StoryEditor
Producenci
23.02.2022 00:00

Sukces włoskiej marki na polskim rynku. Polki pokochały Felce Azzurra

Kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz środki do prania i pielęgnacji ubrań Felce Azzurra od ponad 50 lat tworzone są we Włoszech przez znany na całym świecie dom perfumeryjny Paglieri. W Polsce produkty tej marki dostępne są w sklepach od ponad dwóch lat i coraz szerzej podbijają serca polskich konsumentek. W minionym roku wyłączny dystrybutor marki w Polsce – Europe Distribution Group - odnotował aż 115% wzrost sprzedaży oferty Felce Azzurra w stosunku do roku poprzedzającego.

Włochy znane są ze swojej kuchni, przepięknych krajobrazów i dobrej jakości kosmetyków. Z roku na rok rośnie wśród polskich konsumentek świadomość i zaufanie do importowanych produktów kosmetycznych pochodzących z tej właśnie części świata. Dlatego też kultowa rodzinna włoska marka Felce Azzurra posiadająca w swojej ofercie bogatą zapachową linię kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji ciała oraz środków do prania i pielęgnacji ubrań - na dobre zagościła już na polskich pólkach sklepowych. Polki coraz chętniej sięgają po produkty tej marki.  Konsumentki cenią nie tylko ich doskonałą jakość i wydajność, ale przede wszystkim ich zapach.  Okazuje się bowiem, że znudzeni monotonią nijakiej oferty popularnych producentów coraz częściej szukamy na półce unikalnych, zdecydowanych perfumeryjnych aromatów będących obietnicą szlachetnej, uwodzicielskiej pielęgnacji ciała, a także naszych ubrań, którymi otulamy się na co dzień.

Felce Azzurra to przede wszystkim tradycja. Na przestrzeni 140-letniej historii domu rodziny Paglieri wypracowaliśmy umiejętność doboru składników i tworzenia niepowtarzalnych esencji zapachowych. Marka stała się ikoną, pozostając w świadomości wielu pokoleń we Włoszech. Charakterystyczne elementy cechujące produkty Felce Azzurra to przede wszystkim niebieski kolor butelki symbolizujący spokój i czystość, paproć - wiecznie zielona roślina, symbolizująca tajemnicę, ale przede wszystkim niepowtarzalny i unikatowy zapach znany w naszej linii jako Classico będący połączeniem ponad stu składników pochodzących z całego świata. Formuła wciąż jest tajna i odręcznie zapisana w zeszycie przekazywanym w naszej firmie z ojca na syna. Cieszymy się, że Polki również doceniły i pokochały produkty Felce Azzurra tak jak włosi.  Raffaella Repetto – Area Manager European Markets , PAGLIERI S.p.A.

Unikalne kompozycje zapachowe produktów do kąpieli, a także środków do prania i płukania zamknięte w eleganckich niebieskich butelkach możemy dziś kupić między innymi w sklepach sieci Auchan czy Dealz.

Wyłączną dystrybucję oferty marki Felce Azzurra posiada spółka Europe Distribution Group.
„Nasza współpraca z Felce Azzurra zaowocowała dużym rozwojem sprzedaży produktów tej marki w Polsce. Rok do roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie ofertą ze strony popularnych sieci, ale też mniejszych sklepów, drogerii i lokalnych hurtowni. Oferta bardzo dobrze odnalazła się również w sprzedaży e-commerce. Kosmetyki Felce Azzurra kupić można na tak popularnych platformach jak makeup.pl, drogerienatura.pl czy eurochemia.com. W roku 2021 odnotowaliśmy aż 115% wzrost sprzedaży w stosunku do roku poprzedzającego.” -  Krzysztof Górny, Prezes Zarządu Europe Distribution Group Sp . o.o.

Wśród bogatej linii kosmetycznej tej marki znajdziemy min.: żele do mycia ciała, żele pod prysznic, mydła w płynie, i w kostce, płyny do higieny intymnej, antyperspiranty, dezodoranty, ale także szampony, balsamy, czy też talki. Na uwagę zasługuje linia kosmetyków BIO – stworzona w 98,8 % ze składników pochodzenia naturalnego. Kosmetyki te bazują na naturalnych ekstraktach roślinnych pochodzących z upraw ekologicznych oraz naturalnych składnikach zapachowych.

Oferta detergentów do prania to głównie pachnące płyny do prania i koncentraty do płukania tkanin.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 10:15
Oriflame opublikowało wyniki finansowe za Q1; sprzedaż w euro spadła o 7 proc.
Szwedzki MLM zanotował w pierwszym kwartale roku spadek sprzedaży w euro.Oriflame

Oriflame opublikowało wyniki finansowe za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2025 roku, wskazując na dalsze wyzwania w zakresie sprzedaży i rentowności. Sprzedaż w euro spadła o 7 proc., osiągając poziom 145,6 milionów euro w porównaniu do 156,5 milionów euro w analogicznym okresie ubiegłego roku. W walutach lokalnych spadek wyniósł 6 proc. Skorygowana EBITDA osiągnęła poziom -1 milion euro wobec 6,7 milionów euro rok wcześniej, co przełożyło się na marżę -1,4 proc. Skorygowany wynik operacyjny zamknął się stratą 7,2 milionów euro, a marża operacyjna wyniosła -5,0 proc.

Pomimo słabszych wyników sprzedażowych, firma odnotowuje pewne postępy strategiczne. Spadek sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku (-7 proc.) był znacznie mniejszy niż w pierwszym kwartale 2024 roku (-25 proc.), co może wskazywać na stabilizację. EBITDA została osłabiona głównie przez niższy poziom sprzedaży oraz wzrost kosztów sprzedaży i marketingu jako procent sprzedaży. Jednocześnie koszty administracyjne nadal malały dzięki wcześniejszym działaniom restrukturyzacyjnym. Model “Beauty Community Model” (BCM), który obecnie funkcjonuje w 48 krajach odpowiadających za ponad 80 proc. sprzedaży grupy, został w pełni wdrożony i przynosi pozytywne rezultaty.

W ramach reorganizacji działalności produkcyjnej, Oriflame ogłosiło kontynuację procesu przenoszenia produkcji z fabryki w Polsce do sieci wybranych, wysokojakościowych producentów w Europie. Inicjatywa ta została ogłoszona w styczniu i będzie realizowana przez najbliższe dwa lata. W międzyczasie firma zakończyła kwartał z saldem gotówki wynoszącym 56,2 milionów euro (spadek z 62 milionów euro), a wykorzystanie linii kredytowej RCF osiągnęło 65 milionów euro po zwiększeniu zadłużenia o 20 milionów euro w ciągu kwartału.

Istotnym wydarzeniem było osiągnięcie porozumienia z akcjonariuszami oraz konsorcjum obligatariuszy reprezentujących ponad 91 proc. niespłaconych obligacji. Planowana transakcja rekapitalizacyjna ma na celu znaczne zmniejszenie zadłużenia oraz kosztów odsetkowych, a także dostarczenie dodatkowego kapitału. Zarząd Oriflame uważa, że pomimo trudności związanych z wynikami finansowymi i płynnością, wdrożenie rekapitalizacji oraz dalsze działania operacyjne pozwolą ograniczyć niepewności dotyczące zdolności kontynuowania działalności.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 13:38