StoryEditor
Producenci
23.09.2021 00:00

Natura Siberica przyznała nagrodę za naturalność w konkursie The Look Of The Year

Pierwszy raz w historii konkursu The Look Of The Year przyznano nagrodę specjalną True Beauty Nature. Jej pomysłodawcą i sponsorem była marka Natura Siberica

Polski finał jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie fashion – konkursu The Look Of The Year odbył się 17 września w Łodzi. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie modowe na świecie organizowane jest od ponad 30 lat i stanowi przepustkę do kariery w modelingu.

Podczas tegorocznej polskiej edycji oprócz prezentacji kreacji znanych polskich projektantów, dodatkowym wydarzeniem było przyznanie, po raz pierwszy w historii konkursu, nagrody specjalnej True Beauty Nature, której pomysłodawcą była marka Natura Siberica. Trend powrotu do natury widoczny jest bowiem nie tylko w branży kosmetycznej, ale ostatnio także modowej. Wizażyści przestają maskować, zamalowywać i przykrywać. Ich praca z modelkami i modelami polega na podkreślaniu atutów wizerunku, osobowości i nastroju.

Zdobywczynią pierwszej nagrody True Beauty Nature została Sarah Langa, siedemnastolatka z  Ciechanowa. Otrzymała 3 tys. zł i roczny zapas kosmetyków Natura Siberica. Została też twarzą linii pielęgnacyjnej do włosów Hair Evolution.

Dzięki zaangażowaniu w modowy konkurs udało nam się wychwycić jeden z młodych talentów, co na pewno jest wielką szansą w przyszłości na rozwój kariery laureatki. Nasze działanie i holistyczne podejście do tematu, miało także za cel wyłonienie ambasadorki linii Hair Evolution. Laureatkę konkursu True Beauty Nature już niebawem będzie można oglądać w materiałach z kampanii – mówi Maciej Gromek, brand manager Natura Siberica.

Wyrazista, lifestylowa kampanie została zrealizowana dla drogerii Hebe, w których profesjonalna linia naturalnych kosmetyków do włosów – Hair Evolution, dostępna jest na wyłączność.

 – Poprzez udział w modowym wydarzeniu, chcieliśmy dotrzeć do młodszego odbiorcy i dodatkowo pokazać, że natura może występować także w wersji profesjonalnej – dodaje Maciej Gromek. Natura Siberica to marka kosmetyków naturalnych produkowanych w Unii Europejskiej ze składników roślinnych pochodzących z Syberii.

Natura Siberica to marka kosmetyków naturalnych produkowanych w Unii Europejskiej ze składników roślinnych pochodzących z Syberii. To jedyna marka na świecie stosująca olej syberyjski (z nasion Sosny Syberyjskiej Pinus Sibirica), jako  bazę dla wszystkich kremów, odżywek i szamponów. Wyłącznym dystrybutorem marki Natura Siberica w Polsce jest spółka Eurus.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 07:25