StoryEditor
Producenci
20.05.2021 00:00

Shiseido mianuje Rona Gee na stanowisko prezesa w obu Amerykach

Japoński gigant kosmetyczny ogłosił awans Rona Gee na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego (CEO) Shiseido Americas od 1 lipca 2021 r. Oprócz tej funkcji, Gee będzie nadal pełnił rolę globalnego lidera w zakresie fuzji i przejęć w Shiseido Group.

Wcześniej menedżer pełnił w japońskiej firmie funkcję tymczasowego dyrektora generalnego i dyrektora finansowego, zajmując to drugie stanowisko od 2016 r. Będzie nadal podlegał Masahiko Uotani, prezesowi i dyrektorowi generalnemu Shiseido Company Limited.

Jako dyrektor generalny regionu, Ron Gee będzie odpowiedzialny za realizację strategicznej wizji Shiseido Americas, a także za wzmocnienie struktury organizacyjnej regionu, optymalizację operacji i realizację ambitnych celów biznesowych.

Będzie też nadal kierować portfolio prestiżowych biznesów kosmetycznych i przejmie odpowiedzialność właściciela globalnej marki za marki Shiseido z obu Ameryk, takie jak BareMinerals, BUXOM, Drunk Elephant, Laura Mercier, NARS Cosmetics i Tory Burch Beauty. Będzie również kierował działalnością handlową firmy w Stanach Zjednoczonych i nadzorował spółki zależne w Ameryce Łacińskiej i Kanadzie.

Nowy prezes Shiseido Americas to weteran branży kosmetycznej, z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem, który nadzorował biznesy we wszystkich kategoriach kosmetycznych, w tym makijażu, pielęgnacji skóry, perfumach i pielęgnacji włosów, oraz we wszystkich kanałach, w tym luksus / prestiż, rynek masowy i salon.

Przed dołączeniem do Shiseido Americas, Gee pełnił funkcję dyrektora finansowego na Amerykę w Coty, Inc., gdzie był odpowiedzialny za kierowanie planem strategicznym regionu i realizacją komercyjną we wszystkich firmach i wielu zakładach produkcyjnych. Wcześniej zajmował też różne stanowiska kierownictwa finansowego w L'Oréal USA, pracując nad takimi markami jak Maybelline, Garnier, Giorgio Armani, Ralph Lauren i Yves Saint Laurent.

- Jestem zaszczycony, że poproszono mnie o objęcie na stałe stanowiska dyrektora generalnego obu Ameryk - powiedział Ron Gee. - Odkąd dołączyłem do firmy jako dyrektor finansowy pięć lat temu, nabrałem głębokiego szacunku dla zaangażowania Shiseido w jakość, innowacje, naszych klientów i co najważniejsze, wszystkich naszych pracowników.

Masahiko Uotani, dyrektor generalny Shiseido Group, skomentował tę nominację: - W czasie, gdy był dyrektorem finansowym, a ostatnio tymczasowym dyrektorem generalnym obu Ameryk, Ron bezsprzecznie zyskał reputację zapalonego lidera biznesowego, twórcy zespołów, które doskonale współpracują i umiejętnie rozwiązują problemy i nieocenionego partnera.

- Podczas pandemii Covid-19 wykazał się niezwykłym przywództwem w czasie kryzysu, chroniąc naszą działalność w regionie, jednocześnie kontynuując naszą transformację cyfrową. Jestem przekonany, że dzięki jego przywództwu Shiseido Americas odniesie jeszcze większy sukces na rynku i będzie nadal odważnie przyczyniać się do przyszłości Shiseido Group i naszej strategii Win 2023 - dodał.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 14:08