StoryEditor
Producenci
19.06.2023 00:00

L’Oréal uruchamia Big Bang Program w Azji Północnej, aby wspierać startupy kosmetyczne

L‘Oréal „Big Bang Beauty Tech & Innovation Challenge” w Azji Północnej ma na celu stymulowanie otwartych innowacji i współtworzenia na rzecz przyszłego piękna wraz ze start-upami w Chinach, Korei i Japonii / materiały prasowe L‘Oréal Groupe
L’Oréal uruchomił swój pierwszy w historii konkurs Big Bang Beauty Tech & Innovation Challenge – znany jako Big Bang Program – w Azji Północnej. Inicjatywa będzie napędzać „współtworzenie i współtworzenie innowacyjnych produktów kosmetycznych i doświadczeń w Chinach, Korei i Japonii”, czytamy w oświadczeniu firmy. Program ma na celu wspieranie startupów i firm z technologią kosmetyczną, którą można skalować regionalnie i globalnie.

Program Big Bang Korea skupi się na urządzeniach kosmetycznych, diagnostyce skóry i systemach dostarczania, które umożliwiają technologie cyfrowe i sztuczna inteligencja (AI). L’Oréal podpisał protokół ustaleń z koreańskim Ministerstwem Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Startupów w sprawie partnerstwa na rzecz otwartych innowacji w Korei podczas targów Viva Technology Show 2023. Program Big Bang Japan skupi się natomiast na zrównoważonym pięknie, „wykorzystując wyjątkowe mocne strony Japonii w biotechnologii, materiałoznawstwie i technologiach przyjaznych dla środowiska”, czytamy w oświadczeniu L’Oréal.

L’Oréal współpracuje z organizacjami J-Startup i Hello Tomorrow w ramach programu wspierania japońskich start-upów i współpracowników międzybranżowych. Ekspansja na Koreę i Japonię jest następstwem udanego programu pilotażowego firmy w Chinach we współpracy z Oriental Beauty Valley i Business France. W ciągu ostatnich trzech lat program Big Bang China przyciągnął ponad 1500 chińskich start-upów i inkubował ponad 50 projektów. W L’Oréal wspieramy i pielęgnujemy innowacje oraz wierzymy w otwarte innowacje poprzez partnerstwa — powiedziała Barbara Lavernos, zastępczyni dyrektora generalnego L‘Oréal Groupe, odpowiedzialna za badania, innowacje i technologię. Dlatego współpracujemy z innowacyjnymi start-upami, małymi i średnimi firmami, instytucjami i rządami, aby inspirować i być inspirowanymi. Podpisanie [porozumienia]… jest znaczącym kamieniem milowym na drodze L‘Oréal do wiodącej otwartej innowacji w Azji Północnej. Cieszymy się, że możemy współpracować ze start-upami… i globalnie zwiększać kreatywność i innowacje z Azji Północnej.

Young Lee, południowokoreańska minister ds. MŚP i start-upów, powiedziała, że partnerstwo z L’Oréal jest „bardzo znaczące”. Dodała: Wspieranie obiecujących koreańskich MŚP i start-upów, aby odgrywały aktywną rolę na rynku globalnym, jest dla nas wielką misją w Ministerstwie MŚP i start-upów. Ministerstwo będzie nadal wspierać koreańskie firmy innowacyjnymi technologiami we współpracy z firmami globalnymi w celu wzmocnienia ich konkurencyjności rynkowej i ekspansji na rynek globalny.

Czytaj także: Nicolas Hieronimus został powitany w Fragrance Foundation Hall of Fame

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 02:49