StoryEditor
Producenci
20.03.2023 00:00

Polska firma odebrała nagrodę Cosmopack Awards 2023

W sumie wśród finalistów 5. edycji Cosmoprof & Cosmopack Awards znalazło się 13 kosmetyków, rozwiązań i technologii. Wybrane zostały spośród 690 propozycji wystawców targów Cosmoprof i Cosmopack 2023 / fot. materiały prasowe
Podczas targów Cosmoprof Bologna, nagrodę Cosmopack Awards w kategorii Make-Up Formula odebrała firma Passage Cosmetics Laboratory z Gałkowa Dużego pod Łodzią. Jej specjalnością jest produkcja kontraktowa, a nagrodzony produkt to Glow Vita D Activator Body Cream.

Na targach Cosmoprof Bologna, w piątek 17 marca uroczyście wręczono nagrody Cosmoprof & Cosmopack Awards. „Beauty Oscary” zostały przyznane 13. najlepszych produktów kosmetycznych 2023 roku. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas The One & Only Event, ekskluzywnej gali zorganizowanej, aby uczcić doskonałość, innowacyjność i kreatywność sektora.

Jedna ze statuetek trafiła do firmy Passage Cosmetics Laboratory z Gałkowa Dużego pod Łodzią, za krem do ciała Glow Vita D Activator (nagroda Cosmopack Awards, kategoria Make-Up Formula).

Glow Vita D Activator aktywuje produkcję witaminy D w skórze dzięki specjalnej mieszance fruktooligosacharydów i ekstraktu z buraków. W efekcie skóra jest bardziej nawilżona. Natomiast zawarty w kremie Multimineral Active Chrono Energizer hamuje powstawanie wolnych rodników w komórkach, a hialuronian sodu poprawia elastyczność i gładkość skóry. Ponad 92 proc. składników jest pochodzenia naturalnego. Formuła jest przyjazna dla wegan.

Firma Passage Cosmetics Laboratory istnieje na rynku od 1988 roku. Specjalizuje się w produkcji kontraktowej. Wytwarza pomadki, błyszczyki, fluidy, korektory, pudry, mascary, eyelinery i cienie do powiek, a także kosmetyki do pielęgnacjo ciała oraz pielęgnacji i stylizacji włosów.

– Nagroda Cosmoprof to najbardziej prestiżowa i uznawana w świecie piękna nagroda, która wybiera najlepsze produkty w oparciu o kryteria innowacyjności i zbywalności, wpływu marketingowego i  potencjału budowania marki. Oczekujemy, że jej zdobycie zapewni firmie Passage Cosmetics Laboratorium trwałe miejsce na mapie światowego rynku makijażu jako „wschodząca gwiazda” – napisała firma w komunikacie na swojej stronie.

W sumie wśród finalistów 5. edycji Cosmoprof & Cosmopack Awards znalazło się 13 kosmetyków, rozwiązań i technologii. Wybrane zostały spośród 690 propozycji wystawców targów Cosmoprof i Cosmopack 2023 przez międzynarodową agencję trendów Beautystreams. Wzięła ona pod uwagę innowacyjność, receptury, opakowania, wzornictwo, technologię, materiały i składniki.

Ostatecznie zwycięzców wyłoniło jury złożone z ekspertów branżowych, agencji trendów, liderów opinii, dziennikarzy i międzynarodowych influencerów. Ich głosami statuetki Cosmoprof Awards 2023 zostały przyznane w siedmiu kategoriach:

  • Produkty pielęgnacyjne: Zaawansowana Kapsułka Naprawcza na Noc – Tru Hyal 100 (Korea Południowa)
  • Produkty do makijażu:  Blending Compact Cushion – Elroel (Korea Południowa)
  • Produkty do włosów: Straand Crown Fix Scalp Serum – Straand (Australia)
  • Produkty do paznokci: Quartz Illuminating Nail Concealer – Londontown Inc. (USA)
  • Produkty do pielęgnacji ciała i higieny osobistej: Inner Beauty Stick & Mist - Higiena intymna dla kobiet – Tru Hyal 100 (South Korea)
  • Domowe i profesjonalne urządzenia i narzędzia: Seoulista Cryo Cool Skin Tool – Revive Express Beauty Limited (Wielka Brytania)
  • Green & Organic: Zestaw rytuałów do skóry rozświetlającej i rozświetlającej – Nunaïa Beauty (Irlandia)

Laureatami Cosmopack Awards 2023 zostały natomiast:

  • Formuła do pielęgnacji skóry: Ice Massage Eye Essence Stick – Intercos Group (Włochy)
  • Make-Up Formula: Glow Vita D Activator Body Cream - Passage Cosmetics Laboratory (Polska)
  • Formuła do pielęgnacji włosów: Szampon PPS Planet & People – Pink Frogs Cosmetics Srl Societa' Benefit (Włochy)
  • Opakowanie: Projekt i materiały: Kątowa butelka z kroplomierzem – Hangzhou Ebei Industrial Co. (Chiny)
  • Innowacyjna technologia: surowce, maszyny, rozwiązania: Pyxoh –  Cosmax (Korea Południowa)
  • Zrównoważony rozwój: składniki, formuła, opakowanie, proces produkcyjny: Tusz do rzęs Metallica – Myc Packaging Innovation (Włochy)

Nagrody wręczono w Palazzo Re Enzo, historycznej rezydencji w centrum średniowiecznej Bolonii. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 1 tys. czołowych graczy z branży kosmetycznej na świecie: detaliści, właściciele marek, kupcy, a także dziennikarze i twórcy internetowych treści. Goście wzięli również udział w rockowo-symfonicznym show Queen at the Opera, które w ostatnich miesiącach gościło na deskach najbardziej prestiżowych teatrów we Włoszech.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 15:51
Coty ogłasza globalne cięcia etatów – 700 miejsc pracy do likwidacji
Firma, która ma w portfolio między innymi Bourjois, Hugo Boss i Kylie Cosmetics, zapowiedziała redukcje zasobów ludzkich.Coty

24 kwietnia firma Coty poinformowała o planowanym zwolnieniu 700 pracowników na całym świecie. Decyzja ta jest częścią trwającej od 2020 roku transformacji strategicznej pod nazwą „All-in to Win”, której celem jest poprawa rentowności i uproszczenie struktur operacyjnych. Choć nie wskazano, które stanowiska zostaną objęte redukcją, Coty zadeklarowało, że przestrzegać będzie wszystkich wymaganych przepisów prawnych wobec osób dotkniętych zmianami.

Koszty związane z najnowszym etapem restrukturyzacji wyniosą 80 mln dolarów w formie jednorazowej płatności gotówkowej. Mimo tego wydatku, firma oczekuje rocznych oszczędności w wysokości 130 mln dolarów przed opodatkowaniem – w tym 80 mln dolarów już w 2026 roku oraz 50 mln dolarów w 2027. Dodatkowo, w ramach programu produktywności, Coty planuje wygenerować 120 mln dolarów oszczędności w łańcuchu dostaw i obszarze zakupów w 2025 roku.

Transformacja Coty opiera się na czterech filarach. Należy do nich uproszczenie struktury organizacyjnej w kluczowych regionach operacyjnych, co ma ograniczyć dublowanie funkcji i zwiększyć efektywność działania. Firma planuje również scentralizowanie funkcji wsparcia w celu ich lepszego dopasowania do nowych struktur regionalnych. Trzecim elementem jest skoncentrowanie zasobów na mniejszej liczbie inicjatyw innowacyjnych, które mają przynieść większy wpływ rynkowy.

Czwarty filar reformy zakłada optymalizację wydatków poprzez strukturalne ograniczenie kosztów stałych niezwiązanych z zatrudnieniem. Dyrektor generalna Coty, Sue Nabi, podkreśliła, że nadrzędnym celem programu „All-in to Win” jest stworzenie bardziej odpornej i rentownej organizacji, zdolnej do trwałego wzrostu i dalszych inwestycji w rozwój marek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 16:24