StoryEditor
Producenci
28.09.2021 00:00

Rossmann organizuje forum uśmiechu by dawać psychiczne wsparcie

6 godzin wykładów i warsztatów z udziałem pozytywnych ekspertów to plan Rossmanna na 1 października z okazji Światowego Dnia Uśmiechu. Z takimi osobami, jak Quczaj, Ola Żelazo, Janina Dayli, Katarzyna Miller będzie można się spotkać wirtualnie na profilach społecznościowych Rossmanna.

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu Rossmann organizuje 1 października webinar, jakiego jeszcze nie było. „Uśmiech robi dzień dobry” to 6 godzin inspirujących spotkań, rozmów, wykładów i warsztatów, z których dowiemy się, jak dbać o szeroko pojęty fizyczny i psychiczny dobrostan. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilach społecznościowych Rossmanna w godzinach 11.00-17.00. Może wziąć w nim udział każdy, kto w codziennym życiu poszukuje pozytywnej energii, radości i harmonii.

Forum „Uśmiech robi dzień dobry”  to  zwieńczenie całorocznych działań Rossmanna, które można było zauważyć zarówno na profilach społecznościowych i aplikacji Rossman PL, jak i w samych drogeriach.  

– Wszyscy wiemy, że na dobre samopoczucie składa się bardzo wiele czynników. Tylko holistyczne podejście pozwala naprawdę o siebie zadbać, w pandemii przekonaliśmy się o tym bardziej niż kiedykolwiek. Chcieliśmy dzielić się z naszymi klientami i pracownikami różnorodnymi, prostymi sposobami na osiągnięcie fizycznego i psychicznego dobrostanu, zachęcać do szukania drobnych powodów do radości w codziennym otoczeniu, poprawiać nastrój – tak po ludzku – mówi Bogdan Maksymiec, dyrektor marketingu Rossmann SDP, tłumacząc ideę akcji.

Poniżej szczegółowa agenda spotkań, wykładów i warsztatów, których start planowany jest na godzinę 11.00.

ROZMOWY I WYKŁADY
11:00 QCZAJ – trener personalny i motywator, aktywny na YouTubie i Instagramie, gdzie niestrudzenie namawia i inspiruje do tego, by dbać o siebie i pielęgnować wiarę we własne możliwości. 1 października podpowie, jak zamienić frustrację w determinację i pozytywnie patrzeć na świat.
11:50 Hania Es (Hanna Sywula) – promotorka zdrowia psychicznego i popularyzatorka wiedzy o umyśle, twórczyni psychologicznego kanału na YouTube, autorka bestsellerowej książki „W głowie się poprzewracało”. Opowie o samoświadomości, o tym, jak wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi oraz podpowie, jak ją rozwijać.
12:40 Marcin Fabjański – filozof, nauczyciel medytacji, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, twórca Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii we Włoszech (www.selfoff.com) i fundacji Nowa Obecność w Polsce. W trakcie wykładu przybliży rozwijaną przez siebie metodę selfoff, polegającą na wykorzystywaniu natury do rozkwitu i prowadzenia bardziej autentycznego życia.
13:35 Janina Daily (Janina Bąk) – statystyczka, nauczycielka akademicka, blogerka, autorka bestsellerowej książki „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”. Podpowie, jak pielęgnować w sobie ciekawość świata i odpowie na pytanie: „Czy istnieje matematyczny wzór na szczęście?”.
14:30 Katarzyna Miller – najsłynniejsza i najbardziej charyzmatyczna polska psycholożka; psychoterapeutka, felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”, autorka poradników, m.in. „Być kobietą i nie zwariować” czy „Nie bój się życia”. 1 października dowiedzie, że uśmiechanie się, radość i otwartość ma wymierne korzyści i że warto je ćwiczyć.
15:15 Jagna Ambroziak – psycholog kliniczny i psychoterapeutka, ekspertka kampanii społecznej #wKobiecejGłowie, prowadzi warsztaty z rozwoju osobistego. W czasie rozmowy z Olivierem Janiakiem zdemaskuje „czarny PR” złości i dowiedzie, że negatywne emocje pomagają orientować się w świecie. Pokaże też, jak nasz sposób widzenia wpływa na samopoczucie i podpowie, jak nauczyć się patrzeć inaczej – tak, by żyło się lepiej.
16:05 Marek Michalak – pedagog specjalny, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Porozmawia z Olivierem Janiakiem o Orderze Uśmiechu – absolutnym fenomenie pedagogicznym, który scala świat dzieci i dorosłych oraz o tym, jak znaleźć w sobie dziecko.

WARSZTATY
11:05 Ola Żelazo – dyplomowana instruktorka fitnessu, pilatesu i kulturystyki, nauczycielka jogi, trenerka jogilatesu, YouTuberka, autorka książek. Dowiedzie, że ćwiczyć można w każdym wieku, podpowie skąd czerpać motywację i pozytywne nastawienie do życia. Pokaże też zestaw prostych ćwiczeń, które można wykonywać bez żadnego sprzętu, po prostu siedząc na krześle! Zachęcamy do wspólnych ćwiczeń na żywo!
11:50 Jakub Emanuel Malec – Executive Chef w hotelu Novotel Warszawa Centrum, orędownik filozofii zero waste, który jako pierwszy w Polsce wprowadził w swoim hotelu kompleksowy program walki z marnotrawstwem żywności. Podczas warsztatów pokaże, jak wykorzystać całą (!) dynię, w pierwszej kolejności przyrządzając z niej zupę, następnie risotto i w końcu włoski przysmak – arancini. Opowie też o różnych technikach kulinarnych, przechowywaniu żywności i wykorzystywaniu resztek.
13:20 Lidia Popiel – fotografka, dziennikarka, modelka. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadząca warsztaty fotograficzne i jurorka wielu konkursów foto. Redaktor naczelna fineLIFE.pl i PhotoCulture.pl. 1 października podczas warsztatów zdradzi wiele ciekawostek dotyczących fotografii, uśmiechu na zdjęciach czy mowy ciała. Nie zabraknie praktycznych wskazówek i tipów dla pasjonatów fotografii.
14:40 Piotr Bielski – socjolog, znany jako Jogin Śmiechu. W 2013 roku sprowadził do Polski jogę śmiechu jako metodę budowania zdrowia i optymizmu. 1 października dowiedzie, że każdy może dzień po dniu tworzyć swój dobrostan emocjonalny. Wprowadzi nas w tematykę psychologii pozytywnej, ale przed wszystkim zaproponuje nam praktykę jogi uśmiechu, metody która zmieniła jego życie i życie milionów ludzi na całym świecie.


Rozmowy, wykłady i warsztaty będą transmitowane na kanałach Rossmanna na YouTube i Facebooku.  

Wszystkie materiały będzie można odtworzyć w późniejszym czasie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
30.04.2024 13:58
20 lat Polski w Unii Europejskiej. Kosmetyczni: wspólny rynek zmienił naszą rzeczywistość
20 lecie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i Blanka Chmurzyńska-Brown, ówczesna dyrektorka generalna, która pełniła tę funkcję przez 21 lat   fot. materiały prasowe
20 lat temu, 1 maja 2004 r. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Dwa lata wcześniej polscy przedsiębiorcy powołali Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. Okrągła rocznica akcesji Polski do Unii Europejskiej skłoniła Kosmetycznych, by sięgnąć pamięcią do początków organizacji i transformacji gospodarczej oraz prawnej. Oto, jak wspominają ten okres menedżerowie związani od początku z organizacją.

Idea powstania Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego jest związana z historią członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W okresie przedakcesyjnym, narodził się pomysł powołania organizacji, która za jeden z pierwszych celów postawiła sobie przygotowanie przedsiębiorców w Polsce na nadchodzącą transformację prawną.

20 lat temu przed Polską stały ogromne wyzwania prawne – wizja cywilizacyjnego kroku z jednej strony fascynowała,  z drugiej – niepokoiła. Henryk Orfinger, założyciel i pierwszy prezes Kosmetycznych, obecnie Przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris S.A., wspomina, że w tamtym czasie pierwszy zarząd określił dwa główne zadania dla nowej organizacji:

– Po pierwsze szybko zrozumieliśmy, że największą energię musimy włożyć w proces przygotowania przedsiębiorców do zmiany regulacji prawnych, że przede wszystkim do tego powinniśmy mobilizować branżę. W Unii Europejskiej obowiązywała odwrotnie niż w Polsce tzw. post-market control – to producent miał być całkowicie odpowiedzialny za kosmetyk po wprowadzeniu go do obrotu. Dla nas to była prawdziwa rewolucja. Ale udała się. Po drugie natomiast – chcieliśmy możliwie najlepiej przygotować się do wejścia na wspólny rynek, świadomi, że jest to klucz do dalszych sukcesów każdej firmy. Bo faktycznie to najbardziej zmieniło życie przedsiębiorców nad Wisłą. Eksport do krajów UE, zdjęcie z naszych barków konieczności zatwierdzania każdego jednego produktu na każdym rynku... Dziś trudno sobie wyobrazić, że było inaczej. A jednak. Dla mnie ten aspekt wejścia do Unii Europejskiej jest do dziś o wiele ważniejszy, niż możliwość otrzymania dotacji pieniężnych – mówi.

Czytaj także: Tak 10 lat temu polscy przedsiębiorcy z sektora kosmetycznego podsumowywali obecność Polski w Unii Europejskiej: Producenci kosmetyków chcą mówić jednym głosem

 We wspomnieniach założycieli i pierwszych pracowników biura zapisały się obawy o szybkie tempo i kaliber zmian, które towarzyszyły także władzom kolejnych kadencji.

– Baliśmy się, że ten skok w rewolucyjne standardy produkcji i odpowiedzialności za produkt zmiecie wielu producentów kosmetyków z polskiego rynku. Tak się jednak nie stało. Niemniej akcesja, zmiana filozofii produkcji były dla polskich producentów ogromnym wyzwaniem. Niektóre elementy nadal takimi pozostają, bo przynależność do UE to zarówno szanse, jak i liczne obowiązki – dodaje Wanda Stypułkowska, obecna prezes związku i prezes zarządu MPS International Sp. z o.o. Dziś regulacje unijne to nasza codzienność, ale związek nadal pozostaje pomostem między UE a lokalnymi przedsiębiorcami. Wciąż prowadzimy intensywny dialog w sprawie horyzontalnych regulacji, które przenikają wszystkie aspekty działalności naszych firm członkowskich, wyznaczając kierunki rozwoju i przedsiębiorcom, i samej organizacji.

Przez 20 lat Polska, a z nią sektor kosmetyczny, z kraju rozwijającego się wolno, z wysokim poziomem bezrobocia, przeszły do gospodarki innowacyjnej, notującej dynamiczne wzrosty PKB szczególnie w pierwszych latach po akcesji. Wg szacunków Wise Europa od 2004 roku PKB nominalny wzrósł w Polsce x 3.6, a np. eksport polskich kosmetyków – ponad 8-krotnie. Nasz kraj nie tylko stał się bogatszy w ekonomicznym sensie – wzbogaciliśmy się także w doświadczenia, wiedzę i ekspertyzę. Dzisiaj wyróżnia nas w UE różnorodność rynku kosmetycznego, na którym z powodzeniem konkurują ze sobą globalni i lokalni gracze.

Co wejście Polski do Unii Europejskiej zmieniło w operowaniu globalnych firm, którzy ulokowali u nas swój biznes i fabryki? Blanka Chmurzyńska-Brown, Public Affairs Director L’Oréal Poland and Baltic HUB i ówczesna dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego wymienia:

– Gdyby nie praca zespołu związku i jego pierwszych członków przez 24 intensywne miesiące, od 2002 do 2004 roku, firmy nie byłyby przygotowane do wdrożenia zasad, które powstawały w Unii od 1975 roku i przez lata były sukcesywnie nowelizowane. W przedakcesyjnym okresie implementowaliśmy szereg nowych unijnych wymogów legislacyjnych, m.in. nową dyrektywę kosmetyczną. Był to wysiłek całej ekipy Kosmetycznych, który opłacił się wszystkim. I dodaje: Dla L’Oréal inwestycja w Polskę zaczęła się jeszcze przed 2004 rokiem, ponad 30 lat temu. Kluczowym czynnikiem rozwoju fabryki nad Wisłą było położenie geograficzne i zaplecze eksperckie, wysoko wykwalifikowani ludzie, tania energia. Dzisiaj, m.in. dzięki wejściu do UE i benefitom zharmonizowanego prawa, zmniejszonych barier w wymianie handlowej i wspieraniu inwestycji – jesteśmy w zupełnie innym miejscu.  Wielomilionowe inwestycje w największy w UE zakład produkcyjny grupy w Kaniach, nieustające inwestycje w know-how, podnoszenie standardów produkcji, dobre procesy zarządcze – to wyróżnia dziś L’Oréal Polska, ale jednocześnie buduje rozwój ludzi i całego sektora. Nie byłoby tej skali, nie byłoby tak szeroko zakrojonej współpracy z polskimi dostawcami, gdyby nie unijne spójne prawo i przewidywalność dla biznesu.

Dwie dekady Polski w Unii Europejskiej, w ocenie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, dały szansę na rozwój w tempie i jakości, które nie były możliwe przed akcesją. Branża kosmetyczna rozwija się równolegle do całej gospodarki, czerpiąc garściami z możliwości bycia w najbardziej wpływowej wspólnocie gospodarczej na świecie – podsumowują Kosmetyczni.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (Kosmetyczni.pl) reprezentuje, wspiera i szkoli przedsiębiorców wyłącznie branży kosmetycznej. Związek skupia ponad 250 firm, w tym producentów i dystrybutorów kosmetyków, laboratoria, firmy doradcze i ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerów okołobranżowych – dostawców opakowań i surowców. Od 22 lat jest głosem sektora w procesie stanowienia prawa. Współpracuje z instytucjami administracji polskiej i europejskiej, a razem z firmami członkowskimi wypracowuje i wdraża rozwiązania, które prowadzą do rozwoju polskiego  rynku kosmetycznego,  który dziś jest 5. w Unii Europejskiej. 

Związek należy do Cosmetics Europe – europejskiej organizacji branżowej i Konfederacji Lewiatan – najbardziej wpływowej organizacji pracodawców w Polsce.  Od 18 lat prowadzi projekt społeczny Fundacja Piękniejsze Życie. 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
30.04.2024 12:38
L Catterton przejmuje większościowe udziały w Kiko Milano
Kiko Milano specjalizuje się w wysokiej jakości kosmetykach kolorowych.Kiko Milano
L Catterton, wiodąca globalna firma inwestycyjna skupiona na konsumentach, ogłosiła w zeszłym tygodniu, że zawarła ostateczną umowę nabycia większościowego pakietu udziałów we włoskiej marce kosmetycznej Kiko Milano od założycielskiej rodziny Percassi, która zachowa znaczące udziały w spółce. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

L Catterton zawarło ostateczną umowę nabycia większościowego pakietu udziałów we włoskiej marce kosmetycznej Kiko Milano od założycieli, rodziny Percassi. Rodzina zachowa znaczące udziały w marce, a Antonio Percassi pozostanie na stanowisku prezesa Kiko. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Założona w Bergamo we Włoszech w 1997 roku przez Antonio i Stefano Percassich, firma Kiko jest jedną z największych prywatnych marek kosmetyków kolorowych na świecie. Dzięki włoskiemu pochodzeniu i zróżnicowanemu portfolio produktów o prestiżowej jakości w przystępnej cenie, Kiko stała się powszechnie znaną marką w dziedzinie piękna, uwielbianą przez niemal wszystkie grupy demograficzne konsumentów. Za sprawą rozległej sieci detalicznej obejmującej ponad 1100 sklepów w 66 krajach i wydajnej platformie e-commerce, Kiko zyskało dużą i lojalną grupę fanów. W 2023 roku Kiko odnotowało przychody netto w wysokości około 800 milionów euro i prawie 20 proc. wzrost rok do roku.

L Catterton to wiodąca na rynku firma inwestycyjna zorientowana na konsumentów, zarządzająca kapitałem własnym o wartości około 35 miliardów dolarów na trzech platformach obejmujących wiele produktów: private equity, kredyty i nieruchomości. Założona w 1989 roku firma dokonała ponad 275 inwestycji w niektóre z najbardziej znanych marek konsumenckich na świecie, w tym marki kosmetyczne, takie jak Elemis, Hi!Papa, Oddity, Maria Milla i Irene Forte Skincare.

Czytaj także: Kolejna marka łączy siły z Bridgerton: tym razem jest to Kiko Milano

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. maj 2024 06:23