StoryEditor
Producenci
20.09.2023 13:55

Sky News: Elliott Investment Management zainteresowane kupnem The Body Shop

The Body Shop to marka kosmetyczna i sieć sklepów z kosmetykami założona w 1976 roku przez brytyjską aktywistkę i bizneswoman Anitę Roddick. / The Body Shop
Według Sky News właściciel Barnes & Noble i Waterstones, Elliott Investment Management, złożył ofertę na The Body Shop należący do Natura &Co. Medium donosi, że brazylijska firma kosmetyczna liczy na wstępne porozumienie w sprawie sprzedaży sieci kosmetyków etycznych do końca października.

Z informacji Sky News wynika, że firma Elliott Investment Management, będąca właścicielem sieci księgarni Barnes & Noble i Waterstones, złożyła ofertę na zakup sieci sklepów kosmetycznych The Body Shop, która jest obecnie częścią koncernu Natura &Co. Medium podaje, że brazylijska firma kosmetyczna ma nadzieję na osiągnięcie wstępnego porozumienia w sprawie sprzedaży sieci The Body Shop do końca października.

Zarówno firma inwestycyjna, jak i Natura &Co odmówiły komentarza prasie na temat tych plotek. W zeszłym miesiącu Natura &Co ogłosiła poszukiwanie „strategicznych alternatyw” dla The Body Shop, ale jak dotąd nie potwierdziła żadnej sprzedaży. Elliott Investment Management staje się coraz bardziej aktywny jako inwestor na rynku private equity i ostatnio był powiązany z wieloma głośnymi transakcjami, w tym ze sprzedażą Cineworld, co sugeruje, że pragnie odejść od handlu książkami i przemysłu rozrywkowego.

The Body Shop to marka kosmetyczna i sieć sklepów zajmujących się sprzedażą kosmetyków, założona w 1976 roku przez brytyjską aktywistkę i przedsiębiorczynię Anitę Roddick. W 2017 roku firma Natura & Co nabyła The Body Shop od L‘Oréal, który był właścicielem marki od 2006 roku, za kwotę 1,1 miliarda dolarów. O możliwej sprzedaży The Body Shop informuje się teraz jako o drugiej dużym transakcji Natura & Co w roku 2023, po wcześniejszej sprzedaży australijskiej luksusowej marki Aēsop za ponad 2,5 miliarda dolarów. Natura & Co to brazylijski konglomerat, który obejmuje marki takie jak The Body Shop, Natura Cosméticos i Avon.

Czytaj także: Natura & Co ze spadkiem sprzedaży. Powodem są słabe wyniki The Body Shop i Avon

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:50
Agnieszka Sienkiewicz nową ambasadorką Bioliq. W reklamie wystąpiła z córką Zofią.
W nowej reklamie Bioliq matka i córka spędzają razem czas w towarzystwie kosmetyku marki.Bioliq
15 lipca 2024 roku ruszyła nowa ogólnopolska kampania reklamowa Bioliq, promująca intensywne serum rewitalizujące. W reklamie wzięła udział znana aktorka Agnieszka Sienkiewicz oraz jej ośmioletnia córka Zofia. Dziewczynka opowiada w spocie o swojej mamie, podkreślając jej piękno i młodzieńczy wygląd. Kampania przedstawia działanie serum poprzez relację między matką a córką, co nadaje jej emocjonalny wydźwięk.

Reklama z udziałem Agnieszki Sienkiewicz i jej córki Zofii skupia się na rodzinnych więziach i codziennych momentach między mamą a córką. Na ekranie widzimy pełną ciepła relację, podkreślającą wartości rodzinne, którymi próbuje emanować marka. Agnieszka Sienkiewicz z dumą obserwowała występ swojej córki, ciesząc się wspólnymi chwilami na planie.

Agnieszka Sienkiewicz i jej córka Zosia dołączyły do grona ambasadorek promujących intensywne serum rewitalizujące marki Bioliq. W przeszłości produkty Bioliq promowały takie gwiazdy jak Ilona Wrońska, Monika Mrozowska czy Ada Fijał. Marka Bioliq, obecna na rynku od 2012 roku, regularnie angażuje znane osobistości do swoich kampanii.

Wśród ambasadorek znajdziemy również Małgorzatę Potocką, Urszulę Dębską, Annę Kalczyńską, Anetę Zając, Joannę Orleańską, Izabelę Trojanowską oraz Annę Korcz. Kampania z Agnieszką Sienkiewicz i jej córką ma w zamierzeniu podkreślać znaczenie rodzinnych więzi w kontekście codziennej pielęgnacji.

Intensywne serum rewitalizujące Bioliq od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku aptecznym jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe i ujędrniające” (według danych PEX MAT 05/24, sprzedaż ilościowa).

Czytaj także: #NMInsights: Im młodszy konsument, tym bardziej krytyczny wobec reklam

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 17:48