StoryEditor
Producenci
13.04.2023 00:00

The Body Shop US rozszerza program refill o produkty do makijażu

Szminka Peptalk występuje w 20 odcieniach i jest sprzedawana w opakowaniu pochodzącym w 100 proc. z recyklingu.materiały marketingowe The Body Shop
The Body Shop US rozszerzył swój program Refill Revolution o produkty do makijażu, wprowadzając pomadkę Peptalk Lipstick, która jest dostępna w etui do wielokrotnego napełniania, wykonanym w 100 proc. z aluminium. Nowa szminka pokazuje, że program rozwija się poza pielęgnację włosów, żele pod prysznic i mydła do rąk, a inicjatywa ponownego napełniania zapobiegła przedostaniu się do środowiska ponad pół miliona plastikowych butelek w 2022 roku.

The Body Shop, od dawna związany z zaangażowaniem w kwestie ochrony środowiska, ogłosił, że rozszerzył swój program uzupełniania w lutym o wybrane produkty do makijażu. The Body Shop dodał szminkę Peptalk do istniejącej grupy produktów wielokrotnego napełniania, która obejmuje pielęgnację włosów, żeli i mydeł do rąk, zgodnie z komunikatem prasowym firmy. Szminka Peptalk jest sprzedawana w 20 odcieniach i dostarczana w etui do wielokrotnego napełniania, wykonanym w 100 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Ekspansja programu następuje po uruchomieniu przez The Body Shop stacji napełniania w 2021 roku, co było częścią pięcioletniego planu oszczędzania 25 ton plastiku rocznie w ramach projektu. Hilary Lloyd, wiceprezeska ds. marketingu i społecznej odpowiedzialności biznesu w The Body Shop North America, powiedziała: kryzys klimatyczny jest największym zagrożeniem dla naszej przyszłości, dlatego wzywamy miłośników piękna na całym świecie, aby wykorzystali swoją siłę nabywczą do przyjęcia gospodarki o obiegu zamkniętym.

Założycielka The Body Shop, Anita Roddick, zaproponowała pomysł uzupełniania już w 1976 roku, kiedy otworzyła pierwszy The Body Shop w Anglii. Program ponownego napełniania i recyklingu w sklepach pojawił się w 1993 roku i został przywrócony po kilkuletniej przerwie w 2019 roku przez obecnego właściciela, brazylijską firmę kosmetyczną Natura. Stacje napełniania The Body Shop są teraz dostępne w 800 sklepach na całym świecie i w połowie lokalizacji w USA. Kwalifikujące się produkty są dostarczane w butelkach wielokrotnego użytku, wykonanych w 100 proc. z aluminium, w ramach ciągłych wysiłków na rzecz zapobiegania trafianiu pojemników na wysypiska śmieci i do oceanów. Jako Certified B Corp, etos The Body Shop koncentruje się na zrównoważonym rozwoju. W 2021 roku firma ogłosiła pięcioletni program w 2021 roku, polegający na posiadaniu stacji paliw w większości swoich sklepów i postawiła sobie za cel zaoszczędzenie 25 ton plastiku rocznie w ramach programu.

Czytaj także: NPD Group: łazienka zero waste przyszłością oczekiwań kosumenckich

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 11:06

Krynica Vitamin powraca do tematu kosmetyków

Piotr Czachorowski, prezes zarządu, Krynica Vitamin 
Krynica Vitamin, jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych i niskoprocentowych, znów przypomina o sobie w kontekście rynku kosmetycznego. Spółka chce z produkcji kosmetyków uczynić swoją drugą nogę biznesową.

Krynica Vitamin jest jednym z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, spirytusowych niskoprocentowych, mlecznych i kawowych. W czasie pandemii firma przestawiła część swojej działalności na produkcję płynów do dezynfekcji rąk.

Czytaj więcej: Krynica Vitamin wsparła szkoły i instytucje

W tym samym okresie spółka poinformowała, że rozwija swój dział chemiczno-kosmetyczny oraz, że tworzy pierwsze receptury kosmetyków, które będą powstawały w rozbudowywanym zakładzie w Niechcicach.

– Zaczynamy od środków do dezynfekcji, ale już tworzymy pierwsze receptury kosmetyków, a docelowo wprowadzimy jeszcze suplementy diety – mówił wówczas Piotr Czachorowski, prezes zarządu Krynicy Vitamin.

Czytaj więcej: 

Krynica Vitamin podała wyniki za 2020 rok. Rozwija też dział chemii i kosmetyków

Krynica Vitamin tworzy pierwsze receptury kosmetyków

 

Teraz Krynica Vitamin przypomniała o tym kierunku biznesowym w swoim komunikacie prasowym. Poinformowała, że prowadzi prace mające na celu uruchomienie drugiego segmentu działalności obejmującego kosmetyki.

 

Z założenia model biznesowy będzie odwzorowaniem obecnego modelu działania spółki w części handlowej segmentu napojowego, w którym ma ona bogate doświadczenie. Zbudowanie mocnych kompetencji w segmencie kosmetyków i osiągnięcie pozycji zaufanego partnera wymaga czasu i mądrych inwestycji, przede wszystkim w kapitał ludzki. Nasz dział R&D tworzy receptury kosmetyków w odpowiedzi na zainteresowanie potencjalnych klientów

Z założenia model biznesowy będzie odwzorowaniem obecnego modelu działania spółki w części handlowej segmentu napojowego, w którym ma ona bogate doświadczenie. Zbudowanie mocnych kompetencji w segmencie kosmetyków i osiągnięcie pozycji zaufanego partnera wymaga czasu i mądrych inwestycji, przede wszystkim w kapitał ludzki. Nasz dział R&D tworzy receptury kosmetyków w odpowiedzi na zainteresowanie potencjalnych klientów

– powiedział Piotr Czachorowski, prezes spółki.

 

Spółka poinformowała również, że w I półroczu 2023 r. odczuła osłabienie popytu. Odnotowała w tym okresie 161 mln zł przychodów (spadek o 10 proc. wobec 179 mln zł w I półroczu 2023 roku), 12 mln zł EBITDA (spadek o 12,5 proc. rdr) oraz zysk netto w wysokości 1,8 mln zł (spadek 69 proc. rdr).

Na wyniki decydujący wpływ miało załamanie popytu w handlu w I kwartale 2023 roku, a także towarzysząca mu recesja konsumencka. Wysoki poziom inflacji osiągnął efekt kumulacji i spowodował znaczny wzrost wszelkich kosztów, obniżając siłę nabywczą konsumentów. W II kwartale spółka stopniowo odbudowywała przychody ze sprzedaży.

– W 2023 rok weszliśmy pełni obaw, bo na rynek napojów silną presję wywierała inflacja, rosnące koszty pracy, wahania cen energii, puszki aluminiowej, cukru i innych komponentów niezbędnych do tworzenia napojów. W drugim kwartale, dzięki ciężkiej pracy zespołu handlowego odnotowaliśmy bardziej satysfakcjonujący poziom sprzedaży – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Czachorowski.

Dodał także, że na niższy zysk netto spółki wpłynęły także znacznie wyższe koszty obsługi zadłużenia, będące efektem kilkukrotnego wzrostu stóp procentowych w 2022 roku oraz brak dodatnich różnic kursowych, które miały istotny wpływ na zysk netto w analogicznym okresie 2022 roku.

Mimo to z umiarkowanym optymizmem patrzymy na rynek napojów, który powinien rosnąć – stwierdził prezes Krynicy Vitamin.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 02:12

iCotton wzywa do sprzedaży akcji Harper Hygienics

Shutterstock
iCotton wzywa do sprzedaży akcji Harper Hygienics – poinformowało Biuro Maklerskie mBanku w komunikacie. Cena to 5,25 zł za akcję.

Łotewska firma iCotton, która jest główny akcjonariuszem Harper Hygienics, ogłosiła wezwanie na akcje notowanej na GPW spółki. Przedmiotem wezwania są wszystkie akcje wyemitowane przez spółkę Harper Hygienics S.A. z siedzibą w Warszawie, które nie znajdują się w posiadaniu SIA „iCotton” z siedzibą w Liepaja.

Akcje uprawniają łącznie do 2.164.887 głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki, co stanowi ok. 34 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki.

iCotton, na dzień ogłoszenia wezwania posiada bezpośrednio 385.220 akcji spółki oraz pośrednio, przez Radville Investments sp. z o.o., 3.816.893 akcje spółki, uprawniające do łącznie 4.202.113 głosów na WZ, co po zaokrągleniu w górę stanowi ok. 66 proc. ogólnej liczby głosów.

Przyjmowanie zapisów na akcje rozpocznie się 28 września, a zakończy 27 października 2023 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 2 listopada 2023 r.

„Decyzja o ogłoszeniu wezwania i zwiększeniu na jego skutek udziału w kapitale zakładowym spółki jest częścią długoterminowej strategii wzywającego zakładającej dalszy rozwój spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jeżeli w wyniku wezwania wzywający nabędzie taką liczbę akcji, która umożliwi wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW lub rozpoczęcie przymusowego wykupu akcji posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych spółki posiadających łącznie mniej niż 5 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, wzywający rozważy wszelkie możliwe opcje w oparciu o wyniki wezwania, w tym podjęcie działań mających na celu wycofanie akcji spółki z obrotu zorganizowanego lub rozpoczęcie przymusowego wykupu akcji posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych spółki" - napisano.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. wrzesień 2023 11:26