StoryEditor
Producenci
09.01.2018 00:00

Super-Pharm chce kupić zakłady Teva

Największa izraelska sieć aptek Super-Pharm prowadzi rozmowy dotyczące zakupu fabryki Teva Pharmaceutical w Ashdod – podaje Reuters powołując się na swoje anonimowe źródło. Wartość transakcji ma wynieść 17-23 mln. dolarów. Koncern Teva Pharmaceutical to największy na świecie producent leków generycznych.

– Największa izraelska sieć aptek Super-Pharm prowadzi rozmowy w celu przejęcia fabryki Teva Pharmaceutical Industries w nadmorskim mieście Ashdod – podaje Reuters. Super-Pharm zapłaci za zakład od 17-23 mln dolarów i jest gotów zobowiązać się do dalszego zatrudniania 70 pracowników fabryki – dowiedziała się agencja od informatora, który chce pozostać anonimowy.

Zakłady w Ashdod zajmują się produkcją płynnych postaci leków stosowanych w lecznictwie szpitalnym oraz otwartym, takich jak antybiotyki, chemioterapeutyki czy żywność dla wcześniaków.

Super-Pharm, który już teraz posiada własne laboratoria, póki co nie potwierdził toczących się w tej sprawie rozmów, jednak firma przyznała, że byłaby zainteresowana taką transakcją.

– Super-Pharm chętnie zakupiłaby zakład Tevy i utrzymałaby ich zatrudnienie. Mamy nadzieję kontynuować działalność w tej ważnej fabryce, która jest odpowiedzialna m.in. za karmienie wcześniaków w szpitalach w całym kraju – skomentował Super-Pharm.

Firma Teva odmówiła komentarza w tej sprawie. Jej pracownicy protestują przeciwko planowanym redukcjom.

Koncern Teva Pharmaceutical Industries Ltd., to największy na świecie producent leków generycznych. Firma oświadczyła pod koniec grudnia, że zmniejszy zatrudnienie o ponad jedną czwartą i zrezygnuje z wielu zakładów produkcyjnych, w tym z Ashdod, by spłacić prawie 35 mld dolarów długu. Pracę ma stracić 14 tys. osób.

Wiadomość ta wywołała ogólnokrajowe protesty pracowników koncernu, który popadł w problemy finansowe, gdy wygasły patenty na popularny lek Copaxone (stosowany w terapii stwardnienia rozsianego), a także z powodu presji cenowej, pod jaką znalazła się produkcja leków generycznych.

Źródło: Reuters

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 15:29

Johnson & Johnson zmienia logo i zapowiada nową erę działalności

W nowym logo Johnson & Johnson każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót J&JJohnson & Johnson
Spółka Johnson & Johnson łączy segmenty technologii medycznej i farmaceutycznej pod wspólna marką. Zmianie tej towarzyszy nowa identyfikacja wizualna, której przekaz podkreśla innowacyjność w stawianiu czoła najpoważniejszym wyzwaniom zdrowotnym.

Spółka Johnson & Johnson poinformowała o połączeniu dwóch segmentów firmy. Farmaceutyczny Janssen będzie teraz nosił nazwę Johnson & Johnson Innovative Medicine, a segment technologii medycznych nadal będzie nosił nazwę Johnson & Johnson MedTech.  

Ogłoszenie to wyznacza nową erę dla firmy Johnson & Johnson, która wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie innowacyjnej medycyny i technologii medycznych do zapobiegania, leczenia i leczenia złożonych chorób oraz wprowadzania inteligentniejszych, mniej inwazyjnych i bardziej spersonalizowanych rozwiązań – podała firma w komunikacie.

image
FOTO: Johnson & Johnson
Na potrzeby tego nowego rozdziału firma zmodernizowała swoje logo. Porzuciła kursywę, która towarzyszyła jej przez ponad 135 lat i była nawiązaniem do podpisu założyciela. Teraz każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót, wokół którego ma być zbudowany większy kapitał. Chodzi o bardziej nowoczesny sposób komunikacji – szczególnie w interfejsach cyfrowych. 

Logo będzie w dalszym ciągu wykorzystywać kolor czerwony, tym razem jednak w wersji jaśniejszej. Ma to oddawać możliwości szybkiego reagowania na wyzwania zdrowotne, ewoluowania z duchem czasu i nadawania tempa. Wykorzystana czcionka ma świadczyć o otwartości marki, jej energii i inkluzywności, a jednocześnie nieść przekaz o jej wyjątkowym podejściu do opieki zdrowotnej. 

Nowe logo, kolory i czcionka zostaną z czasem wprowadzone we wszystkich materiałach firmowych, opakowaniach produktów i elementach marki.

Johnson & Johnson to amerykański koncern koncentrujący się na trzech segmentach działalności: medycznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej. W ramach tej ostatniej zajmuję się produkcją marek Johnson’s Baby, Listerine, Clean & Clear, O.B. i Carefree oraz Le Petit Marseille.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 14:18

Henkel został nagrodzony za wkład w ochronę środowiska w postaci nowego projektu opakowania

Płyny Silan w nagrodzonym opakowaniuHenkel
Henkel i CCL, globalna firma produkująca specjalistyczne opakowania, zdobyły nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award w kategorii „Wkład w ochronę środowiska" za zrównoważony projekt butelki na płyn do płukania tkanin Silan.

Henkel nawiązał współpracę z opakowaniową firmą CCL, aby usprawnić recykling korpusów butelek PET. Tak powstała nowa generacja pływającego materiału poliolefinowego na rękawy termokurczliwe o nazwie EcoFloat, która umożliwia łatwiejsze oddzielenie rękawa od korpusu butelki w procesie recyklingu.

Abdullah Mahmood Khan, Head of Global R&D Packaging for Fabric Enhancers w firmie Henkel mówi:

Korpus butelek naszych płynów do płukania tkanin w Europie od dawna składa się w 100 proc. z PET pochodzącego z recyklingu i nadaje się do dalszego odzysku. Jednak wielu konsumentów nie usuwa rękawa przed wyrzuceniem butelki, co w większości przypadków oznaczało, że butelka nie może być poddana recyklingowi. Teraz znaleźliśmy rozwiązanie, które umożliwia recykling naszych korpusów butelek.

Materiał o niskiej gęstości można oddzielić od butelek PET w procesie separacji typu sink-float w zakładach recyklingu. Podczas gdy cięższy materiał butelki opada na dno wanny z wodą, lekki materiał rękawa unosi się na powierzchni, nawet z pełnym nadrukiem. Umożliwia to czyste oddzielenie PET od materiału etykiety, co jest niezbędne do uzyskania wysokiej jakości recyklatu PET. 

Projekt został doceniony za wkład w ochronę środowiska i uzyskał nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award.

Henkel wykorzystuje nowe rękawy w opakowaniach około połowy swojego portfolio produktów do zmiękczania tkanin w Europie.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. wrzesień 2023 06:13