StoryEditor
Producenci
28.11.2022 00:00

Sarantis zakończył inwestycję w nowy zakład produkcyjny Polipak

Sarantis, międzynarodowa grupa z siedzibą w Grecji, zainwestowała w zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny o powierzchni 24 mkw. w Środzie Wielkopolskiej. Firma Polipak, produkująca opakowania i worki foliowe dla przemysłu oraz gospodarstw domowych, już przeprowadziła się do nowej siedziby.

Nowy zakład produkcyjny Polipak ma powierzchnię 24 tys. mkw. Został zbudowany jako inwestycja firmy Srantis Group, której jest członkiem. Hale nowego zakładu zostały w pełni zautomatyzowane, wyposażone w zrobotyzowane systemy i autonomiczne wózki widłowe, najnowocześniejszy podajnik centralny oraz kaskadową linię do regranulacji.

Sarantis, inwestując w Polipak, skupił się na innowacjach oraz praktykach odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie. Produkt finalny, którym są opakowania i worki foliowe dla przemysłu oraz gospodarstw domowych (m.in. worki na śmieci) jest ulepszony pod względem profilu ekologicznego, trwałości i funkcjonalności.

Fabryka stosuje podejście Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Ma certyfikaty zgodności z normą ISO 45001 w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, normą ISO 14001 w zakresie Zarządzania Środowiskiem oraz normą ISO 9001 w zakresie Zarządzania Jakością oraz BRC Global Standard for Consumer Products. Może pochwalić się także certyfikatem Blue Angel (niemiecka certyfikacja środowiskowa, która poświadcza wysoki udział tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu).

Nowy zakład wspiera strategię Grupy Sarantis w kierunku zrównoważonej produkcji i konsumpcji poprzez przyjazne dla środowiska metody produkcji i produkty wyróżniające się jakością i ekologicznym charakterem. 

– Inwestycja będzie miała długoterminowy pozytywny wpływ na środowisko i społeczność, a jednocześnie przyczyni się do systematycznej zmiany w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, prowadząc do bardziej ekologicznej przyszłości w zakresie produkcji – podała Sarantis Group w komukacie.

Sarantis Group, z siedzibą w Atenach, to międzynarodowa firma z ponad 50-letnią historią. Jest właścicielem takich marek jak Kolastyna, C-Thru, STR8, Luksja, Arko, Carex, Original Surce, Pearl Drops czy Morning Fresh, a także Grosik i Jan Niezbędny. Poprzez spółki zależne prowadzi działalność w 13 krajach, m.in. w Grecji, Polsce, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Macedonii Północnej, Bośni, Portugalii, Słowenii i Ukrainie. Swoje produkty eksportuje na ponad 50 rynków na całym świecie. Polipak jest częścią Grupy Sarantis

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.05.2024 16:43
Pierwszy sklep marki Rituals Cosmetics w Suwałkach otwarty od 22. maja
Nowy sklep Rituals znajdzie się w suwalskim centrum handlowym.Rituals
Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli szansę odwiedzić nowo otwarty sklep Rituals Cosmetics, który znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza. Marka planuje również informować o kolejnych otwarciach w najbliższym czasie. Inauguracja sklepu, przypadająca na kilka dni przed Dniem Matki, zapewni doskonałą okazję do zakupu wyjątkowego prezentu.

Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli możliwość odwiedzenia nowo otwartego sklepu Rituals Cosmetics. Pierwsze 50 osób, które tego dnia zrobią zakupy, otrzyma specjalne upominki od marki. Do końca maja klienci będą mogli również skorzystać z promocji na świece zapachowe z Classic Collection za 86 zł oraz krem do twarzy z filtrem SPF z kolekcji The Ritual of Karma za 60 zł. W ciągu pierwszych 10 dni od otwarcia, popularne wśród klientek i klientów pianki pod prysznic będą dostępne za 35 zł. Dodatkowo, członkowie programu My Rituals, którzy wydadzą minimum 190 zł, otrzymają mini patyczki zapachowe z kolekcji Classic Collection jako prezent.

Nowy sklep holenderskiej marki znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza; w tym obiekcie rywalizować będzie między innymi z drogeriami Hebe i Rossmann, perfumerią Douglas, i Apteką Superpharm.

Rituals, marka założona w Amsterdamie w 2000 roku, rozwinęła się na światowego lidera w branży, obecnego w ponad 36 krajach i miastach takich jak Londyn, Paryż, Hongkong, czy Nowy Jork. Posiada obecnie ponad 1041 sklepów, 3900 miejsc w systemie shop-in-shop oraz pięć spa, w tym pierwsze na świecie Mind Oasis. W Europie ich obiekty znajdują się w czterech dodatkowych lokalizacjach: we Frankfurcie, Antwerpii, Barcelonie i Paryżu.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzy w tym roku siedem nowych sklepów w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 11:49