StoryEditor
Producenci
29.06.2023 00:00

Lush wchodzi we współpracę z Refugee Action, aby powitać uchodźców w Wielkiej Brytanii

Klienci mają teraz możliwość zakupu kuli do kąpieli, której charakterystycznym kolorem jest zielono-niebieski, z wytłoczonym napisem „Welcome” na powierzchni. Każda kula do kąpieli jest wyposażona w kartkę papieru z kodem QR, który przekierowuje użytkowników na stronę internetową kampanii Refugee Action. / materiały prasowe Lush Cosmetics
Brytyjski sprzedawca kosmetyków Lush, który produkuje szeroką gamę produktów kosmetycznych i higieny osobistej, nawiązał współpracę z Refugee Action, aby powitać uchodźców i osoby ubiegające się o azyl w Wielkiej Brytanii. Wspólnie Lush i Refugee Action twierdzą, że chcą „przeciwstawić się rządowemu rasistowskiemu językowi i ustawodawstwu skierowanemu przeciwko uchodźcom”.

Klienci mogą już kupić kulę do kąpieli w charakterystycznym dla Refugee Action zielono-niebieskim kolorze z wytłoczonym napisem „Welcome” na zewnątrz i kartką papieru z kodem QR, który przenosi ludzi na stronę kampanii na stronie internetowej Refugee Action. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży (bez VAT) bomby do kąpieli Welcome zostaną przekazane organizacji Refugee Action, która świadczy usługi dla osób w systemie azylowym i tych, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii w ramach programów przesiedleńczych, a także wspiera organizacje oddolne w górę iw dół kraju.

Wierzymy, że wszyscy ludzie powinni cieszyć się swobodą przemieszczania się po całym świecie, a dzięki tej kampanii współpracujemy z Refugee Action, aby budować współczucie i empatię dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl — mówi Andrew Butler, kierownik ds. kampanii Lush. Wszystkie 103 sklepy Lush w Wielkiej Brytanii będą miały okno poświęcone kampanii z oznakowaniem typu lightbox, który brzmi: „Gdziekolwiek jesteś, jakkolwiek tu trafiłeś, wszyscy uchodźcy są mile widziani”. Słowo „Witamy” pojawi się również na oknach w języku albańskim, arabskim, dari i perskim, kurdyjskim, hiszpańskim, tigrinia, paszto, ukraińskim i birmańskim, reprezentując języki z krajów, z których pochodzi większość uchodźców przybywających do Wielkiej Brytanii.
 


Odwiedzający sklepy mogą zeskanować serię kodów QR na swoich telefonach, które prowadzą do filmów, na których mogą śledzić podróże trojga uchodźców: Heina z Birmy, Monique z Karaibów i Oksany z Ukrainy. We wszystkich sklepach Lush dostępne będą również pocztówki, na których ludzie będą mogli pisać wiadomości powitalne dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl.
 
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 14:15
Helena Rubinstein ogłasza Michelle Yeoh nową ambasadorką
„Dołączenie do marki, która celebruje niezrównaną siłę i promienną pewność siebie drzemiącą w każdej kobiecie, jest dla mnie czymś bardzo naturalnym i oczywistym” – powiedziała Yeoh.Naomi Lipowski, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
Marka kosmetyczna Helena Rubinstein mianowała zdobywczynię Oscara, aktorkę Michelle Yeoh, na swoją najnowszą ambasadorkę marki. Pierwsza kampania gwiazdy filmu „Wszystko wszędzie naraz” z marką zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a szczegóły nie są jeszcze znane.

Helena Rubinstein, marka należąca do L‘Oréal stwierdziła, że Yeoh „ucieleśnia wartości marki, takie jak determinacja, wiara w siebie, śmiałość i odporność”, a jej doświadczenia podobno odzwierciedlają doświadczenia założycielki marki o tej samej nazwie, Amerykanki polskiego pochodzenia.

61-latka zyskała sławę dzięki rolom w takich filmach jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wyznania gejszy." W 2022 roku przeszła do historii jako pierwsza Azjatka, która zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Wszystko wszędzie, wszystko na raz”.

 

Yeoh nie są obce kampanie kosmetyczne, ponieważ w 2023 r. wystąpiła jako twarz marki produktów do pielęgnacji skóry La Mer. Wcześniej była także ambasadorką luksusowej marki kosmetyków Guerlain w 2011 r. W 2022 r. magazyn Time umieścił ją na swojej corocznej liście na jednej ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie oraz określił jako Ikonę Roku.

Helena Rubinstein, marka należąca od 1984 roku do L’Oréal, właśnie dołączyła do elitarnego portfolio marek francuskiego giganta kosmetycznego, wartego miliardy euro. 132-letnia marka jest obecnie wiodącym graczem w dziedzinie pielęgnacji skóry na arenie międzynarodowej dzięki repozycjonowaniu w kategorii o wysokim prestiżu, naciskowi na innowacje naukowe i sięganiu głęboko do swoich korzeni. Według źródeł branżowych do kluczowych rynków marki należą Chiny kontynentalne, Hongkong, Japonia, Tajwan i Korea Południowa.

Czytaj także: Helena Rubinstein współpracuje z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych nad wykorzystywaniem roślinnych komórek macierzystych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 11:31
The Body Shop w Polsce funkcjonuje bez zmian. Problemy brytyjskiego oddziału nie mają wpływu na franczyzy w innych krajach
The Body Shop ma  obecnie około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15wiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć The Body Shop zamknie 75 sklepów w Wielkiej Brytanii i zwolni 489 pracowników – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Równocześnie uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału nie mają mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Na portalu wiadomościkosmetyczne.pl niedawno pisaliśmy, że ciemne chmury zbierają się nad belgijskim oddziałem The Body Shop: po postępowaniach upadłościowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii sieć zamyka obecnie także część swoich belgijskich sklepów stacjonarnych i sklep internetowy.

Czytaj też: The Body Shop zamyka sklepy w Belgii (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Jednak dziennik „Rzeczpospolita” uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału firmy mają nie mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Równocześnie donosi, że w związku z postępowaniem upadłościowym brytyjskiego oddziału, The Body Shop zamknie w Wielkiej Brytanii 75 sklepów (pozostawiając pozostałych 116). Oznacza to, że w połączeniu z cięciami kosztów w centrali firmy zwolnionych zostanie od 750 do 800 osób.

„Rzeczpospolita” cytuje też Tony‘ego Wrighta z FRP Advisory (właściciel marki i sieci sklepów The Bosy Shop), który zdradził, że działania polegające na dostosowaniu rozmiaru portfolio sklepów The Body Shop w Wielkiej Brytanii mają ustabilizować działalność firmy i jej dalszy rozwój.

Czytaj też: Dostawcy The Body Shop obawiają się strat z tytuły niezakupionych składników (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dziennik przypomina, że The Body Shop było niezwykle popularną siecią w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Jednak po pojawieniu się konkurencji w postaci Lush i Rituals radziła sobie coraz gorzej. Obecnie ma około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15.

Czytaj też: Next rozważa zakup The Body Shop (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. marzec 2024 18:15