StoryEditor
Producenci
23.06.2021 00:00

Pielęgnacja skóry. Do 2025 roku globalna sprzedaż osiągnie 181 mld dolarów

Oczekuje się, że światowy rynek kosmetyków i produktów do higieny osobistej odbije się w 2021 r., przy 3-procentowym wzroście w dużej mierze napędzanym przez region Azji i Pacyfiku - wynika z prognoz globalnej firmy badawczej Euromonitor International.

W swoim webinarze „Piękno wraca do zdrowia: Going Green and Clean” Euromonitor zagłębił się w przyszłość branży, badając kluczowe trendy, które będą kształtować sektor kosmetyczny w nadchodzących latach.

Firma przewiduje, że zwiększenie znaczenia e-commerce nastąpi w ciągu najbliższych 5–10 lat, ponieważ pandemia przyspieszyła korzystanie przez konsumentów z platform internetowych w trakcie codziennych potrzeb. Sprzedaż produktów kosmetycznych i higieny osobistej w handlu elektronicznym wzrosła o 23 proc. w latach 2020-2021, podczas gdy wirtualne doświadczenia w domu będą konieczne podczas napędzania sprzedaży w handlu elektronicznym.

- 51 proc. ankietowanych firm kosmetycznych stwierdziło, że wdroży strategie cyfrowe, aby objąć nową  rzeczywistość phygital, od doświadczeń zbliżeniowych po wdrażanie AR/VR w celu integracji procesów wirtualnych w przestrzeniach fizycznych – komentuje Gabriella Beckwith, konsultantka w Euromonitor International.

Do 2025 r. pielęgnacja skóry przejmie najjaśniejszy punkt światowego przemysłu kosmetycznego, ponieważ szacuje się, że kategoria ta osiągnie sprzedaż w wysokości 181 miliardów dol., głównie w regionie Azji i Pacyfiku. Stanie się tak, ponieważ konsumenci coraz bardziej dokształcają się w zakresie aktywnych składników i będą kontynuować poszukiwanie „skinimalizmu” w formie uproszczonego przekazu marki, formułowania i rutyny pielęgnacyjnej.

- Marki, które opierają się na zaufaniu i przejrzystości, a także te, o popartych naukowo referencjach i „klinicznej” skuteczności będą nadal dobrze funkcjonować – dodaje Kayla Villena, konsultantka ds. urody i mody w Euromonitor International.

Azja i Pacyfik nadal będzie światowym motorem wzrostu dla branży kosmetycznej i higieny osobistej, zwłaszcza w zakresie kosmetyków kolorowych i pielęgnacji skóry, co będzie wynikać z szybkiego odbicia w Chinach. - Marki kosmetyczne, które są zorientowane na cel, świadome cyfrowo, wspierane klinicznie, przystępne cenowo i dostępne, najprawdopodobniej nadal będą się rozwijać – podsumowuje Villena.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 03:21