StoryEditor
Producenci
20.06.2023 00:00

Paweł Orfinger, Dr Irena Eris: Mocniejsze uderzenie w rynek z ofertą Sulphur w 2024 r. 

Dr Irena Eris, od stycznia br. właściciel firmy Sulphur produkującej leki OTC na bazie solanki siarczkowej i wodnego wyciągu borowinowego oraz uzdrowiskowych kosmetyków, zamierza przeprowadzić relaunch jej oferty i mocniej uderzyć z marką w rynek w 2024 r. 

Spółka Dr Irena Eris przejęła w styczniu br. rodzinną firmę Sulphur z Buska-Zdroju, istniejącą od 1992 roku. Sulphur to jedyny w Polsce producent leków OTC (bez recepty) na bazie solanki siarczkowej i wodnego wyciągu borowinowego. Firma z Buska-Zdroju posiada w swojej ofercie także kosmetyki uzdrowiskowe, które sprzedaje w aptekach, sanatoriach leczniczych oraz w sklepie internetowym.
Transakcja pozwoliła firmie Dr Irena Eris wejść do nowej kategorii jakimi są produkty lecznicze, oparte na naturalnych  kopalinach.

Czytaj więcej: Dr Irena Eris przejęła firmę Sulphur, producenta leków OTC i kosmetyków uzdrowiskowych

Dziś, podczas konferencji prasowej związanej z planowanym wejściem Dr Irena Eris na giełdę, zarząd spółki odniósł się m.in. do przyszłości przejętej firmy. 

Czytaj także: Dr Irena Eris rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji

 Sulphur daje nam nowe kompetencje, których nie posiadaliśmy wcześniej jako spółka, bo jest to zakład produkcji leków z aktualnym pozwoleniem GMP farmaceutycznym do produkcji leków. 6 leków OTC spółki Sulphur dzisiaj jawi się jako bardzo unikalne na rynku, dlatego że aktualne prawo farmaceutyczne nie dopuszcza możliwości rejestracji leków opartych o naturalne kopaliny. W związku z tym siłą rzeczy te produkty, które znalazły się w naszym portfelu, są unikalne i  trudne do zastąpienia przez nowe produkty konkurencji, ponieważ rejestracja tego typu leków nie jest możliwa. 
Patrząc na to, co dostaliśmy w wyniku tego przejęcia oraz na nasze najwyższe kompetencje dystrybucyjne w kanale aptecznym powinno nam to przynieść znaczące  efekty synergii, zarówno jeśli chodzi o naszą ofertę w tym kanale, jak i o rozwój oferty spółki Sulphur – powiedział Ireneusz Sudnik, dyrektor generalny Dr Irena Eris. 

Prezes Dr Irena Eris, Paweł Orfinger, podał, że spółka Sulphur zrealizowała w tym roku sprzedaż na poziomie ok. 6 mln zł, a jej dynamika wynosi ok. 20 proc. 

– Po przejęciu firmy Sulphur postanowiliśmy pierwszy rok przeznaczyć na nauczenie się tego biznesu, poznanie konsumenta i czynników wpływających na sprzedaż. Na podstawie tego, czego dowiemy się w tym roku, będziemy w stanie  intensywniej zając się tą spółką i jej portfelem  na początku przyszłego roku.  W tym roku chcemy organicznie urosnąć o parędziesiąt procent – to jest zgodne z naszą strategią. Natomiast relaunch oferty i trochę mocniejsze uderzenie w rynek planujemy w roku 2024 – zadeklarował Paweł Orfinger. 

Firma Sulphur od początku swojej działalności, podobnie jak Dr Irena Eris S.A., jest firmą rodzinną. W jej ofercie znajdują się leki OTC i kosmetyki oparte o wodę siarczkową i borowiny.  Sulphur zatrudnia 26 osób. Produkty Sulphur powstają w Busku-Zdroju. Produkty lecznicze rozprowadzane są poprzez hurtownie farmaceutyczne do aptek i uprawnionych do handlu lekami sklepów. Natomiast kosmetyki firmy dostępne są zarówno w ramach sprzedaży stacjonarnej na terenie całej Polski oraz poprzez firmowy sklep internetowy. 

Grupa Dr Irena Eris to jeden z najważniejszych polskich producentów kosmetyków, firma działa także w biznesie hotelarskim i usług beauty. Firma dysponuje własnym Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris. W 2022 r. skonsolidowane przychody Grupy Dr Irena Eris S.A. wyniosły 340,2 mln zł, czyli o 14,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Firma odnotowała w tym czasie także wyższy wynik znormalizowanej EBITDA: 54,9 mln zł (+1,7 proc. r/r) oraz zysk netto: 30,9 mln zł (+16,2 proc. r/r). Kluczowym segmentem działalności biznesowej Grupy Dr Irena Eris jest segment kosmetyczny, który na koniec 2022 r. odpowiadał za 78 proc. łącznych przychodów. Firma jest właścicielem marek: Dr Irena Eris, Pharmaceris, Emotopic, Lirene i Under Twenty. W 2022 r. spółka przejęła rodzinną firmę Sulphur z Buska-Zdroju.

W skład segmentu kosmetycznego wchodzi również rozwijana od ponad 20 lat działalność Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris oraz Dr Irena Eris Beauty Partner (w sumie 27 salonów). Drugi segment działalności biznesowej Grupy – usługi hotelarskie premium – na koniec 2022 r. odpowiadały za 22 proc. łącznych przychodów. Firma jest operatorem trzech luksusowych hoteli pod marką Hotele SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju (Małopolska), Wzgórzach Dylewskich (Mazury Zachodnie) oraz w Polanicy-Zdrój (Kotlina Kłodzka). 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2024 14:31
Axe zdobywa aprobatę PETA i dołącza do listy Beauty Without Bunnies
Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach Axe w przyszłym rokuUnilever
​Axe, jedna z marek Unilevera, zdobyła aprobatę PETA, co oznacza, że na całym świecie jej produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach.

Marka Axe zdobywa aprobatę Peta (People for the Ethical Treatment of Animals). Oznacza to, że brand jest najnowszym z 20 należących do Unilevera, który dołączył do globalnej listy Beauty Without Bunnies.

Rygorystyczne badanie wykazało, że Axe nie przeprowadza ani nie zleca żadnych testów na zwierzętach składników ani gotowych produktów i że marka zobowiązuje się nie robić tego w przyszłości.

Firma Unilever zapewnia, że od ponad czterdziestu lat stosuje i opracowuje alternatywy dla testów na zwierzętach.

Zostaliśmy docenieni przez PETA jako firma działająca na rzecz zmian regulacyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą naukową z rządami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami na całym świecie w zakresie nauk o bezpieczeństwie zwierząt

– czytamy w materiałach Unilevera.

Dr Julia Fentem, globalny dyrektor ds. bezpieczeństwo, ochrona środowiska i nauki regulacyjne w firmie Unilever, dodaje, że zatwierdzenie marki przez PETA jest wynikiem dziesięcioleci pionierskich badań nad alternatywami dla testów na zwierzętach, prowadzonych przez naukowców Unilevera, współpracujących z innymi liderami w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie bez zwierząt i globalnymi interesariuszami.

Unilever ma ponad 20 marek zatwierdzonych przez PETA i cieszymy się, że Axe do nich dołączy. Wierzymy, że stosowanie metod zapewnienia bezpieczeństwa składników i produktów bez udziału zwierząt pozwala nam lepiej chronić ludzi i środowisko

– wyjaśnia.

Marka Axe jest sprzedawana w ponad 90 krajach na całym świecie (w Wielkiej Brytanii jako Lynx). Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach w przyszłym roku.

Czytaj też:

Dr Julia Fentem, Unilever: Walka o ocalenie kosmetyków wolnych od okrucieństwa musi trwać (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dove wzywa branżę i konsumentów do ratowania zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dr Julia Fentem, Unilever: testy na zwierzętach to przestarzała metoda sprawdzania bezpieczeństwa produktów (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2024 13:49
Firma Coty podpisała umowę licencyjną z Etro
Shantung, jeden z charkterystycznych zapachów marki Etro - zmysłowa symfonia drewna, ziół, kwiatów, piżma, bursztynu, drzewa sandałowego i paczulietro.com
Coty podpisało umowę licencyjną w zakresie perfum i zapachów do domu z włoskim luksusowym domem mody Etro. Firma kosmetyczna zajmie się produkcją i dystrybucją dotychczasowych linii oraz wprowadzaniem nowości w celu rozwoju portfolio kosmetycznego marki.

Firma Coty ogłosiła, że podpisała umowę z luksusowym włoskim domem mody Etro na produkcję i dystrybucję sygnowanych jego nazwą linii perfum i kolekcji zapachów do domu do 2040 roku. Obie firmy będą współpracować w celu odkrywania nowych kategorii i wprowadzania innowacji w celu rozwoju portfolio kosmetycznego marki.

Sue Nabi, dyrektor generalna Coty, powiedziała:

Cieszymy się, że możemy ogłosić sojusz z Etro, włoskim luksusowym domem mody, który słynie z ponadczasowego wzornictwa i nieustannej koncentracji na jakości. Umowa dodatkowo podkreśla koncentrację Coty na licencjach opartych na modzie, które rezonują z konsumentami na naszych kluczowych rynkach. Cieszymy się, że możemy współpracować z Etro, opierając się na istniejącej ofercie kosmetycznej marki i ożywiając jej wyjątkową tożsamość poprzez nowe kategorie i premiery.

Fabrizio Cardinali, dyrektor generalny Etro, dodał:

Partnerstwo z Coty to kolejny ożywczy rozdział dla Etro, ponieważ nadal wspieramy ewolucję naszego portfolio kosmetycznego. Współpraca pozwoli nam wykorzystać synergię między naszymi firmami, jednocześnie korzystając z wiedzy i wiodących w branży możliwości Coty. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Coty w celu zbadania sposobów rozwoju naszej obecności w branży kosmetycznej, co jeszcze bardziej wzmocni naszą zdolność do zaspokajania dynamicznych i stale zmieniających się wymagań naszych konsumentów na różnych rynkach.

Coty zajmie się rozwojem, produkcją i dystrybucją wszystkich perfum i zapachów Etro. Firmy maja nadzieję, że umocni to pozycję domu mody na ugruntowanych rynkach, jednocześnie napędzając ekspansję w nowych segmentach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. luty 2024 07:41