StoryEditor
Producenci
08.07.2022 00:00

Unilever nawiązał współpracę z InterContinental. 4 tys. hoteli kończy z odpadami po miniaturach kosmetyków

Unilever nawiązał współpracę z InterContinental Hotels Group. Do łazienek dla gości w 4 tys. hoteli będzie dostarczać normalne opakowania produktów do higieny osobistej. Pozwoli to grupie ściąć koszty utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych, które generowały miniatury kosmetyków jednorazowego użytku.

W ramach współpracy z InterContinental Hotels Group (IHG) Unilever dostarczy do hoteli grupy w obu Amerykach, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji pełnowymiarowe produkty Dove do mycia rąk, ciała, szampony, odżywki i balsamy do ciała. Kosmetyki znajdą się w łazienkach hoteli Holiday Inn, Holiday Inn Express, Avid, Staybridge Suites i Candlewood Suites, które stanowią około 80 proc. obiektów IHG.

Kosmetyki Dove będą dostarczane w opakowaniach różnych rozmiarów, a wszystkie butelki o pojemności 500 ml będą mogły być ponownie napełnione. Oczekuje się, że przejście na formaty pełnowymiarowe pozwoli zaoszczędzić co najmniej 850 ton plastiku rocznie w samym regionie obu Ameryk IHG i oznacza znaczne zmniejszenie ogólnego śladu węglowego grupy.

IHG jest pierwszą globalną firmą hotelarską, która w 2019 roku zobowiązała się do usunięcia miniatur łazienkowych ze wszystkich swoich obiektów. Jest to część zobowiązania, jakim jest wyeliminowanie przedmiotów jednorazowego użytku przez cały pobyt gości do 2030 r.

Natomiast koncern Unilever w planach do 2025 roku zobowiązał się do zmniejszenia o połowę ilości pierwotnego tworzywa sztucznego używanego w opakowaniach (redukcja o 100 tys. ton). Zamierza też zbierać i przetwarzać więcej opakowań z tworzyw sztucznych niż sprzedaje. 100 proc. plastikowych opakowań firmy ma się nadawać do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania. Każde opakowanie ma zawierać co najmniej 25 proc. plastiku pochodzącego z recyklingu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 13:21