StoryEditor
Producenci
28.09.2021 00:00

Rossmann organizuje forum uśmiechu by dawać psychiczne wsparcie

6 godzin wykładów i warsztatów z udziałem pozytywnych ekspertów to plan Rossmanna na 1 października z okazji Światowego Dnia Uśmiechu. Z takimi osobami, jak Quczaj, Ola Żelazo, Janina Dayli, Katarzyna Miller będzie można się spotkać wirtualnie na profilach społecznościowych Rossmanna.

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu Rossmann organizuje 1 października webinar, jakiego jeszcze nie było. „Uśmiech robi dzień dobry” to 6 godzin inspirujących spotkań, rozmów, wykładów i warsztatów, z których dowiemy się, jak dbać o szeroko pojęty fizyczny i psychiczny dobrostan. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilach społecznościowych Rossmanna w godzinach 11.00-17.00. Może wziąć w nim udział każdy, kto w codziennym życiu poszukuje pozytywnej energii, radości i harmonii.

Forum „Uśmiech robi dzień dobry”  to  zwieńczenie całorocznych działań Rossmanna, które można było zauważyć zarówno na profilach społecznościowych i aplikacji Rossman PL, jak i w samych drogeriach.  

– Wszyscy wiemy, że na dobre samopoczucie składa się bardzo wiele czynników. Tylko holistyczne podejście pozwala naprawdę o siebie zadbać, w pandemii przekonaliśmy się o tym bardziej niż kiedykolwiek. Chcieliśmy dzielić się z naszymi klientami i pracownikami różnorodnymi, prostymi sposobami na osiągnięcie fizycznego i psychicznego dobrostanu, zachęcać do szukania drobnych powodów do radości w codziennym otoczeniu, poprawiać nastrój – tak po ludzku – mówi Bogdan Maksymiec, dyrektor marketingu Rossmann SDP, tłumacząc ideę akcji.

Poniżej szczegółowa agenda spotkań, wykładów i warsztatów, których start planowany jest na godzinę 11.00.

ROZMOWY I WYKŁADY
11:00 QCZAJ – trener personalny i motywator, aktywny na YouTubie i Instagramie, gdzie niestrudzenie namawia i inspiruje do tego, by dbać o siebie i pielęgnować wiarę we własne możliwości. 1 października podpowie, jak zamienić frustrację w determinację i pozytywnie patrzeć na świat.
11:50 Hania Es (Hanna Sywula) – promotorka zdrowia psychicznego i popularyzatorka wiedzy o umyśle, twórczyni psychologicznego kanału na YouTube, autorka bestsellerowej książki „W głowie się poprzewracało”. Opowie o samoświadomości, o tym, jak wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi oraz podpowie, jak ją rozwijać.
12:40 Marcin Fabjański – filozof, nauczyciel medytacji, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, twórca Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii we Włoszech (www.selfoff.com) i fundacji Nowa Obecność w Polsce. W trakcie wykładu przybliży rozwijaną przez siebie metodę selfoff, polegającą na wykorzystywaniu natury do rozkwitu i prowadzenia bardziej autentycznego życia.
13:35 Janina Daily (Janina Bąk) – statystyczka, nauczycielka akademicka, blogerka, autorka bestsellerowej książki „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”. Podpowie, jak pielęgnować w sobie ciekawość świata i odpowie na pytanie: „Czy istnieje matematyczny wzór na szczęście?”.
14:30 Katarzyna Miller – najsłynniejsza i najbardziej charyzmatyczna polska psycholożka; psychoterapeutka, felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”, autorka poradników, m.in. „Być kobietą i nie zwariować” czy „Nie bój się życia”. 1 października dowiedzie, że uśmiechanie się, radość i otwartość ma wymierne korzyści i że warto je ćwiczyć.
15:15 Jagna Ambroziak – psycholog kliniczny i psychoterapeutka, ekspertka kampanii społecznej #wKobiecejGłowie, prowadzi warsztaty z rozwoju osobistego. W czasie rozmowy z Olivierem Janiakiem zdemaskuje „czarny PR” złości i dowiedzie, że negatywne emocje pomagają orientować się w świecie. Pokaże też, jak nasz sposób widzenia wpływa na samopoczucie i podpowie, jak nauczyć się patrzeć inaczej – tak, by żyło się lepiej.
16:05 Marek Michalak – pedagog specjalny, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Porozmawia z Olivierem Janiakiem o Orderze Uśmiechu – absolutnym fenomenie pedagogicznym, który scala świat dzieci i dorosłych oraz o tym, jak znaleźć w sobie dziecko.

WARSZTATY
11:05 Ola Żelazo – dyplomowana instruktorka fitnessu, pilatesu i kulturystyki, nauczycielka jogi, trenerka jogilatesu, YouTuberka, autorka książek. Dowiedzie, że ćwiczyć można w każdym wieku, podpowie skąd czerpać motywację i pozytywne nastawienie do życia. Pokaże też zestaw prostych ćwiczeń, które można wykonywać bez żadnego sprzętu, po prostu siedząc na krześle! Zachęcamy do wspólnych ćwiczeń na żywo!
11:50 Jakub Emanuel Malec – Executive Chef w hotelu Novotel Warszawa Centrum, orędownik filozofii zero waste, który jako pierwszy w Polsce wprowadził w swoim hotelu kompleksowy program walki z marnotrawstwem żywności. Podczas warsztatów pokaże, jak wykorzystać całą (!) dynię, w pierwszej kolejności przyrządzając z niej zupę, następnie risotto i w końcu włoski przysmak – arancini. Opowie też o różnych technikach kulinarnych, przechowywaniu żywności i wykorzystywaniu resztek.
13:20 Lidia Popiel – fotografka, dziennikarka, modelka. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadząca warsztaty fotograficzne i jurorka wielu konkursów foto. Redaktor naczelna fineLIFE.pl i PhotoCulture.pl. 1 października podczas warsztatów zdradzi wiele ciekawostek dotyczących fotografii, uśmiechu na zdjęciach czy mowy ciała. Nie zabraknie praktycznych wskazówek i tipów dla pasjonatów fotografii.
14:40 Piotr Bielski – socjolog, znany jako Jogin Śmiechu. W 2013 roku sprowadził do Polski jogę śmiechu jako metodę budowania zdrowia i optymizmu. 1 października dowiedzie, że każdy może dzień po dniu tworzyć swój dobrostan emocjonalny. Wprowadzi nas w tematykę psychologii pozytywnej, ale przed wszystkim zaproponuje nam praktykę jogi uśmiechu, metody która zmieniła jego życie i życie milionów ludzi na całym świecie.


Rozmowy, wykłady i warsztaty będą transmitowane na kanałach Rossmanna na YouTube i Facebooku.  

Wszystkie materiały będzie można odtworzyć w późniejszym czasie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Zdrowie
24.04.2025 14:03
Technologia i piękny uśmiech idą w parze – przełom w codziennym dbaniu o wrażliwe zęby
O powodach nadwrażliwości zębów i innowacyjnych metodach na radzenie sobie z tym problemem opowiadali Aleksandra Dukanović, Senior Brand Manager Oral Health Care Poland w Haleon oraz lek. med. Robert Buda  Marzena Szulc

Nowoczesne technologie stały się nierozłącznym elementem naszego życia, spotykamy je nie tylko w smartfonach, ale także w przedmiotach codziennego użytku – nawet w paście do zębów. Przykładem jest technologia NovaMin, stworzona z myślą o osobach zmagających się z nadwrażliwością zębów, którą odczuwa 67 proc. dorosłych Polaków [1].

Dla wielu oznacza ona konieczność rezygnacji z ulubionych dań, zmianę nawyków, a nawet lęk przed wizytą u dentysty czy zabiegami, takimi jak wybielanie. Tymczasem NovaMin oferuje proste i skuteczne rozwiązanie – tworzy warstwę ochronną na wrażliwych obszarach zębów, zmniejszając nadwrażliwość. Jak dokładnie działa i w której paście do zębów jej szukać?

Nadwrażliwość – skąd się bierze i z czym się wiąże?

Jedzenie lodów, picie gorącej kawy czy zimnych napojów – te przyjemności dla wielu osób wiążą się z bólem i dyskomfortem. Przyczyna? Nadwrażliwość zębów. 

Istnieje kilka powodów, dla których nasze zęby mogą być wrażliwe – często wynika to ze ścierania się szkliwa zębów. Kiedy szkliwo ulega ścieraniu lub dochodzi do recesji dziąseł, może zostać odsłonięta warstwa zębiny – twardej, choć mniej niż szkliwo, struktury zbudowanej z kolagenu i sieci maleńkich kanalików. Kanaliki te prowadzą do nerwów w centrum zęba. Gdy spożywamy coś gorącego lub zimnego, bodźce te mogą przemieszczać się przez kanaliki i podrażniać nerw, powodując krótki, ostry ból.

Według badań aż 77 proc. osób z nadwrażliwością unika zimnych napojów czy jedzenia, 38 proc. stara się nie spożywać gorących potraw, a niemal 80 proc. z nich kontroluje sposób w jaki spożywają posiłki, by uniknąć bólu i upewniać się, że jedzenie nie dotyka niektórych zębów. Ograniczenia, którym się poddajemy, aby ulżyć nadwrażliwym zębom, mogą znacząco wpływać na komfort codziennego życia. Na szczęście istnieją nowoczesne technologie, które wspierają odbudowę ochrony zębiny oraz zwiększają komfort użytkowników.

NovaMin – technologia w tubce pasty do zębów

Technologia NovaMin powstała z myślą o regeneracji tkanek w medycynie. Po latach badań odkrycie, które pomogło w szybszym zrastaniu się kości, doprowadziło do powstania rozwiązania dla osób, które cierpią z powodu nadwrażliwości zębów. NovaMin to związek, który zawiera te same składniki, co hydroksyapatyt – minerał naturalnie występujący w zębach. NovaMin, wchodząc w kontakt ze śliną, regeneruje warstwę ochronną utraconą z wrażliwych zębów. Zaczyna naprawiać nadwrażliwe zęby już w 2 minuty, a ulgę w nadwrażliwości przynosi w 14 dni.

Gdzie szukać NovaMin?

NovaMin jest składnikiem nowej linii past Sensodyne Clinical Repair. Skuteczność zawartej w paście technologii została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.

Dwóch na trzech dorosłych zmaga się z nadwrażliwością, co znacząco wpływa na ich codzienne życie, w tym na wybory żywieniowe i podejmowane aktywności. Pacjenci rezygnują również z higienizacji stomatologicznej, czy zabiegów estetycznych, takich jak skaling czy wybielanie, właśnie z powodu obaw przed bólem. Dzięki licznym badaniom wiemy, że konsumenci oczekują od pasty do zębów czegoś więcej niż chwilowego efektu – szukają rozwiązań, które przyniosą długotrwałe korzyści. Jako producent terapeutycznych past do zębów Sensodyne, nieustannie inwestujemy w badania i dostarczamy produkty, które pomagają pacjentom dbać o zdrowie jamy ustnej i wrażliwe zęby. Nowe pasty Sensodyne Clinical Repair, mające status wyrobu medycznego, pozwalają konsumentom cieszyć się skuteczniejszym czyszczeniem i wybielaniem, jednocześnie zapewniając ochronę przed nadwrażliwością – komentuje Aleksandra Dukanović, Senior Brand Manager Oral Health Care Poland w Haleon.

Ochrona przy wybielaniu wrażliwych zębów

Wybielanie zębów cieszy się rosnącą popularnością, jednak nie każda metoda jest odpowiednia dla osób z nadwrażliwością. Preparaty, które zawierają silniejsze roztwory wybielające (przeważnie nadtlenki) lub pozostają na zębach dłużej (np. na noc) mogą prowadzić do nasilenia dolegliwości. Jednym z rozwiązań dla osób poszukujących bezpiecznych metod wybielania jest nowa pasta Sensodyne Clinical White, stworzona z myślą o ochronie szkliwa i codziennym stosowaniu. Regularne stosowanie pasty dwa razy dziennie przynosi widoczne efekty już po ośmiu tygodniach. Zęby stają się jaśniejsze nawet o dwa odcienie, a zawarty w paście składnik depolaryzujący zakończenia nerwowe w kanalikach zębinowych pomaga ograniczyć ryzyko dyskomfortu związanego z nadwrażliwością.

image
Dwóch na trzech dorosłych zmaga się z nadwrażliwością, co znacząco wpływa na ich codzienne życie, w tym na wybory żywieniowe i podejmowane aktywności.
Marzena Szulc

Nadwrażliwość zębów to problem, który dotyka znaczną część populacji, wpływając na jakość codziennego życia. Dzięki postępom w stomatologii, takim jak technologia NovaMin, pojawiają się nowe możliwości w zakresie łagodzenia tego dyskomfortu i skuteczniejszego postępowania z nadwrażliwością zębów. Dbanie o zdrowie jamy ustnej przy użyciu nowoczesnych produktów może przynieść ulgę i poprawić komfort życia wielu osób.

 

[1] IPSOS Dane Penetracyjne, Polska, fala listopad-grudzień 2024

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Innowacje
24.04.2025 12:09
Clarins zdobywa status B Corp za odpowiedzialność środowiskową i społeczną
Uzyskanie certyifkatu B Corp to źródło dumy dla wszystkich zespołów Clarins, które codziennie dążą do doskonałości w zakresie zrównoważonego rozwojuClarins

Grupa Clarins postawiła kolejny ważny krok w zaangażowaniu na rzecz bardziej odpowiedzialnego modelu biznesowego, uzyskując dla marek Clarins i myBlend certyfikat B Corp za wysiłki w obszarze aktywności społecznej i środowiskowej.

Oprócz uznania zobowiązań Grupy, certyfikat B Corp konsoliduje podejście zapoczątkowane przez Clarins od samego początku w 1954 roku: dążenie do doskonałości łączące innowacyjność, przejrzystość i wywieranie pozytywnego wpływu na społeczeństwo i planetę.

Uznany na całym świecie certyfikat B Corp potwierdza zaangażowanie firm w godzenie wyników ekonomicznych z odpowiedzialnością społeczną i środowiskową. Mniej niż 2 proc. certyfikowanych firm to duże przedsiębiorstwa*. Clarins dołącza do społeczności firm spełniających wysokie standardy zrównoważenia oraz dzielących wspólną wizję i ambicję: udowodnienie, że możliwe jest pogodzenie rozwoju biznesu z pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko.

Uzyskanie certyifkatu B Corp to źródło zbiorowej dumy dla wszystkich zespołów Clarins, które codziennie dążą do doskonałości w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jest to wyróżnienie, które motywuje nas do robienia jeszcze więcej. Clarins jest firmą rodzinną od trzech pokoleń i doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia dziedzictwa. B Corp jest całkowicie zgodny z przekonaniem, że jesteśmy odpowiedzialni za przyszłe pokolenia, a ten certyfikat pokazuje zaangażowanie głęboko zakorzenione w naszej historii. Zmotywowani bardziej niż kiedykolwiek, będziemy nadal wprowadzać innowacje i szukać coraz bardziej pozytywnych i regeneratywnych rozwiązań w kierunku coraz bardziej odpowiedzialnego modelu biznesowego, który spełnia oczekiwania naszych klientów, pracowników i planety – mówi Virginie Courtin, dyrektor zarządzająca Grupy Clarins.

Wieloletnie zaangażowanie na rzecz bardziej odpowiedzialnego piękna

Clarins już od 70 lat czerpie korzyści ze swojego niezależnego modelu rodzinnego, aby budować długoterminową wizję i podejmować prawdziwe zaangażowanie w zrównoważony rozwój:

  • Do końca 2025 r. 80 proc. roślin w Herbarium Clarins uzyska certyfikat ekologiczny.
  • Dwie Domaines Clarins promują rolnictwo ekologiczne i regeneratywne, aby zapewnić identyfikowalność i produkcję z poszanowaniem różnorodności biologicznej. Do 2030 r. jedna trzecia roślin wykorzystywanych w formułach produktów Clarins będzie pochodzić z tych zrównoważonych upraw.
  • Grupa zredukowała emisję dwutlenku węgla o 48 proc. w latach 2019-2024 (z wyłączeniem usług pieniężnych).
  • 98 proc. transportu towarów nie odbywa się drogą lotniczą.

Certyfikat B Corp to również docenienie zobowiązania Clarins w zakresie zarządzania, relacji z pracownikami i odpowiedzialności społecznej:

  • Równość płci: 62 proc. kobiet na stanowiskach kierowniczych, wskaźnik równości płci 94/100 (zakłady we Francji).
  • Odpowiedzialne relacje z partnerami: wspieranie 23 kanałów sprawiedliwego handlu, ocena CSR dostawców (cel 100 proc. do 2030 roku).
  • Zobowiązania społeczne: Prix Clarins pour l‘Enfance (od 1997), Fundacja Arthritis (od 1989), 45 mln posiłków szkolnych dostarczonych od 2011.
  • Przejrzystość i jakość dla klientów: platforma Clarins TRUST oparta na technologii blockchain do śledzenia składników, w 100 proc. francuska produkcja, ponad 250 testów jakości na 1 produkt.

Zobowiązanie na przyszłość

Certyfikat B Corp, przyznawany co trzy lata, pomoże skonsolidować dynamikę ciągłego doskonalenia. Firma uważa, że tworzenie wartości nie może być oderwane od pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko, co wyznacza jej raison d‘être: „Uczynić życie piękniejszym, pozostawiając planetę jeszcze piękniejszą"

*ponad 100 milionów dolarów obrotu i co najmniej 10 oddziałów na całym świecie

*Źródło: Circana LLC BeautyTrends®, dystrybucja selektywna, sprzedaż wartościowa (€), łącznie 5 krajów (#1 we Francji/Wielkiej Brytanii/Hiszpanii; #2 we Włoszech; #4 w Niemczech), w okresie od stycznia 2024 r. do grudnia 2024 r.

Clarins to rodzinna, globalna grupa kosmetyczna założona w 1954 roku w Paryżu przez Jacquesa Courtina, która od ponad 70 lat wprowadza innowacje w celu promowania odpowiedzialnego piękna.

Dzięki ciągłym badaniom produkty na bazie roślin, opracowane i wyprodukowane we Francji, są sprzedawane w ponad 150 krajach za pośrednictwem 20 tys. punktów sprzedaży. Z prawie 95 proc. sprzedaży przeznaczonej na eksport, Clarins jest marką nr 1* w dziedzinie pielęgnacji skóry w Europie i głównym graczem w branży kosmetycznej (pielęgnacja skóry i makijaż), spa i wellness na całym świecie.

Grupa opracowała również markę myBlend, opartą na synergii ukierunkowanej pielęgnacji skóry, nutrikosmetyków i technologii kosmetycznych.

Grupa Clarins zatrudnia ponad 8 tys. pracowników w siedzibie głównej w Paryżu, 28 oddziałach na całym świecie, 2 laboratoriach badawczo-rozwojowych i 3 zakładach przemysłowych we Francji. W 2025 roku Grupa Clarins uzyskała certyfikat B Corp, który potwierdza wysokie standardy w zakresie wyników społecznych i środowiskowych, przejrzystości i odpowiedzialności.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 08:02