StoryEditor
Producenci
16.12.2021 00:00

Naturalne pasty do zębów Biomed. Moda czy konieczność na sklepowej półce?

Na rynku past do zębów pojawia się coraz więcej innowacyjnych, specjalistycznych i naturalnych produktów. Według badań rynkowych to właśnie ta sub-kategoria rośnie najszybciej. Trend naturalnych produktów również w kategorii higieny jamy ustnej jest wyraźnie widoczny. 

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami konsumentów w zakresie naturalnych produktów posiadanie na sklepowej półce oferty dobrej jakości naturalnych produktów do higieny jamy ustnej staje się konieczne. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze skutecznej pasty naturalnej?

Przede wszystkim należy kierować się indywidualnymi potrzebami i wskazaniami działania produktu. Jedna osoba chce mieć bielsze zęby, inna cierpi z powodu nadwrażliwości czy problemów z błoną śluzową. Dużym atutem naturalnych past jest ich bio-zgodny skład, dlatego pasty te nie powinny pogłębiać schorzeń ani uczulać. 

Ważnym jest, aby pasta zapewniała odpowiednią ochronę przed próchnicą. Pasty naturalne najczęściej nie zawierają fluoru. Alternatywą jest, np.: hydroksyapatyt wapnia. Wykazuje skuteczne działanie przeciwpróchnicze, co zostało potwierdzone badaniami. Warto zaznaczyć, że hydroksyapatyt to składnik całkowicie naturalny, który i tak znajduje się w naszym organizmie.

Nowe naturalne pasty do zębów Biomed to produkty o wyjątkowej, ulepszonej formule. W ich przygotowaniu wykorzystano synergię technologii i składników naturalnego pochodzenia. Specjalne połączenia składników wzmacniają wzajemnie swoje właściwości, aby ostatecznie zapewnić doskonałą wydajność i skuteczność. Każdy z produktów posiada w swoim składzie ponad 20 różnych składników naturalnych! Nowe formuły past zawierają co najmniej 97 proc. składników pochodzenia naturalnego. Produkty Biomed są oficjalnie certyfikowane jako produkty wegańskie i bezglutenowe, są wolne od SLS, sacharyny, fluoru i olejów mineralnych.

Biomed to linia past do zębów na różne potrzeby – znajdziemy tutaj produkty, które pomogą w wybielaniu zębów, jak Biomed Charcoal czy Biomed Superwhite, lub też będą niwelować nadwrażliwość - Biomed Sensitive, lub też korzystnie wpłyną na zdrowie dziąseł - Biomed Gum Health czy Biomed Citrus Fresh, albo też wzmocnią szkliwo - Biomed Calcimax

Ofertę Biomed uzupełniają naturalne płyny do płukania jamy ustnej – Superwhite, Citrus Fresh, Sensitive czy Healthy Gums oraz 2 rodzaje szczoteczek - wybielająca, której włókna nasączone są aktywowanym węglem, oraz głęboko oczyszczająca z jonami srebra. 

Produkty Biomed powstały w trosce o zdrowie jamy ustnej konsumentów, a także mając na uwadze dbałość o planetę. Misją marki jest uczynienie świata bezpiecznym i czystym miejscem do życia, dlatego Biomed sumiennie dba o środowisko poprzez wdrażanie etycznych praktyk produkcyjnych (produkcja jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla). 

Produkty marki Biomed są przebadane pod kątem skuteczności – co przekłada się na zadowolenie konsumentów. Liczne opinie dotyczące składników, smaków i skuteczność użytkowania są bardzo wysokie (5/5 wg. Allegro opinie).

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi naturalnymi produktami/zestawami do zębów Biomed 
- KLIKNIJ -
 Jesteśmy pewni, że przypadną jeszcze bardziej do gustu konsumentom, a tym, którzy podejmą się współpracy z marką - zapewnią wymierne korzyści.


 

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.06.2024 17:37
Nivea zaprezentowała serum z opatentowaną technologią zapobiegającą starzeniu się skóry pod wpływem cukru
Piotr Jurek, marketing manager Nivea Face CareMarcin Bruniecki
Cukier może też szkodliwie działać na skórę – przyspiesza starzenie się całego organizmu. Marka Nivea przyjrzała się temu procesowi i opatentowała składnik Glycostop, który zastosowała w aktywnym serum do twarzy z gamy Nivea Q10.

25 lat po wprowadzeniu na rynek gamy Nivea Q10 z koenzymem Q10 – jednym z najskuteczniejszych przeciwstarzeniowych składników aktywnych (nagrodzonym Noblem), Beiersdorf dołączył do tej linii produkt z kolejnym innowacyjnym składnikiem. To NAHP (N-acetylo-L-hydroksyprolina), a jego druga nazwa to Glykostop. Został on wyłoniony spośród ok. 1700 przebadanych składników aktywnych na grupie 60 tys. osób. Jako jedyny hamował proces glikacji, czyli mówiąc najprościej starzenia się skóry pod wpływem cukru.

Więcej przeczytaj: Cukier osłabia włókna kolagenu. Beiersdorf opatentował przeciwstarzeniowy składnik chroniący skórę przed procesem glikacji

Pierwszym produktem, w którym zastosowano Glykostop jest serum do twarzy, dostępne pod nazwą handlową w Polsce: Podwójnie Aktywne Serum do Twarzy. Po raz pierwszy marka Nivea zaprezentowała produkt oraz jego formułę dziennikarzom, influencerom oraz celebrytom podczas eventu w warszawskim centrum konferencyjnym Bohema 2.0. na terenie byłej fabryki Pollena-Uroda, gdzie produkowano kultowe kremy Nivea.

W panelu eksperckim dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny, podkreślała, jak trzeba być świadomym chcąc ograniczyć ilość cukru w diecie:

– Przeciętny Polak spożywa rocznie 43 kg cukru. To bardzo dużo. Powinniśmy spożywać nie więcej niż 7 łyżeczek dziennie, co jest bardzo trudne przy braku świadomości, ponieważ jemy dużo ukrytego cukru. Przykładowo pół litrowa maślanka truskawkowa to 9 łyżeczek cukru, 1 łyżka ketchupu to jedna łyżeczka cukru, kawa latte – 4 łyżeczki cukru, batonik fitness – 2,5 łyżeczki cukru. Nadmiar cukru jest niekorzystny dla każdego naszego organu, wywołuje między innymi proces glikacji powodujący przyspieszone starzenie się organizmu.

Dr Magdalena Łuczkowska, dermatolog mówiła: – Wpływ nadmiaru cukru w diecie na skórę jest tematem badań od wielu lat. Cały świat naukowy obserwuje, że współczesna zachodnia dieta zdecydowanie przyspiesza procesy starzenia się organizmu, także skóry. Głównym trendem w kosmetykach przeciwstarzeniowych jest przede wszystkim skupienie się na ochronie przed słońcem, zahamowanie fotostarzenia, składnikach o wielkiej sile antyoksydacyjnej, aby niwelować tzw. stres oksydacyjny, który ewidentnie niszczy komórki i przyspiesza starzenie. Ale także od lat szukamy w świecie medycznym wpływu glikacji na proces starzenia się skóry, a jest to bardzo istotna przyczyna.

Serum Nivea blokuje negatywne działanie procesu glikacji  w 68 proc. procentach.  

– To serum jest zwieńczeniem 10 lat badań i rozwoju prac nad tematem glikacji, ale też 8 lat pracy nad samym składnikiem aktywnym. Serum nazywamy podwójnie aktywnym, ponieważ wykazuje ono dwutorowe działanie. Dzięki czystemu koenzymowi Q10, zastosowanym w absolutnie najwyższym stężeniu w historii produktów do pielęgnacji twarzy Nivea, redukuje zmarszczki, nawet te głębokie, już w 14 dni stymulując produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Z drugiej strony zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek dzięki technologii antyglikacyjnej na czele ze składnikiem Glykostop – wyjaśnił Piotr Jurek, marketing manager marki Nivea.

Na premierze produktu pojawiły się m.in: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Sienkiewicz, Karolina Malinowska a także znani influencerzy: Mrs Lilly, Joanna Legawiec, Natalia Kusiak., Hubert Gromadzki. Wydarzenie poprowadziła Anna Kalczyńska.

Goście mieli możliwość poznania oraz przetestowania najnowszego serum w specjalnie przygotowanych do tego strefach. W Skin Barze Q10 można było skorzystać z konsultacji dermatologicznej i kosmetologicznej.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.06.2024 13:25
Brytyjki pozywają koncerny kosmetyczne — ciąg dalszy azbestowej sagi
Sprawy sądowe rozpoczęły się po tym, jak badania niezależnych laboratoriów wykazały obecność azbestu w próbkach kosmetyków.Getty Images
Problemy dużych marek kosmetycznych nie mają końca; azbest wkradł się do bardzo wielu produktów, a do mediów trafiła właśnie informacja, że pojawił się kolejny związany z tym faktem pozew. Setki Brytyjek wytaczają procesy sądowe przeciwko czołowym producentom, oskarżając je o dopuszczanie do zanieczyszczenia azbestem produktów do makijażu, co miało prowadzić do rozwoju chorób nowotworowych.

Wiele mieszkanek Wielkiej Brytanii wniosło pozwy przeciwko wiodącym firmom kosmetycznym w amerykańskich sądach, choć konkretne nazwy marek nie są ujawniane publicznie. Dzięki dostępowi do dokumentów sądowych, dziennikarka „Guardiana” zidentyfikowała wśród pozwanych jednak takie znaczące firmy jak Estée Lauder (właściciel marek Clinique i Bobbi Brown) oraz Avon.

Firmy kosmetyczne twierdzą, że ich produkty są wolne od azbestu, co potwierdzają certyfikaty testów na obecność tej substancji w talku. Jednakże, kobiety, które złożyły pozwy, przekonują, że kosmetyki te przyczyniły się do ich chorób. Chorują bowiem wszystkie na międzybłoniaka, rzadki nowotwór związany z azbestem, dotykający opłucną i inne błony wewnętrzne. Brytyjki wniosły pozwy w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w Wielkiej Brytanii odszkodowania za choroby związane z międzybłoniakiem można uzyskać tylko w sprawach przeciwko pracodawcy. Skandal związany z azbestem w kosmetykach zwrócił uwagę publiczną w 2018 roku, kiedy to koncern Johnson & Johnson był oskarżany o to, że azbestem była zanieczyszczona zasypka talkowa dla dzieci, co miało prowadzić do nowotworów.

Talk, wykorzystywany w kosmetykach ze względu na swoje właściwości absorbujące wilgoć i zapobiegające zbrylaniu się produktów, może zawierać śladowe ilości azbestu. Choć jest powszechnie stosowany w produktach takich jak bronzer, tusze czy szampony suche, coraz więcej firm przestawia się na używanie skrobi kukurydzianej, bezpieczniejszej alternatywy dla talku.

Przeczytaj także ostatnie doniesienia Wiadomości Kosmetycznych dt. pozwów o talk:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. czerwiec 2024 15:26