StoryEditor
Producenci
09.12.2021 00:00

Mintel wytypował innowacyjne kosmetyki, które docenią osoby niepełnosprawne

Branża kosmetyczna przeszła długą drogę, jeśli chodzi o inkluzywność pod względem koloru skóry, płci i wieku, jednak nadal istnieje luka, jeśli chodzi o tworzenie produktów dla osób niepełnosprawnych. Firma badawcza Mintel opublikowała 6 innowacyjnych kosmetyków dla osób niepełnosprawnych.

Ponad połowa dorosłych w USA zgadza się, że branża kosmetyczna powinna być bardziej inkluzywna, a ponad czterech na dziesięciu dorosłych w Wielkiej Brytanii zgadza się, że marki kosmetyczne ignorują osoby niepełnosprawne. Rozwój nowych produktów dla osób niepełnosprawnych wciąż pozostaje niszą w kategorii środków higieny osobistej i kosmetyków.

Mintel zaprezentował sześć wyróżniających się produktów kosmetycznych, które są innowacyjne pod względem wzornictwa i świetnie sprawdzą się w przypadku osób niepełnosprawnych. 

Firma Olay niedawno wprowadziła Easy Open Lid, zakrętka kremu została opracowana we współpracy z konsumentami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Olay zdecydował się nie opatentować produktu, otwierając swoim konkurentom drogę do podejmowania podobnych działań. 

Przeczytaj również: Olay z nowymi opakowaniami przyjaznymi dla osób niepełnosprawnych 

Guide Beauty został stworzony przez wizażystę i edukatorkę urody Terri Bryant po tym jak zdiagnozowano u niej chorobę Parkinsona. Nakładanie makijażu wymaga precyzji, a ergonomicznie zaprojektowany żel do brwi, tusz do rzęs i eyeliner zostały stworzone tak, aby umożliwić uchwycenie nasadki między palcem wskazującym i środkowym, co zapewnia dodatkową kontrolę i uwalnia resztę palców użytkownika.

Kolejny produkt to Kolekcja Flex Kohl Kreatives, która składa się ze stylowych, wolnostojących pędzli z wygodnymi uchwytami oraz w pełni wyginanymi główkami, aby umożliwić osobom zmagającym się z niepełnosprawnością ruchową i brakiem stabilności dłoni precyzyjne i wygodne nakładanie makijażu. Pędzle posiadają również audioprzewodnik dla osób z wadami wzroku.

Dezodorant Degree Inclusive przeznaczony jest dla osób z wadami wzroku i problemami motorycznymi kończyn górnych. Posiada haczykowatą konstrukcję do obsługi jedną ręką, magnetyczne zamknięcie ułatwiające otwieranie/zamykanie, ulepszone umiejscowienie uchwytu, a także etykietę w alfabecie Braille'a z instrukcjami i aplikator rolkowy o większej powierzchni.

Grace Beauty to marka przyjazna niepełnosprawnym, która koncentruje się na dostarczaniu produktów dla entuzjastów makijażu z chorobami takimi jak zapalenie stawów. Dodatki 3 różdżek do rzęs są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc osobom, które mają niestabilne ręce. Ring Grip, Safe Grip i Square Grip to gumowane akcesoria, które można po prostu przymocować do ulubionego tuszu do rzęs, aby uzyskać lepszą kontrolę i bezpieczeństwo.

Pomadka VisionAiry została zaprojektowana w technologii potrójnego żelu, która zapewnia uczucie chłodzenia po aplikacji i w ten sposób pomaga osobom niedowidzącym lepiej wyczuć i odwzorować sposób nakładania szminki.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.06.2024 17:37
Nivea zaprezentowała serum z opatentowaną technologią zapobiegającą starzeniu się skóry pod wpływem cukru
Piotr Jurek, marketing manager Nivea Face CareMarcin Bruniecki
Cukier może też szkodliwie działać na skórę – przyspiesza starzenie się całego organizmu. Marka Nivea przyjrzała się temu procesowi i opatentowała składnik Glycostop, który zastosowała w aktywnym serum do twarzy z gamy Nivea Q10.

25 lat po wprowadzeniu na rynek gamy Nivea Q10 z koenzymem Q10 – jednym z najskuteczniejszych przeciwstarzeniowych składników aktywnych (nagrodzonym Noblem), Beiersdorf dołączył do tej linii produkt z kolejnym innowacyjnym składnikiem. To NAHP (N-acetylo-L-hydroksyprolina), a jego druga nazwa to Glykostop. Został on wyłoniony spośród ok. 1700 przebadanych składników aktywnych na grupie 60 tys. osób. Jako jedyny hamował proces glikacji, czyli mówiąc najprościej starzenia się skóry pod wpływem cukru.

Więcej przeczytaj: Cukier osłabia włókna kolagenu. Beiersdorf opatentował przeciwstarzeniowy składnik chroniący skórę przed procesem glikacji

Pierwszym produktem, w którym zastosowano Glykostop jest serum do twarzy, dostępne pod nazwą handlową w Polsce: Podwójnie Aktywne Serum do Twarzy. Po raz pierwszy marka Nivea zaprezentowała produkt oraz jego formułę dziennikarzom, influencerom oraz celebrytom podczas eventu w warszawskim centrum konferencyjnym Bohema 2.0. na terenie byłej fabryki Pollena-Uroda, gdzie produkowano kultowe kremy Nivea.

W panelu eksperckim dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny, podkreślała, jak trzeba być świadomym chcąc ograniczyć ilość cukru w diecie:

– Przeciętny Polak spożywa rocznie 43 kg cukru. To bardzo dużo. Powinniśmy spożywać nie więcej niż 7 łyżeczek dziennie, co jest bardzo trudne przy braku świadomości, ponieważ jemy dużo ukrytego cukru. Przykładowo pół litrowa maślanka truskawkowa to 9 łyżeczek cukru, 1 łyżka ketchupu to jedna łyżeczka cukru, kawa latte – 4 łyżeczki cukru, batonik fitness – 2,5 łyżeczki cukru. Nadmiar cukru jest niekorzystny dla każdego naszego organu, wywołuje między innymi proces glikacji powodujący przyspieszone starzenie się organizmu.

Dr Magdalena Łuczkowska, dermatolog mówiła: – Wpływ nadmiaru cukru w diecie na skórę jest tematem badań od wielu lat. Cały świat naukowy obserwuje, że współczesna zachodnia dieta zdecydowanie przyspiesza procesy starzenia się organizmu, także skóry. Głównym trendem w kosmetykach przeciwstarzeniowych jest przede wszystkim skupienie się na ochronie przed słońcem, zahamowanie fotostarzenia, składnikach o wielkiej sile antyoksydacyjnej, aby niwelować tzw. stres oksydacyjny, który ewidentnie niszczy komórki i przyspiesza starzenie. Ale także od lat szukamy w świecie medycznym wpływu glikacji na proces starzenia się skóry, a jest to bardzo istotna przyczyna.

Serum Nivea blokuje negatywne działanie procesu glikacji  w 68 proc. procentach.  

– To serum jest zwieńczeniem 10 lat badań i rozwoju prac nad tematem glikacji, ale też 8 lat pracy nad samym składnikiem aktywnym. Serum nazywamy podwójnie aktywnym, ponieważ wykazuje ono dwutorowe działanie. Dzięki czystemu koenzymowi Q10, zastosowanym w absolutnie najwyższym stężeniu w historii produktów do pielęgnacji twarzy Nivea, redukuje zmarszczki, nawet te głębokie, już w 14 dni stymulując produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Z drugiej strony zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek dzięki technologii antyglikacyjnej na czele ze składnikiem Glykostop – wyjaśnił Piotr Jurek, marketing manager marki Nivea.

Na premierze produktu pojawiły się m.in: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Sienkiewicz, Karolina Malinowska a także znani influencerzy: Mrs Lilly, Joanna Legawiec, Natalia Kusiak., Hubert Gromadzki. Wydarzenie poprowadziła Anna Kalczyńska.

Goście mieli możliwość poznania oraz przetestowania najnowszego serum w specjalnie przygotowanych do tego strefach. W Skin Barze Q10 można było skorzystać z konsultacji dermatologicznej i kosmetologicznej.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.06.2024 13:25
Brytyjki pozywają koncerny kosmetyczne — ciąg dalszy azbestowej sagi
Sprawy sądowe rozpoczęły się po tym, jak badania niezależnych laboratoriów wykazały obecność azbestu w próbkach kosmetyków.Getty Images
Problemy dużych marek kosmetycznych nie mają końca; azbest wkradł się do bardzo wielu produktów, a do mediów trafiła właśnie informacja, że pojawił się kolejny związany z tym faktem pozew. Setki Brytyjek wytaczają procesy sądowe przeciwko czołowym producentom, oskarżając je o dopuszczanie do zanieczyszczenia azbestem produktów do makijażu, co miało prowadzić do rozwoju chorób nowotworowych.

Wiele mieszkanek Wielkiej Brytanii wniosło pozwy przeciwko wiodącym firmom kosmetycznym w amerykańskich sądach, choć konkretne nazwy marek nie są ujawniane publicznie. Dzięki dostępowi do dokumentów sądowych, dziennikarka „Guardiana” zidentyfikowała wśród pozwanych jednak takie znaczące firmy jak Estée Lauder (właściciel marek Clinique i Bobbi Brown) oraz Avon.

Firmy kosmetyczne twierdzą, że ich produkty są wolne od azbestu, co potwierdzają certyfikaty testów na obecność tej substancji w talku. Jednakże, kobiety, które złożyły pozwy, przekonują, że kosmetyki te przyczyniły się do ich chorób. Chorują bowiem wszystkie na międzybłoniaka, rzadki nowotwór związany z azbestem, dotykający opłucną i inne błony wewnętrzne. Brytyjki wniosły pozwy w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w Wielkiej Brytanii odszkodowania za choroby związane z międzybłoniakiem można uzyskać tylko w sprawach przeciwko pracodawcy. Skandal związany z azbestem w kosmetykach zwrócił uwagę publiczną w 2018 roku, kiedy to koncern Johnson & Johnson był oskarżany o to, że azbestem była zanieczyszczona zasypka talkowa dla dzieci, co miało prowadzić do nowotworów.

Talk, wykorzystywany w kosmetykach ze względu na swoje właściwości absorbujące wilgoć i zapobiegające zbrylaniu się produktów, może zawierać śladowe ilości azbestu. Choć jest powszechnie stosowany w produktach takich jak bronzer, tusze czy szampony suche, coraz więcej firm przestawia się na używanie skrobi kukurydzianej, bezpieczniejszej alternatywy dla talku.

Przeczytaj także ostatnie doniesienia Wiadomości Kosmetycznych dt. pozwów o talk:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. czerwiec 2024 09:32