StoryEditor
Producenci
26.08.2021 00:00

Shiseido sprzedaje marki bareMinerals, BUXOM i Laura Mercier

Advent International, globalny inwestor private equity, ogłosił 25 sierpnia 2021 r. podpisanie ostatecznej umowy z Shiseido Americas Corporation, spółką zależną Shiseido Company, w ramach której nowo utworzona spółka stowarzyszona Advent, AI Beauty Holdings Ltd., przejmie trzy kultowe marki kosmetyków Shiseido Americas: bareMinerals, BUXOM i Laura Mercier. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Po zakończeniu transakcji Pascal Houdayer, który ma 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu w branży kosmetycznej, będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego samodzielnej firmy. Janet Gurwitch, inwestorka z branży kosmetycznej, założycielka i była dyrektor generalna Laury Mercier, doradzała Advent w transakcji i będzie nadal doradzać firmie i nowej spółce.

Wprowadzona na rynek w 1995 r. marka bareMinerals to kosmetyki mineralne do makijażu i pielęgnacyjne. Jest uznawana za prekursorkę nurtu „czystego piękna”. Marka BUXOM, stworzona w 2007 roku, to kosmetyki do makijażu z ogromnym wyborem produktów do ust. Promowana jako marka dla seksownych, pewnych siebie kobiet.  Laura Mercier została założona w 1996 roku i była pionierem w kategorii naturalnego, nieskazitelnego wyglądu twarzy. Jej specjalnością są kosmetyki do makijażu, ale oferta obejmuje również kosmetyki pielęgnacyjne.

– Głęboko wierzymy w marki bareMinerals, BUXOM i Laura Mercier – powiedziała Tricia Glynn, dyrektor zarządzająca w Advent. – Są wyraźnymi liderami i cieszą się powszechnym uznaniem za jakość, autentyczność i innowacyjność.  Cieszymy się, że możemy współpracować z Pascalem jako dyrektorem generalnym nowej firmy, aby przyspieszyć rozwój tych marek poprzez dalsze opracowywanie innowacyjnych produktów, ekspansję na nowe kategorie i regiony oraz zwiększanie cyfrowego zaangażowania w relacje z klientami.

Wierzymy, że Advent jest odpowiednim partnerem, który poprowadzi te niesamowite marki do następnego rozdziału – powiedział Ron Gee, prezes i dyrektor generalny Shiseido Americas i globalny lider fuzji i przejęć. – Ta transakcja zapewni bareMinerals, BUXOM i Laura Mercier zasoby i wsparcie potrzebne markom i ich utalentowanym zespołom do dalszego rozwoju.

Pascal Houdayer ma trzy dekady doświadczenia w prowadzeniu firm kosmetycznych i higieny osobistej, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i wschodzących. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego NAOS (Bioderma, Esthederm, Etat Pur), światowego lidera w dziedzinie dermokosmetyków, który opracowuje innowacyjne produkty do pielęgnacji skóry i pielęgnacji ciała, a także jako wiceprezes wykonawczy i członek zarządu Henkla był odpowiedzialny za dział Beauty Care, po kierowaniu regionem Azji i Pacyfiku, Digital, New Business Development oraz globalnym biznesem Home Care. W 2017 roku kierował wydzieleniem przez Henkla północnoamerykańskiego biznesu Hair Professional firmy Shiseido, w tym marek Joico i Zotos. Wcześniej Pascal pracował przez 19 lat w Procter & Gamble, zajmując różne międzynarodowe stanowiska kierownicze w Stanach Zjednoczonych, Europie i Afryce. Ostatnio pełnił funkcję prezesa i założyciela stratosPHere, globalnej firmy doradczej i konsultingowej typu private equity.

Advent jest uznanym globalnym inwestorem. Zakup trzech marek od Shiseido Americas to druga inwestycja Advent w branży kosmetycznej w ciągu ostatnich dwóch lat, po przejęciu prestiżowej marki kosmetyków do pielęgnacji włosów Olaplex w styczniu 2020 roku.  

W ciągu ostatnich 30 lat Advent zainwestował 13,6 miliarda dolarów w ponad 80 firm zajmujących się sprzedażą detaliczną, konsumencką i rekreacyjną na całym świecie. Do najnowszych inwestycji w tym sektorze w Ameryce Północnej należą Olaplex, Thrasio, Sovos Brands, First Watch, Aimbridge Hospitality i lululemon. Advent ma również znaczące doświadczenie w kupowaniu przedsiębiorstw od dużych, globalnych firm, od 19 lat zrealizował ponad 70 transakcji korporacyjnych w 22 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 12:14