StoryEditor
Producenci
14.08.2023 14:32

Selena Gomez zbiera fundusze na wsparcie zdrowia psychicznego młodzieży

Selena Gomez właścicielka marki Rare Beauty, piosenkarka, aktorka, producentka filmowa. 1 proc. ze sprzedaży jej marki kosmetycznej Rare Beauty jest przeznaczony na cele charytatywne / selenagomez/Instagram
Selena Gomez, właścicielka kosmetycznej marki Rare Beauty, będzie gospodarzem programu Rare Impact Fund Benefit w Los Angeles. Będzie to pierwsze wydarzenie charytatywne, podczas którego Selena Gomez wystąpi w takiej roli. Planowane jest na 4 października w Nya Studios, a cały zysk z imprezy zostanie przeznaczony na Rare Impact Fund – fundację założoną przez Selenę Gomez w ramach jej zaangażowania w szerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego.

Jak podają amerykańskie media, Selena Gomez – amerykańska piosenkarka, aktorka i producentka filmowa – 4 października br. będzie gospodarzem  programu Rare Impact Fund Benefit w Nya Studios w Los Angeles. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na cele charytatywne, a dokładnie na fundację Rare Impact założoną przez Selenę.

– To wydarzenie podkreśli znaczenie wspierania zdrowia psychicznego młodzieży i zgromadzi fundusze dla organizacji zapewniających narzędzia i zasoby w zakresie wspierania zdrowia psychicznego  młodych ludzi na całym świecie – powiedziała prezes Rare Impact Fund, Elyse Cohen. –  Dzięki wsparciu naszych partnerów, darczyńców i społeczności mamy nadzieję kontynuować naszą misję zmniejszania piętna związanego ze zdrowiem psychicznym i zwiększania dostępu do usług i edukacji w zakresie zdrowia psychicznego.

Fundusz Rare Impact został założony przez Selenę Gomez w ramach jej zaangażowania na rzecz zdrowia psychicznego i samoakceptacji. Rare Impact Fund ma na celu zebranie 100 mln dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat, aby zwiększyć dostęp do usług w zakresie zdrowia psychicznego i edukacji dla młodych ludzi na całym świecie.

Współpracujemy z siecią stypendystów, darczyńców i społeczności, aby zmniejszyć piętno związane z chorobami psychicznymi i zapewnić młodym ludziom dostęp do zasobów potrzebnych do wspierania ich zdrowia psychicznego. Fundusze zbierane są od fundacji filantropijnych, osób prywatnych, partnerów korporacyjnych i społeczności.

Również 1 proc. całej sprzedaży z marki kosmetycznej Rare Beauty by Selena Gomez jest przekazywany na rzecz Rare Impact Fund.

W wywiadzie dla People Gomez mówiła, że zawsze chciała, aby Rare Beauty była marką integracyjną: – To, z czego jestem najbardziej dumna, to rozmowa, którą stworzyliśmy w przestrzeni kosmetycznej. Czuję, że rzucamy wyzwanie normom i naprawdę chciałam stworzyć markę, która byłaby dla wszystkich.

Selena Gomez zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jest chora na wyniszczającą chorobę autoimmunologiczną – toczeń rumieniowaty układowy, która spowodowała, że Selena musiała przejść przeszczep nerki. Od lat Selena leczy się na depresję. Przyznała również, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 14:08
Neonail i Ania Kruk podjęły współpracę w akcji na Dzień Mamy
Zdjęcie z sesji marek Neonail i Ania Kruk przygotowanej na Dzień Mamyfot. Neonail, Ania Kruk
Kosmetyczna marka Neonail i biżuteryjna Ania Kruk działają wspólnie marketingowo. Ich akcja przygotowana na Dzień Mamy ma promować obie marki. Włączone zostały w to działania w prasie i w social mediach.

Marki kosmetyczne łączą siły w działaniach marketingowych z firmami działającymi w innych kategoriach. Coraz częściej są to marki modowe, ale także spożywcze.

Czytaj także: Czemu branża spożywcza i kosmetyczna coraz częściej współpracują? Odpowiedź brzmi w neurobiologii.

Kosmetyczna marka Neonail zdecydowała się współpracę z bliską beauty marką biżuteryjną.

image
Zdjęcie z sesji marek Neonail i Ania Kruk przygotowanej na Dzień Mamy
fot. Neonail, Ania Kruk
Neonail i marka Ania Kruk organizują wspólnie promocję z okazji Dnia Mamy. 2 tys. bransoletek Ania Kruk trafi zarówno do kanałów sprzedażowych Neonail online, jak i do punktów Neonail w centrach handlowych. Bransoletkę będzie można kupić za 1 zł przy zakupie kosmetyków za 169 zł.

Wspierając akcję marki przygotowały wspólną sesję zdjęciową, cykl artykułów w prasie. Akcję wesprą w mediach społecznościowych influencerki Dominika Brudny (@domsli22) oraz Joanna Banaszewska (@jbanaszewska), a także działająca na Tik Toku Kamila Bilska (@to_sie_nie_dzieje).

Anna Kruk i Neonail to polskie rodzinne marki. Neonail oferuje produkty do stylizacji paznokci i codziennej pielęgnacji dłoni. Należy do firmy Cosmo Group, która posiada w swoim portfolio również inne marki kosmetyczne: MylaQ, StayLac i Neo Make Up. Firmę prowadzą Kamila i Artur Błażejewscy.

Ania Kruk to delikatna biżuteria ze srebra i złota. Fima jest kontynuacją rodzinnego biznesu, którego historia sięga aż 1840 r. i małego zakładu złotniczego, który założył w Poznaniu Leon Skrzetuski. Jego tradycję kontynuuował pradziadek Anny Kruk Władysław Kruk i wówczas po raz pierwszy nazwisko Kruk pojawiło się na szyldzie pieknego, reprezentacyjnego sklepu. W 1974 r. nastąpiła kolejna zmiana pokoleniowa i firmę przejął syn - Wojciech Kruk. Pod koniec lat 90. W.Kruk to było już kilkadziesiąt salonów z biżuterią i zegarkami w całej Polsce. Obecnie W.Kruk należy do Vistula Group. Natomiast dzieci Wojciecha Kruka - Anna i Wojciech junior stworzyli nową markę Ania Kruk. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. maj 2024 21:21