StoryEditor
Producenci
19.06.2023 00:00

Oriflame mianuje Annę Malmhake na stanowisko dyrektorki generalnej i prezeski

Anna Malmhake jest szwedzką dyrektorką biznesową specjalizującą się w FMCG i technologii konsumenckiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Sztokholmskiego i posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk społecznych, biznesu i prawa. / Linkedin Anny Malmhake
Oriflame ogłasiło nominację Anny Malmhake na nową dyrektorkę generalną i prezeskę. Malmhake przejmie stanowisko od Magnusa Brännströma, który wcześniej ogłosił swoją decyzję o rezygnacji po 18 latach ze stanowiska CEO. Anna Malmhake ma bogate doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w kilku globalnych firmach z branży dóbr konsumpcyjnych. Po raz pierwszy dołączyła do Oriflame jako członkini zarządu w 2014 roku.

Anna Malmhake uzyskała tytuł licencjata nauk społecznych, biznesu i prawa na Uniwersytecie Sztokholmskim. Karierę rozpoczęła w 1991 roku w firmie Procter & Gamble w Szwecji, a w 1996 roku dołączyła do firmy Coca-Cola w Sztokholmie, gdzie zajmowała różne stanowiska marketingowe. Do Motoroli dołączyła w 2003 roku, obejmując stanowiska w Szwecji, Londynie i Chicago. W 2007 roku Anna związała się z Absolut Company jako Global Brand Director, a w 2011 roku przeniosła się do Dublina, gdzie pełniła funkcję prezesa i dyrektora generalnego Irish Distillers. Pięć lat później została mianowana prezesem i dyrektorem generalnym The Absolut Company w ramach Pernod Ricard. W 2020 roku Anna objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego Go-To-Market EMEA Region w Activision Blizzard, jednej z wiodących światowych firm gamingowych.

Anna jest kierującą się wartościami i zorientowaną na wyniki liderką biznesową, znaną z kierowania udanymi transformacjami. Dzięki bogatemu doświadczeniu marketingowemu i handlowemu w globalnej branży dóbr konsumpcyjnych wnosi wyjątkową wiedzę strategiczną, efektywność operacyjną i doświadczenie zarówno na rynkach o ugruntowanej pozycji, jak i na rynkach wschodzących. Ma doskonałe przygotowanie do przejęcia pałeczki po wyjątkowych zasługach Magnusa Brännströma dla firmy. W imieniu Zarządu witam Annę w jej nowej roli operacyjnej. Jestem przekonany, że Anna pomoże nam w pełni wykorzystać potencjał modelu sprzedaży społecznościowej Oriflame, zapewniając długoterminowy wzrost i tworzenie wartości – powiedział Alexander Af Jochnick, Prezes Zarządu.

Anna Malmhake dołącza do Oriflame jako dyrektorka generalna i prezeska 1 czerwca 2023 roku i pozostaje członkinią zarządu Oriflame. Będzie pracować w biurze w Wielkiej Brytanii. Magnus Brännström będzie wspierał Oriflame i Malmhake podczas przekazania do końca czerwca 2023 roku.
 
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 15:54