StoryEditor
Producenci
10.07.2024 14:42

Troye Sivan nową, globalną twarzą kosmetyków Rabanne

Piosenkarz, model i aktor Troye Sivan stał się najnowszą twarzą kosmetyków Rabanne. / Rabanne
Troye Sivan, znany ze swoich sukcesów w przemyśle muzycznym i modowym, teraz wkracza w świat kosmetyków jako nowa twarz marki Rabanne. Jego wszechstronność i zdolność do kreowania unikalnych stylizacji przyciągnęły uwagę La Maison, co zaowocowało współpracą nad kampanią promującą najnowszą kolekcję Nudes. Kolekcja ta czerpie inspiracje z tkanin modowych Rabanne, łącząc elegancję z nowoczesnym podejściem do piękna.

Wypowiadając się na temat swojej roli, Sivan podkreślił, jak bardzo ceni sobie podejście Rabanne do mody i urody.

Zawsze przyciągała mnie bezwysiłkowa atmosfera Rabanne. Uwielbiam bawić się i wyrażać siebie, i przez lata aktywnie pracowałem nad odrzucaniem wszelkich ograniczeń, które sobie narzucałem w kwestii mody i urody. Coś w Rabanne wydaje się dla mnie osobiście bardzo właściwe, a ich podejście do mody i urody jest zgodne z moim

powiedział Sivan. Jego wygląd w kampanii został stworzony przez Diane Kendal, dyrektor kreatywną Rabanne Beauty, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego projektu.

Współpraca ta jest kontynuacją wcześniejszych działań zarówno Rabanne, jak i Sivana. Niedawno Rabanne wprowadziło na rynek swoją kolekcję kosmetyków, a Sivan wystąpił w teledysku do swojego utworu „Rush” ubrany w kreacje tej marki. Ponadto, jego obecność na pokazie SS24 Rabanne umocniła jego związek z marką. Rabanne, marka wcześniej znana jako Paco Rabanne, jest własnością hiszpańskiej firmy Puig, która jest znana z luksusowych marek modowych. Z najnowszego raportu finansowego wynika, że firma z siedzibą w Barcelonie osiągnęła ponad 10-procentowy wzrost przychodów netto w pierwszym kwartale 2024 roku.

Troye Sivan to australijski piosenkarz, aktor i model, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swojej wszechstronności i talentowi. Urodzony 5 czerwca 1995 roku w Johannesburgu, Sivan przeniósł się z rodziną do Perth w Australii, gdzie rozpoczął swoją karierę jako aktor dziecięcy. Jego rola w filmie "X-Men Origins: Wolverine" oraz popularne występy na YouTube przyniosły mu szeroką rozpoznawalność. Jako muzyk zadebiutował w 2014 roku EP-ką "TRXYE", która zyskała uznanie krytyków i fanów. Od tego czasu wydał kilka albumów studyjnych, w tym "Blue Neighbourhood" i "Bloom", które umocniły jego pozycję jako jednego z czołowych artystów popowych młodego pokolenia. Sivan jest również znany ze swojego zaangażowania w społeczność LGBTQ+ oraz wpływowych działań na rzecz akceptacji i równości.

Czytaj także: Modowa marka Rabanne poszerzyła ofertę o kosmetyki do makijażu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. lipiec 2024 23:31