StoryEditor
Producenci
19.04.2023 00:00

LinkedIn Top Companies 2023. Procter & Gamble wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Zaprojektowane na nowo biuro i przestrzenie dla pracowników w P&G Warsaw Hub / fot. materiały prasowe
LinkedIn opublikował listę najlepszych firm pod kątem rozwoju kariery w Polsce. W rankingu LinkedIn Top Companies na drugim miejscu znalazł się koncern kosmetyczny Procter & Gamble.

LinkedIn Top Companies to ranking 15 firm wyróżniających się pod kątem możliwości rozwoju kariery. Lista opiera się na unikalnych danych, którymi dysponuje Linkedin.

Pierwsze miejsce na liście Najlepszych Firm w Polsce 2023 przypadło w udziale firmie farmaceutycznej Astra Zeneca.

Na drugim miejscu znalazł się koncern Procter & Gamble – jako jedyna firma działająca m.in. w sektorze kosmetycznym.

Czytaj także: Procter & Gamble: nowe biuro w Warszawie dla wszystkich pracowników i ich potrzeb

W opisie P&G czytamy: Najważniejsze lokalizacje w Polsce: Warszawa i okolice, Łódź i okolice. Najważniejsze umiejętności: efektywność operacyjna, inwentaryzacja, oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Najpopularniejsze tytuły stanowisk: Kierownik IT, Kierownik łańcucha dostaw, Dyrektor ds. IT. Najpopularniejsza funkcja zawodowa: Operacje biznesowe, Technologie informatyczne, Inżynieria. Co należy wiedzieć o Procter & Gamble: Procter & Gamble to międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją i sprzedażą dóbr konsumpcyjnych. Swoją ofertę buduje w oparciu o pięć głównych segmentów: pielęgnacja skóry i ciała, zdrowie i suplementy diety, higiena osobista, pielęgnacja tkanin, produkty dla kobiet i rodziny. Posiada w portfolio szereg popularnych marek, m.in. Pampers, Vizir, Gillette, Old Spice.

Pełna lista LinkedIn Top Companies 2023

1. Astra Zeneca (produkcja wyrobów farmaceutycznych)

2. Procter & Gamble (produkcja FMCG)

3. Capgemini (usługi i doradztwo informatyczne)

4. HSBC (usługi finansowe)

5. Mondelez International (produkcja żywności i napojów)

6. Citi (usługi finansowe)

7. Kyndryl (usługi i doradztwo informatyczne)

8. IntelCorporation (produkcja półprzewodników)

9. Ecolab (produkcja wyrobów chemicznych)

10. Nordea (bankowość)

11. Polpharma Biologiscs (badania w zakresie biotechnologii)

12. Amazon (technologie, internet)

13. EY (usługi specjalistyczne)

14. Align Technology (produkcja sprzętu medycznego)

15. McKinsey & Company  (doradztwo i usługi biznesowe)

Metodologia, na podstawie której jest tworzona lista wykorzystuje dane LinkedIn, aby ocenić firmy na podstawie ośmiu filarów, które składają się na sukces zawodowy: rozwój kariery, rozwój umiejętności, stabilność firmy, oferty z zewnątrz, powiązania z firmą, zróżnicowanie płci, wykształcenie i obecność pracowników w kraju.  

Firmy muszą zatrudniać co najmniej 500 pracowników w kraju począwszy od 31 grudnia 2022 r., a wskaźnik odejść nie może przekraczać 10 proc. w czasie przeprowadzania oceny (na podstawie danych LinkedIn). Ponadto nie brane były pod uwagę firmy, które według informacji podanych do publicznej wiadomości pomiędzy 1 stycznia 2022 r. a chwilą ogłoszenia listy, zwolniły ponad 10 proc. pracowników. W rankingu mogły wziąć udział tylko firmy-matki. Podmioty zależne z udziałem większościowym i dane o tych spółkach były wliczane w wynik firmy-matki. Ocena została przeprowadzona w okresie między 1 stycznia a 31 grudnia 2022 r. Analiza opierała się na danych LinkedIn – anonimowych, zbiorczych informacjach profilowych członków LinkedIn z całego świata.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.07.2024 15:00
Solidne wyniki LVMH pomimo spadku zysku: 41,7 miliarda euro przychodu w 1. połowie 2024
Do wyników LVMH przyczyniły się również produkty do makijażu i pielęgnacji skóry, przy czym koncern wyróżnił Rouge Dior i Capture Totale.Jernej Furman from Slovenia, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

LVMH osiągnęło przychody na poziomie 41,7 miliarda euro (45,2 miliarda dolarów) w pierwszej połowie 2024 roku, mimo spadku zysku netto o 14 proc. Drugi kwartał przyniósł wzrost przychodów o 1 proc., ale sprzedaż w Azji, głównie w Chinach (z wyłączeniem Japonii), spadła o. Jednakże segmenty kosmetyczne marek i Sephora odnotowały pozytywne wyniki.

W pierwszej połowie 2024 roku segment Perfumes & Cosmetics zanotował organiczny wzrost przychodów o 6 proc., co było wynikiem dynamicznego rozwoju kluczowych linii produktów oraz selektywnej polityki dystrybucji. Christian Dior osiągnął „solidne wyniki” we wszystkich kategoriach produktowych, z Sauvage jako „wiodącym globalnie zapachem.” Kobiecy zapach J’adore kontynuował swoje sukcesy, a nowa edycja Miss Dior Parfum zanotowała „silny wzrost.”

Prezes LVMH, Bernard Arnault, podkreślił, że wyniki za pierwszą połowę roku odzwierciedlają wyjątkową odporność LVMH, wspieraną przez siłę swoich marek i elastyczność zespołów w obliczu ekonomicznej i geopolitycznej niepewności. Grupa osiągnęła wzrost na stałej skali konsolidacji i na bazie walutowej w Europie i USA, podczas gdy Japonia odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów.

LVMH osiągnęło zysk operacyjny na poziomie 10,7 miliarda euro (11,6 miliarda dolarów), co stanowiło marżę operacyjną na poziomie 25,6 proc., przewyższającą poziomy sprzed pandemii COVID-19. Fluktuacje kursów walut miały znaczący negatywny wpływ na wyniki za półrocze, a udział LVMH w zysku netto wyniósł 7,3 miliarda euro (7,9 miliarda dolarów). Arnault zaznaczył, że grupa z pewnością patrzy w przyszłość, licząc na zwinność i talent swoich zespołów, aby dalej wzmacniać swoją globalną pozycję lidera w sektorze dóbr luksusowych w 2024 roku.

Motywowani jak zawsze naszym podwójnym skupieniem na pożądaniu [produktów] i odpowiedzialności, nadal pracowaliśmy nad osiągnięciem celów w naszych programach działań środowiskowych i społecznych. W roku wyróżnionym naszym partnerstwem z Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi Paryż 2024, jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzielić się naszą kreatywnością, doskonałym rzemiosłem i głębokim zaangażowaniem w społeczeństwo, aby to wydarzenie odniosło ogromny sukces i było okazją dla Francji, aby zabłysnąć na światowej scenie

- powiedział Arnault.

Czytaj także: Bloomberg: Menadżerowie finansowi odpierają spanikowane telefony od najbogatszych Francuzów i Francuzek — powodem ostatnie wybory.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.07.2024 11:08
Marka Chopin, należąca do Miraculum, ponownie partnerem Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego
Marka Chopin po raz szósty sponsoruje Międzynarodowy Festiwal Chopinowskifort. Miraculum

Marka Chopin należąca do polskiej firmy Miraculum po raz szósty została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Poprzez zaangażowanie w to wydarzenie marka wspiera polską kulturę, ale także buduje rozpoznawalność swoich perfum na świecie.

Marka Chopin ogłosiła, że po raz szósty została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju.

"Poprzez zaangażowanie w to prestiżowe wydarzenie kontynuujemy swoją misję promocji polskiej kultury i dziedzictwa Fryderyka Chopina. Jako marka inspirowana życiem i twórczością najwybitniejszego polskiego kompozytora, aktywnie wspieramy inicjatywy kulturalne, które kultywują jego spuściznę. Część dochodu ze sprzedaży naszych perfum, dostępnych w Drogeriach Hebe, przekazujemy na rzecz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, przyczyniając się do rozwoju badań nad twórczością kompozytora i promocji jego muzyki na całym świecie" – podaje w komunikacie firma Miraculum, do której należy marka Chopin.

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju odbędzie się już po raz 79. Wydarzenie to przyciąga artystów i miłośników muzyki polskiego kompozytora z całego świata. Jest najstarszym na świecie nieprzerwanie działającym festiwalem pianistycznym i zarazem najstarszym polskim festiwalem muzycznym.

16-letni Fryderyk Chopin przybył do Dusznik (wówczas Reinerz) w 1826 roku, by w górskim uzdrowisku nabierać sił. Zagrał tu dwa dobroczynne koncerty. Pierwszy festiwal odbył się w 120 rocznicę tych koncertów, w 1946 r. i od tamtej pory trwał zdobywając coraz większą rangę.

Na festiwalu występowali najznakomitsi współcześni pianiści i wykonawcy muzyki Chopina, m.in. Vladimir Askenazy, Bella Dawidowicz, Halina Czerny-Stefańska, Wiktor Mierżanow, Stefan Askenazy, Światosław Richter, Emanuel Ax, Garrick Ohlsson, Arcadi Volodos, Grigory Sokolow, Nelson Freire, Nikolai Lugansky, Nikolai Demidenko, Brigitte Engerer, Boris Berezovsky, laureaci Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, laureaci prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. Van Cliburna (Fort Worth), Królowej Elżbiety (Bruksela), Czajkowskiego (Moskwa), Rubinsteina (Tel Awiw), Hamamatsu, Leeds, Cleveland i wielu innych.

Marka Chopin od 6 lat jest sponsorem festiwalu. W ten sposób właściciel marki – firma Miraculum – buduje także jej rozpoznawalność na świecie (perfumy Chopin trafiają także na rynki azjatyckie). W 2023 r. to właśnie ta marka przyczyniła się w dużym stopniu do dobrych wyników firmy, czego Miraculum od lat odbudowujące swoją pozycję na rynku, bardzo potrzebowało. W trzecim kwartale dynamika wzrostu przychodów w marce wyniosła 82 proc. rok do roku.

Czytaj więcej: Perfumy ciągną wyniki Miraculum w górę. W III kwartale spółka wypracowała ponad 10 mln zł przychodów

Perfumy Chopin były promowane podczas najważniejszych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Filharmonii Narodowej i Teatrze Wielkim m.in. „Chopin i jego Europa” i „Szalone Dni Muzyki”. Miraculum było także sponsorem płyty „Czułe struny” z muzyką Chopina i trasy koncertowej Natalii Kukulskiej.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. lipiec 2024 22:15