StoryEditor
Producenci
10.09.2021 00:00

Tytuł Osobowość Rynku Beauty dla Teresy Stachnio z sieci Drogerie Jasmin

Teresa Stachnio, od 30 lat związana z branżą kosmetyczną, a od ponad 20 z siecią drogerii Jasmin otrzymała tytuł Osobowość Rynku Beauty za całokształt działań na rzecz branży kosmetycznej. To wyróżnienie redakcja Wiadomości Kosmetycznych przyznała po raz pierwszy w historii swojej działalności.

Teresa Stachnio w branży kosmetycznej działa od ponad 30 lat. Jest praktykiem z krwi i kości. Prowadzi własną drogerię w Poznaniu, przy ul. Batorego 18, a także drogerię internetową Elter dobradrogeria.com. Od ponad 20 lat była związana z firmą PGD Polska i siecią drogerii Jasmin – jest jedną z jej założycieli, którzy wcześniej tworzyli poznańską sieć drogerii Aster (11 lat temu zmieniła logo na Jasmin).

Teresa Stachnio przez lata zasiadała w zarządzie sieci Drogerii Jasmin, ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa. Odpowiadała za franczyzową sieć Jasmin, była pierwszym kontaktem dla producentów współpracujących z siecią, reprezentowała sieć na zewnątrz na licznych konferencjach organizowanych w branży, odpowiadała za kontakty z mediami. Była uczestniczką panelowych dyskusji na Forum Branży Kosmetycznej – biznesowej konferencji organizowanej przez Wiadomości Kosmetyczne i zasiadała w jury rankingu Perły Rynku Kosmetycznego, również organizowanego przez naszą redakcję, oceniając nowości zgłaszane przez producentów kosmetyków.  

16 sierpnia 2021 r. Teresa Stachnio poinformowała, że złożyła rezygnację z członka zarządu spółki Drogerie Jasmin i przestała pełnić funkcję wiceprezesa. Pozostaje jednak w branży kosmetycznej i skupi się na własnym biznesie.

Czytaj: Teresa Stachnio odchodzi z zarządu sieci Drogerie Jasmin

Redakcja Wiadomości Kosmetycznych przyznała Teresie Stachnio tytuł Osobowość Rynku Beauty za całokształt działań na rzecz branży kosmetycznej. Statuetkę  wręczyliśmy 7 września podczas gali rozdania nagród Perły Rynku Kosmetycznego 2021. Wyróżnienie to redakcja Wiadomości Kosmetycznych przyznała po raz pierwszy w historii swojej działalności.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 13:06