StoryEditor
Producenci
11.03.2021 00:00

Michał Missala, Quality Missala: Działamy w reżimie sanitarnym, ale nie rezygnujemy z próbek kosmetyków

- W butiku internetowym Perfumerii Quality istnieje możliwość zamówienia próbek każdego z zapachów dostępnych w naszej ofercie. Próbki przygotowujemy samodzielnie i wysyłamy w epruwetkach z atomizerem, opisanych nazwą marki i zapachu. To wygodna i szeroko przez naszych klientów stosowana forma testowania perfum przed ich zakupem – mówi Michał Missala, współwłaściciel Perfumerii Quality Missala.

Czas pandemii nie sprzyja testowaniu kosmetyków w sklepach stacjonarnych ze względu na ograniczenia sanitarne. Jak radzą sobie w takiej sytuacji perfumerie, w których ważną rolę odgrywają testery, na przykład zapachów? O wypowiedź na ten temat poprosiliśmy Michała Missalę z Perfumerii Quality Missala.

- Na prośbę klienta ręcznie przygotowaną próbkę lub próbki kilku zapachów możemy przygotować w każdej z naszych perfumerii stacjonarnych. Przed pandemią zapraszaliśmy klientów salonów stacjonarnych do samodzielnego sięgania po flakony/testery w perfumeriach i testowania wybranego zapachu/zapachów na bloterach lub skórze. Od roku działamy w reżimie sanitarnym i flakony/testery podają z półek nasze konsultantki. One również aplikują testowany zapach na bloter lub skórę, zależnie od życzenia klienta – wyjaśnia Michał Missala. 

Praktyką Perfumerii Quality jest także dołączanie do zakupów produktowych firmowych próbek perfum.

- Zarówno w przypadku zakupów w butiku internetowym, jak i perfumeriach stacjonarnych w całej Polsce (w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Opolu, Toruniu i Wrocławiu), klient ma możliwość wyboru próbek. Liczba próbek zależy od wartości zakupionych produktów, jednak nigdy nie jest mniejsza niż trzy - dodaje.

Oprócz tego, w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych lub produktów do makijażu również istnieje możliwość ich przetestowania w formie firmowych próbek.

- Są one dostępne w butikach stacjonarnych i wydawane na życzenie klienta. Próbki pielęgnacyjne dołączamy również do produktowych zakupów pielęgnacyjnych, analogicznie jak to ma miejsce w odniesieniu do perfum. Ze względów sanitarnych, próbek produktów pielęgnacyjnych/kolorowych nigdy nie przygotowujemy w perfumeriach, są to zawsze oryginalnie zapakowane próbki firmowe – podkreśla współwłaściciel Perfumerii Quality Missala.

Joanna Rokicka
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2024 14:31
Axe zdobywa aprobatę PETA i dołącza do listy Beauty Without Bunnies
Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach Axe w przyszłym rokuUnilever
​Axe, jedna z marek Unilevera, zdobyła aprobatę PETA, co oznacza, że na całym świecie jej produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach.

Marka Axe zdobywa aprobatę Peta (People for the Ethical Treatment of Animals). Oznacza to, że brand jest najnowszym z 20 należących do Unilevera, który dołączył do globalnej listy Beauty Without Bunnies.

Rygorystyczne badanie wykazało, że Axe nie przeprowadza ani nie zleca żadnych testów na zwierzętach składników ani gotowych produktów i że marka zobowiązuje się nie robić tego w przyszłości.

Firma Unilever zapewnia, że od ponad czterdziestu lat stosuje i opracowuje alternatywy dla testów na zwierzętach.

Zostaliśmy docenieni przez PETA jako firma działająca na rzecz zmian regulacyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą naukową z rządami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami na całym świecie w zakresie nauk o bezpieczeństwie zwierząt

– czytamy w materiałach Unilevera.

Dr Julia Fentem, globalny dyrektor ds. bezpieczeństwo, ochrona środowiska i nauki regulacyjne w firmie Unilever, dodaje, że zatwierdzenie marki przez PETA jest wynikiem dziesięcioleci pionierskich badań nad alternatywami dla testów na zwierzętach, prowadzonych przez naukowców Unilevera, współpracujących z innymi liderami w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie bez zwierząt i globalnymi interesariuszami.

Unilever ma ponad 20 marek zatwierdzonych przez PETA i cieszymy się, że Axe do nich dołączy. Wierzymy, że stosowanie metod zapewnienia bezpieczeństwa składników i produktów bez udziału zwierząt pozwala nam lepiej chronić ludzi i środowisko

– wyjaśnia.

Marka Axe jest sprzedawana w ponad 90 krajach na całym świecie (w Wielkiej Brytanii jako Lynx). Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach w przyszłym roku.

Czytaj też:

Dr Julia Fentem, Unilever: Walka o ocalenie kosmetyków wolnych od okrucieństwa musi trwać (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dove wzywa branżę i konsumentów do ratowania zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dr Julia Fentem, Unilever: testy na zwierzętach to przestarzała metoda sprawdzania bezpieczeństwa produktów (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 09:06