StoryEditor
Producenci
16.01.2023 00:00

Procter & Gamble Beauty przejął Mielle Organics

Firma Procter & Gamble Beauty nabyła Mielle Organics LLC, założoną przez Afroamerykanów markę produktów do pielęgnacji włosów, bazującą na naturalnych składnikach, jeszcze bardziej poszerzając dostęp czarnoskórych kobiet na całym świecie do zdrowych produktów do pielęgnacji włosów.

Założona przez duet żony i męża, Monique i Melvina Rodriguez w 2014 roku, Mielle Organics stała się wiodącą marką dla konsumentów z teksturowanymi (niekaukaskimi) włosami dzięki innowacyjnym, opartym na researchu i technologii produktom, naturalnym składnikom oraz inspirującym i edukacyjnym treściom. Marka jest sprzedawana w największych sklepach masowych w USA, w tym Walmart, Target i CVS. Inwestycja firmy P&G w Mielle Cares rozszerza jej działalność na rzecz zwiększania równości płci i ras za pośrednictwem wielokrotnie nagradzanych platform, takich jak My Black is Beautiful i Widen the Screen.

Od momentu, gdy weszliśmy do Procter & Gamble, zobaczyliśmy zróżnicowany zespół liderów, którzy podzielają nasze wartości i wizję innowacji, edukacji i wzmacniania społeczności, w tym kilku czarnoskórych liderów, którzy odgrywają kluczową rolę w branży pielęgnacji włosów i urody” — powiedziała Monique Rodriguez, współzałożycielka i dyrektorka generalna „To partnerstwo daje Mielle możliwość służenia większej liczbie konsumentów teksturowanych włosów dzięki wspaniałym produktom i formułom, które uwielbia nasza społeczność”.

„Monique, Melvin i cały ich zespół wykonali niesamowitą robotę, budując Mielle Organics i przekształcając je w wiodącą markę produktów do pielęgnacji włosów, uwielbianą przez miliony czarnych kobiet, i cieszymy się, że możemy pomóc im w dalszym sukcesie” — powiedziała Lela Coffey, wiceprezeska departamentu biznesu wielokulturowego w Procter & Gamble. „Rolą P&G Beauty będzie wspieranie zespołu Mielle Organics w tym, czego potrzebują, aby zrealizować swoją wizję – w tym zwiększenie dostępu w społecznościach rasy czarnej i brązowej oraz inwestowanie w badania i innowacje – przy jednoczesnym umożliwieniu kontynuacji podstawowych założeń ich sukcesu w obecnym kształcie”.

Firmy nie ujawniły warunków umowy. Mielle będzie nadal kierowane przez Monique i Melvina Rodrigueza, odpowiednio jako dyrektorkę generalną i dyrektora operacyjnego, i będzie działać jako niezależna spółka w grupie P&G Beauty.

Czytaj także: P&G zatrudnił kolejne osoby neuroróżnorodne. Obejmą one stanowiska analityków i specjalistów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 21:40