StoryEditor
Producenci
06.08.2018 00:00

Perły Rynku Kosmetycznego w drogeriach Jasmin i na Kobiecym Turnieju Golfowym

Piąty Kobiecy Turniej Golfowy Brunetki, Blondynki, czyli Metamorfozy, organizowany przez Gradi Golf Club, odbędzie się już 18-19 sierpnia 2018 r. w Pałacu Brzeźno Spa & Golf, należącym do Marzeny i Krzysztofa Gradeckich, założycieli firmy dystrybucyjnej PGD Polska i sieci drogerii Jasmin. Podczas turnieju swoje produkty będą mogli zaprezentować jego uczestniczkom zwycięzcy tegorocznego rankingu Perły Rynku Kosmetycznego organizowanego przez „Wiadomości Kosmetyczne”.

Turniej Brunetki, Blondynki przeznaczony jest  dla golfistek, które chcą rywalizować i wygrywać, a potem się bawić (turniej rankingowy PZG), pań, które chcą pograć w golfa ale przede wszystkim wziąć udział w dobrej zabawie (turniej z formacie stableford netto) oraz nie golfistek, które miały szanse poznać i być może pokochać golfa biorąc udział w profesjonalnej Akademii. W ubiegłym roku turniej odbywał się pod hasłem „Viva Italia!” (zobacz zdjęcia).  Tym razem motywem przewodnim turnieju będą Karaiby.

Uczestniczki turnieju będą nie tylko walczyć o zwycięstwo, ale także świetnie się bawić w egzotycznych rytmach oraz skorzystać z zabiegów dostępnych w pałacowej strefie spa. Oddadzą się również w ręce stylistów i poznają ciekawe nowości kosmetyczne. Do zaprezentowania swoich produktów podczas wydarzenia zostały bowiem zaproszone wybrane firmy spośród tych, które w tym roku zdobyły tytuł Perły Rynku Kosmetycznego w rankingu organizowanym przez „Wiadomości Kosmetyczne”. Jest to efekt zaangażowania sieci drogerii Jasmin w wybór najlepszych nowości kosmetycznych zgłoszonych do tegorocznej edycji rankingu. W jego jury zasiadają eksperci mający wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej – menedżerowie odpowiedzialni za zamówienia produktów do sieci drogeryjnych, którzy osobiście testują produkty i wystawiają im ocenę.

– Tegoroczna edycja  konkursu Perły Rynku Kosmetycznego była wyjątkowa – mówi Teresa Stachnio, członek zarządu sieci Jasmin, od kilku lat zasiadająca w jury konkursu. – W szranki stanęło wiele nowych marek. Okazały się tak interesujące, a ich produkty i strategia działania tak idealnie dopasowane do rynkowych trendów, że postanowiliśmy dalej promować je wśród konsumentów. Pod hasłem „Perły Rynku Kosmetycznego w drogeriach Jasmin” będziemy wprowadzać i specjalnie promować wybrane marki w naszej sieci. Dodatkowo zaprosiliśmy niektórych producentów do współpracy przy organizacji piątej edycji Kobiecego Turnieju Golfowego Brunetki, Blondynki, czyli Metamorfozy. Będą mieli okazję zaprezentować swoje kosmetyki wyjątkowemu gronu konsumentek biorących udział w turnieju – kobietom biznesu, ceniącym innowacyjne produkty wysokiej jakości – podkreśla Teresa Stachnio.

W kosmetycznej strefie swoje produkty zaprezentują firmy i marki: Herla – luksusowa pielęgnacja twarzy, Foreo – soniczne szczoteczki do mycia twarzy i zębów, Shecell – kremy z biopolimerem, Sarantis – STR8 AHEAD, DenTek – akcesoria do pielęgnacji jamy ustnej

Kobiecy Turniej Golfowy Brunetki, Blondynki, czyli Metamorfozy, organizowany jest przez Gradi Golf Club w Pałacu Brzeźno Spa & Golf. Ten zabytkowy, odrestaurowany pałac pod Wrocławiem z profesjonalnym polem golfowym, należy do Marzeny i Krzysztofa Gradeckich, doskonale znanych w biznesie FMCG, twórców takich firm jak Tarkon-Gradi, przekształconej w PGD Polska, Grupy Eko Holding SA (obecnie sieć Eko działa w grupie Eurocash), czy Rabat Detal (sieć ok. 1200 spożywczych sklepów franczyzowych, ponad 50 proc. udziałów w niej przejmuje właśnie Grupa Specjał). W skład Grupy PGD Polska, należącej do ICG Invest, które z kolei kontrolowane jest przez Krzysztofa Gradeckiego, wchodzą obecnie drogerie Jasmin (290 lokalizacji) oraz Rovita (dystrybutor żywności). PGD jest również jednym z największych w kraju dystrybutorów chemii gospodarczej i kosmetyków. ICG Invest zajmuje się również deweloperką i buduje osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.07.2025 10:28
Nowe centrum Symrise SFA Neroli w Saint-Cézaire-sur-Siagne zwiększa moce produkcyjne
Nowe centrum Symrise ma być usprawieniem łańcucha produkcji.Mieke Meintjes

Nowo otwarty kampus Société Française d’Aromatiques (SFA) Neroli zajmuje powierzchnię 10 000 m² w Saint-Cézaire-sur-Siagne, w sercu regionu Grasse. Inwestycja grupy Symrise konsoliduje działalność trzech wcześniej odrębnych firm: SFA Romani, Créations & Parfums oraz Floressence, które formalnie połączono pod marką SFA Neroli.

Na terenie kampusu pracować będą perfumiarze, zespoły badawczo-rozwojowe oraz personel łańcucha dostaw. Dzięki temu Symrise spodziewa się zwiększyć wydajność produkcji oraz skrócić czas opracowywania kompozycji zapachowych, obsługując zarówno klientów regionalnych, jak i międzynarodowych.

Lokalizacja w pobliżu Grasse – kolebki francuskiej perfumerii – zapewnia bezpośredni dostęp do upraw naturalnych surowców aromatycznych. Zakład ma wspierać długoterminowe partnerstwa z lokalnymi plantatorami oraz integrować tradycyjne metody rzemieślnicze z nowoczesnymi procesami przemysłowymi. Symrise podkreśla, że obiekt będzie ściśle współpracował z Maison Lautier 1795 i biblioteką baz zapachowych Delaire 1876.

Otwarcie w Saint-Cézaire-sur-Siagne wpisuje się w strategię wzmocnienia obecności Symrise w południowej Francji i zwiększenia skali produkcji kompozycji zapachowych pochodzących z lokalnych, zrównoważonych źródeł. Firma deklaruje, że nowy zakład znacząco podniesie jej potencjał kreatywny i techniczny, umożliwiając szybsze dostarczanie gotowych produktów na rynek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.07.2025 14:35
Kosmetyczne imperium Kate Moss upada po niespełna trzech latach działalności
Kosmetyki Cosmoss od Kate Moss zadebiutowały na rynku w 2022 r.Shutterstock

Marka Cosmoss, założona przez supermodelkę Kate Moss, wystartowała we wrześniu 2022 r. z bardzo kameralnym portfolio: łącznie sześć produktów – trzy preparaty do pielęgnacji skóry, dwie mieszanki ziołowych herbat oraz jedną mgiełkę zapachową Sacred Mist. Projekt powstał przy wsparciu przyjaciół Moss: dietetyczki Rose Ferguson i homeopatki Victorii Young, a od początku celował w segment premium.

Ceny należały do najwyższych w swojej kategorii: za pojedynczy kosmetyk do pielęgnacji trzeba było zapłacić do 105 funtów, a za 100-ml flakon Sacred Mist – 120 funtów. Dla porównania, średnia cena kremu do twarzy w brytyjskich drogeriach sieciowych wynosi dziś około 20 funtów, co oznaczało pięcio- lub sześciokrotną różnicę.

Choć początkowe zainteresowanie było spore, sygnały ostrzegawcze pojawiły się już w 2024 r. W ciągu ostatnich kilku tygodni oficjalna strona internetowa marki przestała działać, a użytkownicy zgłaszali trudności z zakupem. Ostatni wpis w mediach społecznościowych został opublikowany 18 tygodni temu, co ograniczyło kontakt z odbiorcami i podkopało wiarygodność brandu.

W czerwcu 2025 r. powołano oficjalnych likwidatorów, a Cosmoss weszła w stan dobrowolnej likwidacji – zaledwie 33 miesiące po premierze. Eksperci wskazują, że marka zderzyła się z wyjątkowo konkurencyjnym rynkiem wellness oraz presją kosztów życia, która ograniczyła popyt na drogie kosmetyki. Z wysoką ceną i wąską dystrybucją trudno było zbudować masową skalę; jedynie zapach Sacred Mist zdołał zgromadzić lojalną, lecz niewielką grupę fanów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. lipiec 2025 10:00