StoryEditor
Producenci
28.09.2017 00:00

Unilever umocni się w azjatyckich trendach

Unilever kupił Carver Korea, wiodącego producenta kosmetyków pielęgnacyjnych w Azji Północnej. – To umocni naszą pozycję w Azji Północnej, największym rynku pielęgnacji skóry na świecie i uzupełni istniejące portfolio – powiedział Alan Jope, prezes Unilevera.

Unilever poinformował o transakcji 25 października br. Jej wartość wyniosła 2,27 mld euro. Koncern kupił firmę Carver Korea od Bain Capital Private Equity i Goldman Sachs. Transakcja podlega zwyczajowym zatwierdzeniom regulacyjnym.

Założona w 1999 r. firma Carver z siedzibą w Seulu, sprzedaje kosmetyki pielęgnacyjne między innymi pod markami AHC (Aesthetic Hydration Cosmetics), Shara i Vivito.  W ciągu pięciu ostatnich lat stała się najszybciej rozwijającą się firmą pielęgnacyjną w Korei Południowej. Wykazywała dynamiczne wzrosty, osiągając sprzedaż w wysokości 321 mln euro i EBITDA w wysokości 201 mln euro w 2016 r. W ubiegłym roku większość udziałów spółki (60 proc.) zakupił bank Goldman Sachs w partnerstwie z funduszem Bain Capital Private Equity.

- Cieszymy się, że nabędziemy Carver Korea. To imponujący biznes, który jest całkowicie dostosowany do naszej strategii Personal Care. To znacznie umocni naszą pozycję w Azji Północnej, największym rynku pielęgnacji skóry na świecie oraz uzupełni istniejące portfolio, umożliwiając nam oferowanie luksusowych produktów pielęgnacyjnych w przystępnych cenach. Marka AHC zyskała popularność dzięki skutecznym, innowacyjnym produktom najwyższej jakości, a zatem oferuje duże możliwości wzrostu  - powiedział powiedział Alan Jope, prezes Unilevera.

Ed Han, dyrektor zarządzający Bain Capital Private Equity, skomentował natomiast, że Unilever pomoże tej wiodącej koreańskiej firmie w kolejnej fazie wzrostu i rozwoju.

Korea Południowa jest czwartym co do wielkości rynkiem pielęgnacji skóry na świecie i źródłem globalnych trendów kosmetycznych. Termin „K-Beauty” staje się światowym skrótem dla wyrafinowanych produktów pielęgnacyjnych, które są szeroko eksportowane. Carver ma bardzo silną pozycję w tej przestrzeni, a tym samym wzmocni  Unilevera na azjatyckim rynku kosmetycznym oraz kategorię Personal Care na całym świecie – podaje Unilever w komunikacie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 15:29

Johnson & Johnson zmienia logo i zapowiada nową erę działalności

W nowym logo Johnson & Johnson każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót J&JJohnson & Johnson
Spółka Johnson & Johnson łączy segmenty technologii medycznej i farmaceutycznej pod wspólna marką. Zmianie tej towarzyszy nowa identyfikacja wizualna, której przekaz podkreśla innowacyjność w stawianiu czoła najpoważniejszym wyzwaniom zdrowotnym.

Spółka Johnson & Johnson poinformowała o połączeniu dwóch segmentów firmy. Farmaceutyczny Janssen będzie teraz nosił nazwę Johnson & Johnson Innovative Medicine, a segment technologii medycznych nadal będzie nosił nazwę Johnson & Johnson MedTech.  

Ogłoszenie to wyznacza nową erę dla firmy Johnson & Johnson, która wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie innowacyjnej medycyny i technologii medycznych do zapobiegania, leczenia i leczenia złożonych chorób oraz wprowadzania inteligentniejszych, mniej inwazyjnych i bardziej spersonalizowanych rozwiązań – podała firma w komunikacie.

image
FOTO: Johnson & Johnson
Na potrzeby tego nowego rozdziału firma zmodernizowała swoje logo. Porzuciła kursywę, która towarzyszyła jej przez ponad 135 lat i była nawiązaniem do podpisu założyciela. Teraz każda litera jest odrębnym pociągnięciem pióra. Obowiązywać będzie zarówno długa nazwa, jak i jej skrót, wokół którego ma być zbudowany większy kapitał. Chodzi o bardziej nowoczesny sposób komunikacji – szczególnie w interfejsach cyfrowych. 

Logo będzie w dalszym ciągu wykorzystywać kolor czerwony, tym razem jednak w wersji jaśniejszej. Ma to oddawać możliwości szybkiego reagowania na wyzwania zdrowotne, ewoluowania z duchem czasu i nadawania tempa. Wykorzystana czcionka ma świadczyć o otwartości marki, jej energii i inkluzywności, a jednocześnie nieść przekaz o jej wyjątkowym podejściu do opieki zdrowotnej. 

Nowe logo, kolory i czcionka zostaną z czasem wprowadzone we wszystkich materiałach firmowych, opakowaniach produktów i elementach marki.

Johnson & Johnson to amerykański koncern koncentrujący się na trzech segmentach działalności: medycznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej. W ramach tej ostatniej zajmuję się produkcją marek Johnson’s Baby, Listerine, Clean & Clear, O.B. i Carefree oraz Le Petit Marseille.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
26.09.2023 14:18

Henkel został nagrodzony za wkład w ochronę środowiska w postaci nowego projektu opakowania

Płyny Silan w nagrodzonym opakowaniuHenkel
Henkel i CCL, globalna firma produkująca specjalistyczne opakowania, zdobyły nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award w kategorii „Wkład w ochronę środowiska" za zrównoważony projekt butelki na płyn do płukania tkanin Silan.

Henkel nawiązał współpracę z opakowaniową firmą CCL, aby usprawnić recykling korpusów butelek PET. Tak powstała nowa generacja pływającego materiału poliolefinowego na rękawy termokurczliwe o nazwie EcoFloat, która umożliwia łatwiejsze oddzielenie rękawa od korpusu butelki w procesie recyklingu.

Abdullah Mahmood Khan, Head of Global R&D Packaging for Fabric Enhancers w firmie Henkel mówi:

Korpus butelek naszych płynów do płukania tkanin w Europie od dawna składa się w 100 proc. z PET pochodzącego z recyklingu i nadaje się do dalszego odzysku. Jednak wielu konsumentów nie usuwa rękawa przed wyrzuceniem butelki, co w większości przypadków oznaczało, że butelka nie może być poddana recyklingowi. Teraz znaleźliśmy rozwiązanie, które umożliwia recykling naszych korpusów butelek.

Materiał o niskiej gęstości można oddzielić od butelek PET w procesie separacji typu sink-float w zakładach recyklingu. Podczas gdy cięższy materiał butelki opada na dno wanny z wodą, lekki materiał rękawa unosi się na powierzchni, nawet z pełnym nadrukiem. Umożliwia to czyste oddzielenie PET od materiału etykiety, co jest niezbędne do uzyskania wysokiej jakości recyklatu PET. 

Projekt został doceniony za wkład w ochronę środowiska i uzyskał nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Award.

Henkel wykorzystuje nowe rękawy w opakowaniach około połowy swojego portfolio produktów do zmiękczania tkanin w Europie.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. wrzesień 2023 06:57