.

Henkel wykorzystuje nowe rękawy w opakowaniach około połowy swojego portfolio produktów do zmiękczania tkanin w Europie.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. wrzesień 2023 08:17