StoryEditor
Producenci
06.09.2022 00:00

Reckitt Benckiser szuka nowego dyrektora generalnego. Na razie funkcję powierzono Nicandro Durante

Reckitt Benckiser ogłosił, że Laxman Narasimhan z powodów osobistych ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego z końcem września. Do czasu znalezienia nowego CEO funkcję tę firma powierzy Nicandro Durante, wieloletniemu starszemu niezależnemu dyrektorowi.

Firma Reckitt Benckiser podała, że Laxman Narasimhan, jej dyrektor generalny postanowił z powodów osobistych i rodzinnych przenieść się z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Tym samym z dniem 30 września 2022 r. ustąpi ze stanowiska.

Zarząd już rozpoczął poszukiwania nowego dyrektora generalnego, który wprowadzi Reckitt w kolejną fazę jej rozwoju i transformacji. Poinformował równocześnie, że dotychczasowy kierunek polegający na dążeniu do czystszego i zdrowszego świata pozostaje podstawą przyszłych działań firmy, podobnie jak jej zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju.

Do czasu znalezienia i powołania długoterminowego dyrektora generalnego, funkcję CEO w Reckitt Benckiser pełnił będzie Nicandro Durante, wieloletni starszy niezależny dyrektor firmy, który przez ostatnie dziewięć lat kierował transformacją BAT (standard służący określaniu wielkości emisji zanieczyszczeń). Pod jego kierownictwem Reckitt będzie realizować swoją obecną strategię.

Firma podała też, że jako dyrektor generalny Reckitt Benckiser Group, Nicandro otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1 100 000 funtów. Ponieważ aby objąć swoje nowe stanowisko musi przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii, ma też prawo do świadczeń relokacyjnych.

Na stanowisko starszego niezależnego dyrektora niewykonawczego powołany zostanie Andrew Bonfield. Będzie pełnił tę funkcję przez okres przejściowy do czasu, gdy do zarządu dołączy Jeremy Darroch. Ma to nastąpić 1 listopada 2022 r.

Reckitt Benckiser jest właścicielem takich marek jak: Air Wick, Dettol, Calgon, Cillit Bang, Durex, Finish, Vanish, Veet czy Woolite.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.05.2024 13:37
Światowej sławy trupa Cirque du Soleil prezentuje swój pierwszy zapach
Cirque du Soleil to najbardziej znana i największa na świecie trupa cyrkowa.Cirque du Soleil
Grupa Cirque du Soleil Entertainment nawiązała współpracę z Flower Shop Perfumes Co., aby wprowadzić na rynek pierwszy zapach marki. Premiera debiutanckiego zapachu zbiega się z 40. rocznicą Entertainment Group. Zakrętka butelki inspirowana jest stylem Art Deco, a prążkowany złoty korek przedstawia duże słońce wschodzące nad księżycem – oddając hołd „cyrkowi słońca”.

Cirque du Soleil słynie z ekstrawaganckich, cyrkowo-burleskowych pokazów wizualnych, ale marka stawia na bardziej zmysłowe doświadczenia, wprowadzając na rynek debiutancki zapach. Cirque du Soleil nawiązał współpracę z DSM-Firmenich i perfumiarzem Alexisem Grugeonem, aby stworzyć L’eau de parfum. Grugeon miał także swój udział w tworzeniu zapachów takich marek jak Ralph Lauren, Michael Kors i Amouage, a także gwiazd, takich jak R.E.M. autorstwa Ariany Grande. Nuty zapachowe obejmują bergamotkę, czerwone jabłko, watę cukrową, irys i frezję, popcorn, drzewo sandałowe, laskę wanilii i karmelizowaną ambrę.

Dyrektor ds. licencji i współpracy w Cirque du Soleil Entertainment Group, Eleni Planet, powiedziała:

W ciągu 40 lat naszej działalności nadal rozwijamy się poza naszą ofertą występów na żywo i sięgamy po dodatkowe kreatywne ścieżki, dlatego z radością ogłaszamy ten zapach. z kwiaciarnią. Konsumenci na całym świecie mogą teraz codziennie doświadczyć zachwytu oglądanego przez nasze kultowe przedstawienia i dzielić się radością Cirque du Soleil.

Nosem odpowiedzialnym za ten zapach jest Alexis Grugeon. L‘eau de Parfum marki Cirque du Soleil to kwiatowo-owocowo-gourmandowy zapach dla kobiet i mężczyzn. Zdjęcia do kampanii wykonała w Paryżu fotografka Elizaveta Porodina wraz z modelką Alydą Grace.

Czytaj także: Pierwsze produkty należącej do Belli Hadid marki Ôrəbella już na rynku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.05.2024 13:32
Czy The Body Shop utrzyma certyfikat B Corp?
WestportWiki, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
The Body Shop jest kontrolowane pod względem zgodności z certyfikacją B Corp, która wnikliwie analizuje cele społeczne i środowiskowe w działaniach i modelu biznesowym danej firmy. Marka kosmetyczna uzyskała certyfikat B Corp w 2019 r.

Jak donosi portal cosmeticsbusiness.com firmie Body Shop grozi utrata statusu B Corp po tym, jak 7 maja br. twórca programu, B Lab, rozpoczął kontrolę jej certyfikacji.

Kontrola jest podobno efektem skarg poddających w wątpliwość zgodność marki z warunkami certyfikacji.

Proces certyfikacji B-Corp jest złożony, przebiega wieloetapowo i z udziałem najwyższej klasy ekspertów wnikliwe weryfikujących cele społeczne i środowiskowe w działaniach i modelu biznesowym danej firmy. Warunkiem uzyskania certyfikatu B-Corp jest spełnienie przynajmniej 80 z niemal 200 kryteriów, wyrażonych w punktach, określających potencjał danej firmy jako publicznie pożytecznej. 

Czytaj także: Marka The Body Shop uzyskała certyfikat The Vegan Society dla wszystkich swoich produktów

The Body Shop ma być poddawane kontroli w szerszym kontekście wynikającym ze zmiany właścicielskiej. Firma przeszła z brazylijskiej grupy Natura &Co w ręce międzynarodowej grupy private equity Aurelius pod koniec 2023 r. – w listopadzie została ogłoszona sprzedaż i zainteresowane spółki czekały na jej zatwierdzenie. 

– W przypadku zmiany właściciela certyfikowana spółka B Corp musi powiadomić firmę B Lab o zamiarze pozostania w społeczności B Corp. Po tym duże przedsiębiorstwa, takie jak The Body Shop, muszą ponownie przeprowadzić certyfikację w ciągu dwóch lat od zmiany, aby ją utrzymać – powiedział rzecznik B Lab cytowany przez cosmeticsbusiness.com.

The Body Shop uzyskało certyfikat B Corp w 2019 r. będąc wówczas częścią Natura & Co.  Uzyskanie certyfikatu zajęło marce ponad dwa lata, co jest związane z trzyetapowym procesem kontroli, oceny i weryfikacji.

– Przyglądamy się wszystkim powyższym kwestiom, aby określić, czy The Body Shop kwalifikuje się do kontynuacji certyfikacji B Corp  – powiedział rzecznik B Lab dla cosmeticsbusiness.com.

Przypomnijmy, że The Body Shop boryka się obecnie z ogromnymi problemami. W wyniku braku płynności finansowej jej oddziały w kilku krajach ogłosiły upadłość a sklepy zostały zamknięte.

Czytaj więcej: Ile Grupa Aurelius zapłaciła za The Body Shop? Wracają pytania o transakcję z Natura &Co

Marka The Body Shop powstała w 1976 roku. Założyła ją Anita Roddick, która wszczepiła w jej DNA miłość do planety. Od początku produkty miały być etyczne – nie testowane na zwierzętach i pochodzące ze współpracy z małymi producentami w ubogich regionach świata. W uznaniu działalności charytatywnej i na rzecz ochrony środowiska w 2003 roku Roddick otrzymała od królowej tytuł dame (odpowiednik męskiego sir).

W 2017 r. Natura &Co kupiła The Body Shop od L‘Oréal (właściciela marki od 2006 r.) za 1,1 mld dolarów. i  w 2023 r. sprzedała markę grupie Aurelius.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. maj 2024 19:32