StoryEditor
Producenci
01.12.2023 09:57

MAC przekazał 520 mln USD dla organizacji działających na rzecz równouprawnienia i profilaktyki AIDS

Kultowe odcienie pomadek M·A·C Viva Glam / MAC
Marka MAC od 29 lat 100 proc. środków ze sprzedaży pomadek Viva Glam przekazuje dla organizacji działających na rzecz równouprawnienia i profilaktyki AIDS. W Polsce wspiera działania Fundacji Edukacji Społecznej.

Marka M·A·C o swoich działaniach pomocowych przypomina z okazji Światowego Dnia AIDS, przypadającego na 1 grudnia. Wszystko zaczęło się w 1994 roku, od pierwszej kampanii stworzonej dla kolekcji Viva Glam z prowokacyjnym sloganem „Jestem dziewczyną M·A·C”, której twarzą została obecna ikona Drag Queen RuPaul. Na przestrzeni lat pojawiło się w niej wiele różnych gwiazd, jak Lady Gaga, Elton John, Cyndi Lauper, Nicki Minaj, Ricki Martin czy Dita Von Tees.

Od samego początku 100 proc. środków uzyskanych ze sprzedaży pomadek z kolekcji M·A·C Viva Glam jest przekazane na rzecz lokalnych organizacji wspierających równe prawa dla wszystkich, kobiety i dziewczęta, społeczność LGBTQIA+, osoby żyjące z HIV/AIDS lub dotknięte tym problemem. Do chwili obecnej marka zebrała już na całym świecie ponad 520 mln dol.

W Polsce M·A·C Viva Glam działa od 16 lat, a od przeszło 7 lat marka współpracuje z FES, czyli Fundacją Edukacji Społecznej, która jest jednym z wielu beneficjentów działań prowadzonych przez M·A·C na całym świecie. Dzięki wspólnym działaniom na rzecz profilaktyki HIV i AIDS, marce i fundacji udało się zwrócić uwagę kobiet w ciąży na bezwzględną konieczność wykonywania testów na HIV, dzięki czemu zanotowano prawie 10 proc. wzrost świadomości i wykonywania badań w tej grupie.

Dominic Skinner, M·A·C global senior artist, UK and Ireland, mówi:

Dla wielu osób szminka jest nie tylko produktem. Kosmetyk ten daje im wielką siłę wyrażoną pewnością siebie, symbolizuje akt buntu, a czasem służy jako zbroja chroniąca przed całym światem. Jednak pomadką M·A·C Viva Glam ma prawdziwą moc zmieniania życia. Od 1994 roku podnosi ludzi na duchu, oferując im wsparcie, a także wywierając pozytywny wpływ na ich życie.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 15:33