StoryEditor
Producenci
05.04.2023 00:00

L’Oréal przejął Aēsop od Natura &Co

Zbycie Aēsop wyznacza nowy cykl rozwoju Natura &Co - stwierdził Fábio Barbosa, dyrektor generalny brazylijskiej grupy / fot. aesop.com
L’Oréal przejmuje za ponad 2,5 mld dolarów firmę Aēsop od brazylijskiej grupy kosmetycznej Natura &Co. Sprzedaż Aēsop jest jednym z kroków podjętych przez Natura &Co w celu poprawienia jej rentowności.

L’Oréal przejmuje od brazylijskiej grupy kosmetycznej Natura &Co firmę Aēsop. Wartość transakcji wyceniono na  2,525 mld dolarów. O przejęcie Aesop starały się także LVMH, Shiseido, L'Occitane i fundusz CVC Capital.

Czytaj więcej: LVMH i L’Oréal walczą o udziały w firmie Aesop

Aēsop jest znany ze swoich zrównoważonych receptur i obecnie prowadzi około 400 punktów sprzedaży w obu Amerykach, Europie, Australii, Nowej Zelandii i Azji. W 2022 r. marka weszła na rynek chiński i odnotowała w tym okresie wartościowy wzrost o 18,2 proc.  

W 2022 r. marka osiągnęła sprzedaż w wysokości 537 mln dolarów.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L’Oréal Groupe, powiedział: „Jestem bardzo podekscytowany, mogąc powitać Aēsop i  zespoły firmy w rodzinie L’Oréal. Aēsop to uosobienie awangardowego piękna, którego produkty są nie tylko wykonane z wielką starannością i wyjątkową dbałością o szczegóły; są wspaniałym połączeniem miejskości, hedonizmu i niezaprzeczalnego luksusu. Aēsop wykorzystuje wszystkie obecne trendy wzrostowe, a L’Oréal przyczyni się do uwolnienia jego ogromnego potencjału wzrostu, zwłaszcza w Chinach i w sprzedaży detalicznej w kanale travel”.

Pomysł na sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów w swojej marce Aēsop pojawił się w Natura &Co pod koniec ubiegłego roku. Było to kilka miesięcy po tym, jak brazylijska grupa kosmetyczna ogłosiła reorganizację zgodnie ze strategią zwiększania odpowiedzialności poszczególnych jednostek biznesowych i marek – Natura, Avon, The Body Shop i Aēsop. Jednym z celów reorganizacji jest przejście do prostszej struktury holdingu.

Jak podają ekonomiczne dzienniki, brazylijska grupa Natura &Co nie była zadowolona z ubiegłorocznych wyników sprzedaży, a sprzedaż Aēsop była jednym z kroków mających poprawić sytuację grupy. Ostatnio firma postanowiła obniżyć wynagrodzenia menedżerom, by zwiększyć zaufanie inwestorów do firmy.    

Czytaj: Natura &Co planuje obniżenie wynagrodzeń kierowniczych

Fábio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co, skomentował sprzedaż Aēsop: „Zbycie Aēsop wyznacza nowy cykl rozwoju Natura &Co. Dzięki wzmocnionej strukturze finansowej, Natura &Co, stosując ścisłą dyscyplinę finansową, będzie mogła skoncentrować się na swoich priorytetach strategicznych, w szczególności na naszym planie inwestycyjnym w Ameryce Łacińskiej. Będziemy również mogli skoncentrować się na dalszym ulepszaniu działalności The Body Shop i zmianie ukierunkowania działalności Avon International. Jesteśmy dumni z niezwykłego sukcesu marki Aēsop i jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim współpracownikom Aēsop, którzy ogromnie przyczynili się nie tylko do sukcesu Aēsop, ale także do uczynienia Natura &Co tym, czym jest dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że historia rozwoju Aēsop będzie kontynuowana pod skrzydłami L’Oréal i życzymy Aēsop dalszych sukcesów w tym nowym rozdziale”.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 07:30