StoryEditor
Producenci
24.04.2023 00:00

Prezes The Body Shop, David Boynton, odchodzi z firmy

David Boyton opuszcza The Body Shop po wieloletniej doskonałej passie. / materiały marketingowe The Body Shop
Po pięciu latach u steru, dyrektor generalny The Body Shop, David Boynton, odchodzi z firmy. Ian Bickley, który jest dyrektorem zarządu firmy macierzystej Natura & Co, zajmie jego miejsce jako tymczasowy dyrektor generalny i będzie współpracował z firmą w poszukiwaniu następcy Boyntona.

Ian Bickley będzie współpracował z kierownictwem wykonawczym detalisty, aby rozszerzyć swój obecny biznesplan, aby „powrócić do zrównoważonych przychodów”, zgodnie z ogłoszeniem firmy. David Boynton zaczął przewodzić firmie po przejęciu brytyjskiej firmy The Body Shop od L’Oréal przez Natura & Co w 2017 roku. - Jestem niesamowicie dumny z biznesu, który razem zbudowaliśmy i pracy, którą wykonaliśmy, aby przywrócić The Body Shop do bycia ekscytującą i inspirującą marką, którą się narodził – powiedział Boynton w oświadczeniu.

Oprócz The Body Shop, Natura & Co. nadzoruje marki kosmetyczne Avon i Natura, a na początku tego miesiąca sprzedała Aēsop firmie L’Oréal za 2,5 miliarda dolarów. Natura & Co zabiegała o potencjalnych nabywców Aēsopa od miesięcy, a LVMH i Shiseido podobno walczyły. „Nie będzie przesadą stwierdzenie, że rok 2022 był najtrudniejszym rokiem w historii The Body Shop” – czytamy w najnowszym raporcie rocznym Natura & Co. Firma jest w trakcie procesu transformacji, „aby zmienić pozycję firmy na nowe czasy i powrócić do osiągania zysków w określonym celu”. Kluczem do tej transformacji są nowe sklepy The Body Shop Changemaking Workshop, które są powrotem do aktywistycznych korzeni sprzedawcy.

The Body Shop to brytyjska marka kosmetyczna, założona w 1976 roku przez Anitę Roddick. Firma słynie z etycznego podejścia do produkcji kosmetyków, które są w 100% wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Marka oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, a także kosmetyki do makijażu i perfumy. The Body Shop angażuje się również w różne inicjatywy społeczne, m.in. wspiera organizacje walczące z przemocą wobec kobiet i działa na rzecz ochrony środowiska. Marka The Body Shop uzyskała certyfikat B Corp w 2019 roku i posiada około 2500 sklepów detalicznych, zarówno własnych, jak i franczyzowych, w ponad 80 krajach.

Czytaj także: The Body Shop US rozszerza program refill o produkty do makijażu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.07.2025 14:35
Kosmetyczne imperium Kate Moss upada po niespełna trzech latach działalności
Kosmetyki Cosmoss od Kate Moss zadebiutowały na rynku w 2022 r.Shutterstock

Marka Cosmoss, założona przez supermodelkę Kate Moss, wystartowała we wrześniu 2022 r. z bardzo kameralnym portfolio: łącznie sześć produktów – trzy preparaty do pielęgnacji skóry, dwie mieszanki ziołowych herbat oraz jedną mgiełkę zapachową Sacred Mist. Projekt powstał przy wsparciu przyjaciół Moss: dietetyczki Rose Ferguson i homeopatki Victorii Young, a od początku celował w segment premium.

Ceny należały do najwyższych w swojej kategorii: za pojedynczy kosmetyk do pielęgnacji trzeba było zapłacić do 105 funtów, a za 100-ml flakon Sacred Mist – 120 funtów. Dla porównania, średnia cena kremu do twarzy w brytyjskich drogeriach sieciowych wynosi dziś około 20 funtów, co oznaczało pięcio- lub sześciokrotną różnicę.

Choć początkowe zainteresowanie było spore, sygnały ostrzegawcze pojawiły się już w 2024 r. W ciągu ostatnich kilku tygodni oficjalna strona internetowa marki przestała działać, a użytkownicy zgłaszali trudności z zakupem. Ostatni wpis w mediach społecznościowych został opublikowany 18 tygodni temu, co ograniczyło kontakt z odbiorcami i podkopało wiarygodność brandu.

W czerwcu 2025 r. powołano oficjalnych likwidatorów, a Cosmoss weszła w stan dobrowolnej likwidacji – zaledwie 33 miesiące po premierze. Eksperci wskazują, że marka zderzyła się z wyjątkowo konkurencyjnym rynkiem wellness oraz presją kosztów życia, która ograniczyła popyt na drogie kosmetyki. Z wysoką ceną i wąską dystrybucją trudno było zbudować masową skalę; jedynie zapach Sacred Mist zdołał zgromadzić lojalną, lecz niewielką grupę fanów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.07.2025 13:31
W ich butach walczył Bruce Lee, a teraz – zadebiutują z perfumami
Onitsuka Tiger mat.pras.

Kultowajapońska marka Onitsuka Tiger wprowadzi na rynek jesienią swoją pierwszą kolekcję czterech perfum. Ich twórcą będzie ceniony perfumarz Mark Buxton. Informację podano przy okazji otwarcia nowego, flagowego butiku na paryskich Polach Elizejskich.

Kultowa marka (najbardziej kojarzona z modelem obuwia sportowego, spopularyzowanym przez Bruce’a Lee w “Wejściu smoka”, a później – w wersji zółtej – przez Umę Thurman w “Kill Bill”), prezentuje swoje pierwsze perfumy. Zgodnie z zasadami japońskiego minimalizmu i prostoty, nazwy poszczególnych kompozycji to Onitsuka Tiger One, Two, Three i Four.

Kolekcja ma swoje hasło przewodnie „Wearing Quiet Radiance”. Twórcą kompozycji zapachowych jest ceniony perfumiarz Mark Buxton.

Kreacje Buxtona dla Onitsuka Tiger są opisywane jako „odważne i śmiałe”. Brytyjczyk ma w swoim portfolio blisko 180 kompozycji, wykreowanych dla takich marek jak Burberry, Comme des Garcons, House of Sillage, Le Labo, posiada też własną markę niszową (Mark Buxton).

Cały proces tworzenia zapachów dla Onitsuka Tiger – od doboru składników, ekstrakcję, po mieszanie i butelkowanie – odbywa się wyłącznie w Grasse w Prowansji, znanej w świecie stolicy perfum.

Cztery zapachy Onitsuka Tiger zostaną wprowadzone na rynek jesienią tego roku. Wiadomo, że będą zamknięte w żółtych flakonach, w charakterystycznym dla marki kolorze.

image
Onitsuka Tiger mat.pras.

Także wokół żółtego koloru zaaranżowany został 2-poziomowy butik marki, otwarty na prestiżowych Polach Elizejskich. W sklepie dostępna jest kolekcja fashion Onitsuka Tiger, w tym odzież jeansowa Denivita i obuwie.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. lipiec 2025 10:12