StoryEditor
Producenci
30.08.2022 00:00

Przychody Miraculum wzrosły o 61 proc. w pierwszym półroczu

Firma kosmetyczna Miraculum w I półroczu 2022 r osiągnęła 20,9 mln zł względem 12,9 mln zł w roku ubiegłym. Największy wzrost odnotowała w nowoczesnym kanale sprzedaży (supermarkety, drogerie, dyskonty). Dynamicznie rozwija się również sprzedaż eksportowa.  Spółka znacznie zwiększyła wynik EBITDA, który wyniósł 0,28 mln zł, wobec straty 1,078 mln w I półroczu 2021. 

W pierwszym półroczu nowoczesny kanał dystrybucji wygenerował ponad 9 mln zł przychodów. Jest to o 124 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rekordowa sprzedaż w nowoczesnym kanale dystrybucji to efekt wzmocnienia współpracy z czołowymi drogeriami w Polsce, takimi jak m.in. Rossman, Hebe, Douglas, Baltona, Kontigo, Natura i Notino oraz akcje z sieciami handlowymi: Carrefour, Lidl, Dino, Stokrotka, Aldi, Biedronka, Polomarket, Intermarche.

Miraculum rośnie w siłę. Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikami, które spółka osiągnęła w pierwszym półroczu 2022 roku i mamy apetyt na więcej. Konsekwentnie zwiększamy przychody, osiągnęliśmy dodatnią EBITDA i znacznie zmniejszyliśmy stratę netto w ujęciu r/r. Rozwój omnichannel, współpraca z największymi drogeriami i sieciami handlowymi w Polsce oraz działania w obszarze digital marketingu wzmacniające wizerunek naszych marek przynoszą wymierne efekty – komentuje Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum. 

Sytuacja finansowa Miraculum uległa znaczącej poprawie. Strata netto w I półroczu zmniejszyła się w ujęciu r/r. W omawianym okresie wyniosła 0,96 mln zł względem 2,5 mln rok wcześniej. 

WZROST EKSPORTU MIRACULUM

Mimo niesprzyjającej sytuacji polityczno-gospodarczej na świecie związanej z wybuchem wojny w Ukrainie, znaczący wzrost sprzedaży odnotował również eksport. Dzięki szybkiej zmianie strategii i dywersyfikacji geograficznej kontraktów - mimo zerwania umów z kontrahentami rosyjskimi - Miraculum w pierwszym półroczu znacząco umocniło ten kanał sprzedaży. W omawianym okresie wpływy z tego tytułu wyniosły 3,9 mln zł czyli 58 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółka realizuje kontrakty między innymi dla klientów z Arabii Saudyjskiej oraz krajów zachodnich, w planach są kolejne dostawy. 

Rozwijamy naszą działalność na nowych rynkach, a realizacja dostaw do kolejnych zagranicznych kontrahentów znalazła już odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży w lipcu. Nasz dział eksportu prowadzi rozmowy z kolejnymi partnerami. Jesienią planujemy udział w targach w Malezji i liczymy na nowe kontrakty na rynku azjatyckim – dodaje Sławomir Ziemski. 

Spółka w I półroczu 2022 roku kontynuowała działania w zakresie wzmacniania pozycji na rynku e-commerce. W lutym uruchomiła nowy firmowy e-sklep (Miraculum.pl). Nowe rozwiązanie e-sklepu są zgodne z oczekiwaniami klientów, czego potwierdzeniem są zwiększające się obroty i liczba obsługiwanych zamówień. Spółka kontynuowała działania w celu poszerzenia listingów w podmiotach z kanału e-commerce (drogerie, apteki, marketplace). Miraculum liczy na znaczący wzrost przychodów w tym kanale sprzedaży w kolejnych kwartałach. 

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna. Firma istnieje na rynku od 1924 roku. Działalność Spółki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Spółka skupia w swoim portfolio 11 marek: Miraculum, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio. 

Przeczytaj również: Miraculum niemal podwoiło przychody

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
27.05.2024 11:58
Natalia Kukulska ambasadorką marki Remé
Natalia Kukulska, piosenkarka, kompozytorka, ambasadorka marki Reméfot. Remé
Natalia Kukulska została nową ambasadorką marki Remé należącej do firmy USP Zdrowie. Dołączyła do Marietty Żukowskiej, która promuje markę. Obie wystąpią w nowej kampanii reklamowej suplementu z kolagenem.

Natalia Kukulska, piosenkarka i kompozytorka, dołączyła do aktorki Marietty Żukowskiej jako ambasadorka marki Remé z portfolio USP Zdrowie. Artystki wspólnie wystąpiły w spocie wizerunkowym Kolagenowej Formuły Piękna Remé - suplementu diety z kolagenem.

image
Marietta Żukowska, aktorka, ambasadorka marki Remé
fot. Remé
Pomysł kreatywny jest kontynuacją poprzedniej kampanii, w której wybrzmiewa hasło: „Piękno jest w Tobie”. W nowej odsłonie ambasadorki zapraszają do swojego świata – zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Każda z nich dzieli się swoją definicją piękna. Dla Natalii Kukulskiej: „Piękno to harmonijna kompozycja”, natomiast dla Mariety: „Piękno to blask, który płynie z wnętrza”.

Za produkcję spotu odpowiedzialny jest Selfish 3 Production, reżyserię: Katka Michalak. Scenariusz i koncepcję kreatywną stworzyła agencja Enyo.

Kampania potrwa do jesieni i obejmuje digital, TV, BTL, jak również działania eventowe.

Remé to brand należący do USP Zdrowie – spółki będącej częścią Grupy USP działającej w obszarze leków OTC i suplementów diety. Kolagenowa Formuły Piękna jest suplementem ukierunkowanym na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 14:38
Dove Cameron nową globalną ambasadorką marki Schwarzkopf
Schwarzkopf Professional
Firma Schwarzkopf, będąca częścią koncernu Henkel, wybrała Dove Cameron na swoją globalną ambasadorkę. W ramach współpracy, Cameron będzie promować markę, wykorzystując swoją obecność w mediach społecznościowych, co ma na celu zwiększenie zaangażowania młodszych konsumentów w cyfrowym świecie marki.

Wybór Cameron odzwierciedla aktualny trend w przemyśle kosmetycznym, gdzie celebryci są angażowani do współpracy w celu wzmocnienia strategii marketingowych marek. Dove Cameron, dzięki swojej popularności i aktywnemu zaangażowaniu w mediach społecznościowych, idealnie wpisuje się w rolę ambasadorki, mając znaczący wpływ na obecność Schwarzkopf w kampaniach cyfrowych​.

Dove Cameron, urodzona jako Chloe Celeste Hosterman, jest amerykańską aktorką i piosenkarką, która zdobyła popularność dzięki roli w serialu Disney Channel "Liv i Maddie", gdzie grała podwójną rolę tytułowych bliźniaczek. Za tę rolę zdobyła nagrodę Emmy. Dove również rozwija karierę muzyczną, zarówno solo, jak i w duecie z Ryanem McCartan pod nazwą "The Girl and the Dreamcatcher". Poza swoimi osiągnięciami w dziedzinie aktorstwa i muzyki, Dove Cameron jest również znaną postacią w mediach społecznościowych, gdzie ma szeroką bazę fanów, co czyni ją wpływową osobistością w świecie rozrywki.

Schwarzkopf określił rok 2024 mianem „roku blondynek” w kampanii „What Story Will You Tell?”, która rozpoczęła się 5 marca z udziałem globalnej ambasadorki marki Sofii Vergary i globalnego ambasadora kolorów Chrisa Appletona.  Firma ma teraz nadzieję dotrzeć do szerszej publiczności dzięki kampanii „What Story Will You Tell?”, nawiązując do kariery filmowej, telewizyjnej i muzycznej Dove oraz zachęcając konsumentów do posiadania własnych włosów i opowiadania ich historii.

Czytaj także: Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. maj 2024 08:54