StoryEditor
Producenci
28.06.2023 00:00

Sprzedaż L’Occitane w roku podatkowym 2023 przekracza 2 miliardy euro

L‘Occitane to francuska marka kosmetyczna, która jest znana z luksusowych produktów do pielęgnacji skóry, ciała i włosów. / Le grand Cricri, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
L’Occitane opublikowało wyniki za rok podatkowy 2023, które wykazały, że sprzedaż netto wyniosła 2134,7 milionów euro, w porównaniu do 1781,4 mln euro w roku poprzednim. To pierwszy raz, kiedy L’Occitane przekroczyła 2 miliardy euro. Zysk brutto wyniósł 1 718,1 milionów euro w porównaniu do 1 463,4 milionów euro rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 239,1 milionów euro, w porównaniu do 310,7 milionów euro rok wcześniej.

L’Occitane opublikowało wyniki finansowe za rok podatkowy 2023, z których wynika, że sprzedaż netto osiągnęła kwotę 2134,7 milionów euro, co stanowi wzrost w porównaniu do 1781,4 milionów euro w poprzednim roku. Jest to pierwszy raz, kiedy L’Occitane przekroczyła próg 2 miliardów euro w sprzedaży. Zysk brutto wyniósł 1718,1 milionów euro w porównaniu do 1463,4 milionów euro z poprzedniego roku. Natomiast zysk operacyjny wyniósł 239,1 milionów euro, co stanowi spadek w porównaniu do 310,7 milionów euro z roku wcześniejszego.

  • L’Occitane en Provence: Marka wzrosła o 6,8 proc. w roku finansowym 2023. W 2023 roku osiągnął marżę zysku operacyjnego na poziomie 14,6 proc.
  • Elemis: Marka wzrosła o 8,9 proc. w stałym tempie w roku budżetowym 2023. Firma Elemis zajęła pierwsze miejsce w rankingu marek produktów do pielęgnacji skóry pod względem uzyskanej wartości medialnej na swoich największych rynkach, w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Osiągnęła marżę zysku operacyjnego na poziomie 20,2 proc.
  • Sol de Janeiro: W ciągu niespełna dwóch lat od przejęcia stała się drugą co do wielkości marką grupy ze wzrostem sprzedaży na poziomie 135,2 proc. i marżą zysku operacyjnego na poziomie 24,6 proc.


André Hoffmann, wiceprezes i dyrektor generalny L'Occitane, powiedział: Jesteśmy ostrożnymi optymistami, gdy zbliżamy się do roku budżetowego 2024. Chociaż otoczenie makroekonomiczne pozostaje niepewne, spodziewamy się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży i solidnej rentowności, wspartej znacznie wyższymi inwestycjami marketingowymi w podstawową markę na kluczowych rynkach i kanałach, a także w nasze nowe marki w miarę ich wchodzenia na nowe rynki, w tym m.in. zbliżająca się premiera Sol de Janeiro i Grown Alchemist w regionie APAC. [Azja i Pacyfik] Jesteśmy przekonani, że te inwestycje nie tylko pozwolą nam wykorzystać wyraźne możliwości w tym roku, jakim jest stopniowy powrót podróży międzynarodowych i odbicie rynkowe w Chinach, ale także przyspieszą nasz rozwój jako wielomiliardowej, wielomarkowej grupy w nadchodzące lata.

L'Occitane to francuska marka kosmetyczna, która jest znana z luksusowych produktów do pielęgnacji skóry, ciała i włosów. Firma została założona w 1976 roku przez Oliviera Baussana w Prowansji we Francji. Od tamtej pory L'Occitane zdobyło międzynarodową renomę i stało się jednym z wiodących producentów kosmetyków naturalnych.

Czytaj także: Francuski L'Occitane ujawnia kulisy sprzedaży rosyjskiej części biznesu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 16:44