StoryEditor
Producenci
14.08.2023 14:32

Selena Gomez zbiera fundusze na wsparcie zdrowia psychicznego młodzieży

Selena Gomez właścicielka marki Rare Beauty, piosenkarka, aktorka, producentka filmowa. 1 proc. ze sprzedaży jej marki kosmetycznej Rare Beauty jest przeznaczony na cele charytatywne / selenagomez/Instagram
Selena Gomez, właścicielka kosmetycznej marki Rare Beauty, będzie gospodarzem programu Rare Impact Fund Benefit w Los Angeles. Będzie to pierwsze wydarzenie charytatywne, podczas którego Selena Gomez wystąpi w takiej roli. Planowane jest na 4 października w Nya Studios, a cały zysk z imprezy zostanie przeznaczony na Rare Impact Fund – fundację założoną przez Selenę Gomez w ramach jej zaangażowania w szerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego.

Jak podają amerykańskie media, Selena Gomez – amerykańska piosenkarka, aktorka i producentka filmowa – 4 października br. będzie gospodarzem  programu Rare Impact Fund Benefit w Nya Studios w Los Angeles. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na cele charytatywne, a dokładnie na fundację Rare Impact założoną przez Selenę.

– To wydarzenie podkreśli znaczenie wspierania zdrowia psychicznego młodzieży i zgromadzi fundusze dla organizacji zapewniających narzędzia i zasoby w zakresie wspierania zdrowia psychicznego  młodych ludzi na całym świecie – powiedziała prezes Rare Impact Fund, Elyse Cohen. –  Dzięki wsparciu naszych partnerów, darczyńców i społeczności mamy nadzieję kontynuować naszą misję zmniejszania piętna związanego ze zdrowiem psychicznym i zwiększania dostępu do usług i edukacji w zakresie zdrowia psychicznego.

Fundusz Rare Impact został założony przez Selenę Gomez w ramach jej zaangażowania na rzecz zdrowia psychicznego i samoakceptacji. Rare Impact Fund ma na celu zebranie 100 mln dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat, aby zwiększyć dostęp do usług w zakresie zdrowia psychicznego i edukacji dla młodych ludzi na całym świecie.

Współpracujemy z siecią stypendystów, darczyńców i społeczności, aby zmniejszyć piętno związane z chorobami psychicznymi i zapewnić młodym ludziom dostęp do zasobów potrzebnych do wspierania ich zdrowia psychicznego. Fundusze zbierane są od fundacji filantropijnych, osób prywatnych, partnerów korporacyjnych i społeczności.

Również 1 proc. całej sprzedaży z marki kosmetycznej Rare Beauty by Selena Gomez jest przekazywany na rzecz Rare Impact Fund.

W wywiadzie dla People Gomez mówiła, że zawsze chciała, aby Rare Beauty była marką integracyjną: – To, z czego jestem najbardziej dumna, to rozmowa, którą stworzyliśmy w przestrzeni kosmetycznej. Czuję, że rzucamy wyzwanie normom i naprawdę chciałam stworzyć markę, która byłaby dla wszystkich.

Selena Gomez zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jest chora na wyniszczającą chorobę autoimmunologiczną – toczeń rumieniowaty układowy, która spowodowała, że Selena musiała przejść przeszczep nerki. Od lat Selena leczy się na depresję. Przyznała również, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
20.06.2025 18:48
Unijna delegacja zawitała do siedziby firmy Ziaja
Ziaja mat.pras.

Każda Prezydencja w Radzie UE oprócz spotkań formalnych obejmuje także wizyty nieformalne – i nie inaczej jest w przypadku kończącej się powoli Polskiej Prezydencji. Podczas spotkania w Polsce i wizyty na Wybrzeżu eksperci Grupy Roboczej Rady UE ds. konkurencyjności i wzrostu państw Unii Europejskiej odwiedzili siedzibę firmy Ziaja w Kolbudach k. Gdańska. Dyskutowano m.in. o wewnętrznych i zewnętrznych barierach w prowadzeniu handlu.

Dla firmy Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o., operującej na rynku od ponad 35 lat i dynamicznie rozwijającej działalność eksportową, relacje międzynarodowe są niezwykle istotne. 

Z radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie organizatorów i powitaliśmy w progach naszego zakładu ok. 62 osób, w tym attaché krajów członkowskich czy pracowników tzw. PermReps. Nasza nowoczesna siedziba, zlokalizowana na Kaszubach w strefie ekologicznej, z dostępem do własnego ujęcia wody pitnej, przyzakładową oczyszczalnią ścieków spełniającą najwyższe normy i wyposażona w linie produkcyjne najnowszej generacji jest dowodem na to, że firmy z polskim kapitałem są innowacyjne i mogą z powodzeniem konkurować na rynkach międzynarodowych – o ile tylko tworzy im się bezpieczne środowisko biznesowe i regulacyjne – wyjaśniła Lidia Ziaja, Zastępca Dyrektora Handlowego i Kierownik Działu Eksportu w firmie Ziaja.

Goście odwiedzili Wydział Konfekcyjny, gdzie odbywa się wytwarzanie Produktów Kosmetycznych i Laboratorium Fizyko-Chemiczne, gdzie co zostały zaprezentowane najnowsze urządzenia laboratoryjne, a delegaci mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pokazowych badania substancji techniką spektroskopii Ramana.

Ponad 1,2 tys. pozycji z portfolio firmy, w którym znajdują się kosmetyki, dermokosmetyki, produkty do pielęgnacji profesjonalnej i farmaceutyki, jest dziś dostępnych na ponad 40 europejskich i pozaeuropejskich rynkach. W sposób naturalny ważnym tematem rozmów przedstawicieli firm, wspieranych przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, stały się więc wewnętrzne i zewnętrzne bariery w prowadzeniu handlu, w tym m.in. gold-plating, czyli problem nadimplementacji prawa unijnego przez państwa członkowskie

Aby realnie podnosić konkurencyjność europejskiego, a więc także polskiego przemysłu kosmetycznego, potrzebujemy dialogu i współpracy pomiędzy wszystkimi instytucjami Unii Europejskiej. Tego typu wizyty, o których nie przeczytamy na pierwszych stronach gazet, niejednokrotnie pomagają bardziej w osiągnięciu tego celu niż najbardziej medialne szczyty przywódców państw – wyjaśnia Justyna Żerańska, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.06.2025 10:02
Ben Gorham, założyciel Byredo, odchodzi z firmy. Czy to koniec epoki dla perfumowej niszy?
Ben Gorham, twórca marki Byredomat.prasowe

Ben Gorham, twórca szwedzkiej niszowej marki perfumeryjnej Byredo, opuści firmę pod koniec czerwca. Gorham, który założył Byredo w 2006 roku, stał na czele tej kultowej marki od samego początku. Jego odejście jest związane z przejęciem firmy przez koncern Puig. To kolejna marka niszowych perfum, która w ostatnich latach trafiła w ręce dużego koncernu - wcześniej taki los spotkał m.in. Toma Forda, Annick Goutal, L‘Artisan Parfumeur czy Juliette Has a Gun.

Umowa pomiędzy Byredo a Puig, podpisana w 2022, zakłada, że Ben ​​Gorham zachowa kreatywne przywództwo do czerwca 2025. Odejście twórcy marki nastąpi zatem dwa lata po tym, jak hiszpański koncern w pełni przejął na własność markę perfumeryjną, mającą siedzibę w Sztokholmie. Wówczas wycena Byredo przekraczała 1 mld euro. Odejście Gorhama z Byredo kończy pełne przejęcie i integrację marki przez Puig.

Doświadczenie Puig w dziedzinie beauty oraz fashion będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłego wzrostu marki i pomoże Byredo uwolnić jej potencjał w wielu kategoriach – komentuje Ben Gorham. – Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć w ciągu 20 lat i jestem pewien doskonałej przyszłości Byredo. Marka ma silną tożsamość, którą teraz powierzam całkowicie Puig, gdy ja rozważam nowe  możliwości – dodaje twórca Byredo.

Jak podkreślił z kolei Marc Puig, prezes i dyrektor generalny Puig, trzyletnia współpraca z “tak wybitnym założycielem marki” była dla niego wielkim zaszczytem, a nawiązanie partnerstwa z Benem Gorhamem stanowi powód do dumy.

Jako Puig mamy ugruntowaną pozycję w przejmowaniu dziedzictwa założyciela marki, przy zachowaniu szacunku dla jej korzeni, pielęgnowaniu i wspieraniu kolejnego rozdziału jej rozwoju – zapewnia prezes Puig. – Ben wykonał niezwykłą pracę, tworząc wyjątkową i szczególną markę Byredo, a my będziemy ciężko pracować, aby chronić jej tożsamość, jednocześnie uwalniając jej ogromny potencjał na przyszłość – dodaje Marc Puig.

Marka Byredo została założona w Sztokholmie w 2006 roku, tworząc przez ten czas szereg kultowych, niepowtarzalnych kompozycji zapachowych, zamkniętych w charakterystycznych i niepowtarzalnych flakonach – by wymienić takie bestsellery marki jak Gypsy Water, Bal d‘Afrique, Blanche, Bibliothèque czy Rose Of No Man‘s Land

Byredo poza perfumami ma w ofercie również zapachy do domu (świece, patyczki zapachowe), kosmetyki do pielęgnacji ciała (balsamy, kremy do rąk, żele do kąpieli), artykuły do domu, wyroby skórzane i akcesoria. Ostatnio Byredo poinformowało m.in. o poszerzeniu linii produktów do makijażu o szminki w wersji refill.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. czerwiec 2025 15:14