StoryEditor
Producenci
13.09.2022 00:00

Marka AA rozpoczęła współpracę z fundacją Różowa Skrzyneczka

Marka AA będzie wspierać fundację Różowa Skrzyneczka w województwie pomorskim poprzez dostarczanie produktów do higieny intymnej do współpracujących z fundacją ośrodków. Zachęca też do zgłaszania uczelni, szkół i miejsc pomocowych w województwie pomorskim, które nie mają jeszcze Różowej Skrzyneczki, obiecując objęcie ich programem i zaopatrzenie.

Marka AA, w ramach prowadzonej przez siebie kampanii #wiedzaintymnAA, w której edukuje na temat zdrowia i pielęgnacji miejsc intymnych, rozpoczęła współpracę z fundacją Różowa Skrzyneczka w województwie pomorskim.

– Wspólnie chcemy przeciwdziałać ubóstwu menstruacyjnemu i wspierać kobiety – poinformowała marka AA w swoich mediach społecznościowych.

Przytoczyła też informacje z których wynika, że ubóstwo menstruacyjne, czyli brak dostępu do środków higieny osobistej podczas miesiączki, dotyczy blisko 500 tys. Polek. Nie stać ich na podpaski lub tampony.

Zgodnie ze statystykami podawanymi przez fundację Różowa Skrzyneczka, co piąta polska uczennica opuszcza lekcje przez brak podpaski, a co dziesiąta z tego powodu w ogóle nie wychodzi z domu. Problem ten wynika między innymi z braku edukacji i tabuizacji (czyli robienia z miesiączki tematu, o którym nie wypada mówić głośno).

Marka AA chce to zmienić. Będzie dostarczać produkty do higieny intymnej do współpracujących z fundacją ośrodków. Zachęca też do zgłaszania do programu kolejnych uczelni, szkół i miejsc pomocowych w województwie pomorskim, w których nie ma jeszcze Różowej Skrzyneczki. Obiecuje zadbać o ich zaopatrzenie. Link do formularza

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.07.2024 10:23
Miraculum utrzymuje wzrost sprzedaży
Sławomir Ziemski, prezes spółki Miraculumfot. Miraculum
Zarząd Miraculum cieszy się z dobrych wyników spółki. Przychody ze sprzedaży osiągnięte przez firmę wzrosły zarówno w czerwcu br., jak i w pierwszym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu 2023 r.

Spółka Miraculum opublikowała dane finansowe za czerwiec br. Ze sprawozdania wynika, że firma wypracowała czerwcu 4,5 mln przychodów w porównaniu do 3,06 mln zł w czerwcu 2023. Stanowi to wzrost o 48 proc. r/r.   

Zgodnie z dotychczasowymi trendami w spółce – najszybciej rozwija się jej sprzedaż w kanale nowoczesnym. W czerwcu br. przychody z tego kanału wyniosły 2,4 mln zł, rok wcześniej było to 1,1 mln zł.   

W pierwszy półroczu br. Miraculum wygenerowało 25,6 mln zł przychodów. Stanowi to wzrost o 5 proc. w stosunku do okresu styczeń-czerwiec 2023, kiedy wyniosły one 24,4 mln zł.

– Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 13,7 mln zł i jest to wzrost o 31 proc. w porównaniu do okresu I półrocza 2023 r. – skomentował Sławomir Ziemski, prezes Miraculum.

Spółka szacuje, że w pierwszym półroczu br. osiągnęła 230 tys. zł przychodu ze sprzedaży przez sklep internetowy (wzrost o 3 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku).

W ujęciu półrocznym spadła natomiast o 29 proc. sprzedaż eksportowa Miraculum. Przychody z eksportu w 2023 r. w okresie styczeń-czerwiec wyniosły 5,9 mln zł, a w 2024 r. 4,2 mln zł.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki. 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Firma skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
15.07.2024 15:39
Procter & Gamble sprzedaje fabrykę mydła
Na zdj. siedziba Procter&Gamble (fot. Shutterstock)Shutterstock
Procter & Gamble Pakistan (P&G) zawarło umowę z Nimir Industrial Chemicals Limited (NICL) na sprzedaż swoich aktywów produkcji mydła zlokalizowanych w Hub w Balochistanie, regionie Pakistanu. Obecnie zakład produkuje mydło Safeguard. Po sfinalizowaniu transakcji, zakład w Hub będzie kontynuował produkcję mydła Safeguard dla P&G, ale będzie już własnością NICL.

Procter & Gamble Pakistan obecnie produkuje w tej fabryce mydło Safeguard, które jest popularnym produktem higienicznym na rynku pakistańskim. Po sfinalizowaniu transakcji, zakład w Hub nadal będzie wytwarzał mydło Safeguard dla P&G, ale właścicielem obiektu stanie się NICL. Obie firmy otrzymały zgodę od Komisji ds. Konkurencji Pakistanu (CCP) na sprzedaż, której proces ma zostać zakończony do 1 września 2024 roku.

Ta zmiana właścicielska ma na celu usprawnienie produkcji i dalszy rozwój marki Safeguard na rynku lokalnym. Zarówno Procter & Gamble Pakistan, jak i NICL są przekonane, że współpraca przyczyni się do zwiększenia efektywności i lepszej obsługi klientów w Pakistanie.

Procter & Gamble w trzecim kwartale roku fiskalnego 2024 zanotował przychody w wysokości 20,2 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 1 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Sprzedaż organiczna, która wyklucza wpływy z wymiany walut oraz akwizycji i dezinwestycji, wzrosła o 3 proc. Zysk netto na akcję wyniósł 1,52 dolara, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu do zeszłego roku.

Czytaj także: Procter & Gamble pod lupą w związku z oznaczeniem tamponów jako „wolnych od barwników”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. lipiec 2024 11:08