StoryEditor
Producenci
10.11.2022 00:00

LVMH łączy siły z Circular Bioeconomy Alliance, aby wspierać afrykańskich plantatorów bawełny

LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) weszło we współpracę z Circular Bioeconomy Alliance w celu wsparcia najnowszego Living Lab z projektem rolnictwa regeneracyjnego z siedzibą w Czadzie. Projekt koncentruje się na rozwoju zrównoważonej produkcji bawełny w Afryce w systemie regeneracyjnego agroleśnictwa, który jest częścią projektu Great Green Wall.

Circular Bioeconomy Alliance został założony przez ówczesnego księcia Walii, obecnie Jego Królewskiej Mości Króla Karola III, w ramach nowej współpracy skupiającej różnorodnych partnerów z doświadczeniem w wielu dziedzinach, a także samorządy lokalne i organizacje badawcze. Przemysłowa produkcja bawełny intensywnie wykorzystująca wodę jest wymieniana jako jeden z głównych czynników strat spowodowanych recesją jeziora Czad.

Według rzecznika LVMH, "aby rozwiązać ten problem, wyjątkowe Living Lab w Czadzie Circular Bioeconomy Alliance proponuje nowe zrównoważone i regeneracyjne metody produkcji bawełny, jednocześnie przywracając bioróżnorodność i tworząc możliwości gospodarcze dla lokalnej ludności związane ze zrównoważonymi łańcuchami wartości bawełny. Dzięki wsparciu LVMH, Living Lab będzie mogło skoncentrować się na regeneracyjnym agroleśnictwie i rekultywacji gruntów, współpracując z 500 plantatorami bawełny w celu sadzenia drzew owocowych lub drzewnych obok upraw bawełny”.

Współpracując z lokalną społecznością, Living Lab założy społecznościowe szkółki drzew, aby uprawiać wysokiej jakości materiały do ​​sadzenia. Wspiera również dostęp do sprzętu do sadzenia i zbioru, przechowywania produktów oraz zrównoważonych technologii nawadniania. Poprzez swoją strategię środowiskową LIFE360, LVMH zobowiązało się do uczynienia ochrony różnorodności biologicznej i uczynienia walki ze zmianami klimatu absolutnym priorytetem oraz bycia wzorowym podmiotem zmian. LVMH postawił sobie za cel wdrożenie rolnictwa regeneracyjnego we wszystkich strategicznych łańcuchach dostaw i zachowanie 5 milionów hektarów do 2030 r. Już wspierając produkcję bawełny regeneracyjnej w Turcji, LVMH z dumą wspiera swój nowy projekt w Czadzie, mający na celu zachowanie lokalnej bioróżnorodności, walkę ze zmianami klimatu i pustynnienie.

W ramach spółki LVMH znajdują się takie marki beauty, jak Christian Dior Perfums, Givenchy Perfums, Guerlain, Kenzo Perfums, Acqua di Parma, Fresh, Benefit Cosmetics, Make Up For Ever, Perfumes Loewe, Maison Francis Kurkdjian, Loewe i JIMMY CHOO.

Czytaj także: LVMH ze świetnymi wynikami za trzy kwartały 2022 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 15:44