StoryEditor
Producenci
23.02.2022 00:00

Sukces włoskiej marki na polskim rynku. Polki pokochały Felce Azzurra

Kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz środki do prania i pielęgnacji ubrań Felce Azzurra od ponad 50 lat tworzone są we Włoszech przez znany na całym świecie dom perfumeryjny Paglieri. W Polsce produkty tej marki dostępne są w sklepach od ponad dwóch lat i coraz szerzej podbijają serca polskich konsumentek. W minionym roku wyłączny dystrybutor marki w Polsce – Europe Distribution Group - odnotował aż 115% wzrost sprzedaży oferty Felce Azzurra w stosunku do roku poprzedzającego.

Włochy znane są ze swojej kuchni, przepięknych krajobrazów i dobrej jakości kosmetyków. Z roku na rok rośnie wśród polskich konsumentek świadomość i zaufanie do importowanych produktów kosmetycznych pochodzących z tej właśnie części świata. Dlatego też kultowa rodzinna włoska marka Felce Azzurra posiadająca w swojej ofercie bogatą zapachową linię kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji ciała oraz środków do prania i pielęgnacji ubrań - na dobre zagościła już na polskich pólkach sklepowych. Polki coraz chętniej sięgają po produkty tej marki.  Konsumentki cenią nie tylko ich doskonałą jakość i wydajność, ale przede wszystkim ich zapach.  Okazuje się bowiem, że znudzeni monotonią nijakiej oferty popularnych producentów coraz częściej szukamy na półce unikalnych, zdecydowanych perfumeryjnych aromatów będących obietnicą szlachetnej, uwodzicielskiej pielęgnacji ciała, a także naszych ubrań, którymi otulamy się na co dzień.

Felce Azzurra to przede wszystkim tradycja. Na przestrzeni 140-letniej historii domu rodziny Paglieri wypracowaliśmy umiejętność doboru składników i tworzenia niepowtarzalnych esencji zapachowych. Marka stała się ikoną, pozostając w świadomości wielu pokoleń we Włoszech. Charakterystyczne elementy cechujące produkty Felce Azzurra to przede wszystkim niebieski kolor butelki symbolizujący spokój i czystość, paproć - wiecznie zielona roślina, symbolizująca tajemnicę, ale przede wszystkim niepowtarzalny i unikatowy zapach znany w naszej linii jako Classico będący połączeniem ponad stu składników pochodzących z całego świata. Formuła wciąż jest tajna i odręcznie zapisana w zeszycie przekazywanym w naszej firmie z ojca na syna. Cieszymy się, że Polki również doceniły i pokochały produkty Felce Azzurra tak jak włosi.  Raffaella Repetto – Area Manager European Markets , PAGLIERI S.p.A.

Unikalne kompozycje zapachowe produktów do kąpieli, a także środków do prania i płukania zamknięte w eleganckich niebieskich butelkach możemy dziś kupić między innymi w sklepach sieci Auchan czy Dealz.

Wyłączną dystrybucję oferty marki Felce Azzurra posiada spółka Europe Distribution Group.
„Nasza współpraca z Felce Azzurra zaowocowała dużym rozwojem sprzedaży produktów tej marki w Polsce. Rok do roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie ofertą ze strony popularnych sieci, ale też mniejszych sklepów, drogerii i lokalnych hurtowni. Oferta bardzo dobrze odnalazła się również w sprzedaży e-commerce. Kosmetyki Felce Azzurra kupić można na tak popularnych platformach jak makeup.pl, drogerienatura.pl czy eurochemia.com. W roku 2021 odnotowaliśmy aż 115% wzrost sprzedaży w stosunku do roku poprzedzającego.” -  Krzysztof Górny, Prezes Zarządu Europe Distribution Group Sp . o.o.

Wśród bogatej linii kosmetycznej tej marki znajdziemy min.: żele do mycia ciała, żele pod prysznic, mydła w płynie, i w kostce, płyny do higieny intymnej, antyperspiranty, dezodoranty, ale także szampony, balsamy, czy też talki. Na uwagę zasługuje linia kosmetyków BIO – stworzona w 98,8 % ze składników pochodzenia naturalnego. Kosmetyki te bazują na naturalnych ekstraktach roślinnych pochodzących z upraw ekologicznych oraz naturalnych składnikach zapachowych.

Oferta detergentów do prania to głównie pachnące płyny do prania i koncentraty do płukania tkanin.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 05:24