StoryEditor
Producenci
06.11.2020 00:00

Perspektywy rynku makijażu w USA. Nowi gracze, spadki dotychczasowych liderów

Pod koniec 2019 roku rynek produktów do makijażu w tym kraju spadł o 7 proc. Według NPD Group wraz z wybuchem pandemii przychody kolorówki spadły aż o 52 proc. (869 mln dol.) Od maja, z powodu noszenia maseczek tylko rynek makijażu oczu odbił się i wzrósł o 6 proc. dzięki sztucznym rzęsom, pielęgnacji brwi, eyelinerom i tuszom do rzęs - podaje Cosmetic Ressources.

W okresie kwarantanny sprzedaż produktów do pielęgnacji skóry i włosów spadła w mniejszym stopniu niż w przypadku kosmetyków do makijażu. Przedłużające się zamknięcie dużych sklepów i centrów handlowych miało duży wpływ na sprzedaż produktów luksusowych. Sklepy, które zbankrutowały, takie jak Barneys New York czy Lord & Taylor też przyczyniły się do spadku sprzedaży. Jednak dwaj liderzy rynkowi, perfumerie Sephora i Ulta, dobrze prosperowały podczas kryzysu - bardziej skupiły się na pielęgnacji skóry niż na makijażu.

Jeśli chodzi o marki, tradycyjni liderzy, tacy jak MAC, Two-Faced, Lancôme, Anastasia Beverly Hills, Huda Beauty, NYX czy Urban Decay odnotowali zdecydowany spadek popytu. Tylko marki bazujące na nowych artystach lub influencerach, którzy trafiają do Pokolenia Z wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, naturalnego piękna, nowatorskich opakowań, a zwłaszcza przejrzystości formuły, zdołały przyciągnąć uwagę tej grupy wymagających konsumentów.

Nowi aktorzy na rynku kolorówki

Od momentu wprowadzenia tej linii kosmetyków, Rare Beauty Selena Gomez jest liderem sprzedaży na amerykańskiej stronie sephora.com. To z powodu osobowości Seleny i jej otwartości na problemy zdrowotne. Aktorka była ambasadorką dobrej woli w UNICEF. Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych - to czwarta najczęściej obserwowana osobowość online.

Jej ambitny projekt polega na zebraniu 100 milionów dolarów w ciągu dziesięciu lat, aby umożliwić młodym ludziom dostęp do opieki psychiatrycznej. Fundusz zjednoczy lokalne i ogólnopolskie organizacje, których misją jest pomoc społeczności Rare Beauty. Wśród jej licznych bardzo praktycznych działań było uruchomienie telefonu zaufania dla osób w kryzysie w celu uzyskania dostępu do usług i specjalistów. Projekt Trevor to gorąca linia dla samobójców (w języku angielskim i hiszpańskim) skierowana do młodzieży.

Na szybko zmieniającym się amerykański rynku, Bobbi Brown, twórczyni marki Bobbi Brown (należącej do Estée Lauder), postanowiła powrócić po czterech latach z linią suplementów diety i dodała do rynku Clean Beauty linię o nazwie Jones Road, która obejmuje sześć produktów o naturalnych formułach kosmetycznych przeznaczoną dla wszystkich kobiet, które lubią trend "Mniej makijażu". 

W USA konsumenci czekają też na premierę Jlo Beauty Sunset Glow, która jest już trochę opóźniona. Jednak Jennifer Lopez nie marnuje czasu i podpisała umowę z nowo wprowadzoną na rynek w USA marką Iconic London, aby stworzyć mityczny "blask Jennifer".

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. lipiec 2024 00:19