StoryEditor
Producenci
11.04.2023 00:00

Vichy: Kuracje retinolem nie są zarezerwowane dla cer dojrzałych

Pielęgnacja skóry z myślą o jej wyglądzie w wieku dojrzałym była tematem przewodnim eventu zorganizowanego 5 kwietnia przez markę Vichyfot. materiały prasowe
Marka Vichy zorganizowała spotkanie, podczas którego wraz z ekspertami przekonywała, że o wyglądzie skóry w przyszłości decyduje jej pielęgnacja za młodu. Równocześnie zaprezentowała linię produktów z retinolem, wyjaśniając, że jest on jednym z najsilniejszych i najlepiej sprawdzonych składników przeciwstarzeniowych.

Marka Vichy, wprowadzając nową serię produktów z retinolem, postanowiła rozprawić się z mitami na temat pielęgnacji anti-aging. Jeden z ich jest taki, że kuracje przeciwstarzeniowe są przeznaczone tylko dla kobiet w wieku dojrzałym.

– Dziś wiemy, że warto je wprowadzić po 25. roku życia, ponieważ już wtedy zaczyna ubywać kolagenu w skórze – wyjaśniła dr n. med. Agnes Frankel, podczas panelu dyskusyjnego z udziałem Aleksandry Migdy, eksperki naukowej marki Vichy oraz influencerek: Klaudii Owczarek i Agnieszki Wolszczyk (Ciocia Liestyle).

Zachęcała równocześnie do włączenia do swojej rutyny preparatów z retinolem, który jest jednym z najsilniejszych i najlepiej sprawdzonych składników przeciwstarzeniowych.

Badania kliniczne nad retinolem wykorzystanym w naszym serum trwały pięć miesięcy i były jednymi z najdłużej prowadzonych nad jednym składnikiem – zapewniła Aleksandra Migda.

Wyjaśniła też na czym polega działanie aktywnej postaci witaminy A. Przede wszystkim pobudza ona produkcję kolagenu w skórze, delikatnie złuszcza, reguluje wydzielanie sebum, poprawia cykl odnowy komórkowej. Skóra staje się gęstsza, bardziej jędrna, rozjaśniona, promienna, bez zaskórników, ma ładne napięcie i płytsze zmarszczki, i to wszystkie ich rodzaje, nawet te najgłębsze.

– Jednak ważne jest, jako że retinol ma właściwości fotouczulające, aby stosować go na noc. Dodatkowo pamiętać należy o stosowanie kremu z wysokim filtrem SPF 50+ – przestrzegała  dr Agnes Frankel.

Dlatego oprócz serum na noc Vichy Liftactiv Retinol Specialist marka zaprezentowała także Vichy Capital Soleil UV Age Daily SPF50+ – fluid przeciw fotostarzeniu się skóry. Dzięki zawartości wody wulkanicznej, ale też frakcji probiotycznych, peptydów oraz niacynamidu działa przeciwzmarszczkowo, przeciw przebarwieniom oraz przeciw stresowi oksydacyjnemu. Równocześnie zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciw promieniowaniu UVA oraz UVB.

Kolejnym bohaterem spotkania był bestseller marki Vichy, czyli krem na dzień Vichy Liftactiv Collagen Specialis, który zawiera kolagenowe peptydy, niacynamid i witaminę Cg. Jego stosowanie spowalnia utratę kolagenu w skórze przywracając jędrność, redukując zmarszczki i wyrównując koloryt skóry. I to właśnie ten krem w wersji XXL był najchętniej fotografowanym obiekt wydarzenia.

Wielkie zainteresowanie wzbudziły też specjalne strefy: gabinetowa, gdzie chętni mogli sprawdzić stan swojej skóry

i laboratoryjna, gdzie poznawali szczegóły składników aktywnych dermokosmetyków marki.

W strefie „Apteka Vichy” można było dowiedzieć się wszystkiego o działaniu produktów z gamy Liftactiv, bliżej je poznać i przetestować.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.09.2023 12:56

Bandi i Organique kolejny rok wspierają akcję Dotykam-Wygrywam na rzecz walki z rakiem piersi

Ambasadorkami akcji są między innymi Beata Sadowska, Daria Widawska, Marzena Rogalska, Natalia Przybysz, Elżbieta Romanowska, Daniel Józek – Qczaj, Natalia Przybysz, Aleksandra Kisio, Dorota Gardias, Edyta Zając, Anna Gzyra-Augustynowicz, Siostry ADiHD i inni.Dotykam Wygrywam
Bandi i Organique kontynuują wsparcie akcji Dotykam-Wygrywam, promując zdrowe nawyki pielęgnacji piersi w ponad 120 sklepach brafittingowych, współpracujących z marką Panache podczas Miesiąca Różowej Wstążki. W ramach tej inicjatywy organizowane są zarówno spotkania stacjonarne, jak i online, edukujące kobiety na temat dbania o zdrowie piersi. Kampania propaguje również pozytywne podejście do biustu i prowadzi edukację biustopozytywną wśród młodzieży szkolnej na terenie Polski przy wsparciu brafitterek-wolontariuszek fundacji Wsparcie na Starcie.

Bandi i Organique kolejny rok wspierają akcję Dotykam-Wygrywam; inicjatywę mającą na celu edukację kobiet, która jest realizowana w ponad 120 profesjonalnych sklepach brafittingowych, współpracujących z marką bieliźniarską Panache. W trakcie Miesiąca Różowej Wstążki te sklepy organizują zarówno spotkania stacjonarne, jak i online, które mają na celu promowanie zdrowych nawyków pielęgnacji piersi wśród kobiet. Kampania skupia się także na propagowaniu pozytywnego podejścia do biustu i prowadzeniu edukacji biustopozytywnej wśród młodzieży szkolnej na terenie całej Polski, dzięki współpracy brafitterek-wolontariuszek fundacji Wsparcie na Starcie.

Bandi i Organique stworzyły dla akcji produkty kosmetyczne-cegiełki. BIUSTOmydło, opracowane przez markę Organique, ma unikalną właściwość wymydlania się po dokładnie 30 dniach użytkowania. Ten nietypowy mechanizm ma na celu regularne przypominanie właścicielkom o konieczności wykonywania samobadania piersi. Jednak BIUSTOmydło to nie tylko produkt pielęgnacyjny; wewnątrz opakowania znajduje się również ulotka, która pełni rolę instrukcji, pomagając w przeprowadzeniu samobadania i dostarczając cennej wiedzy na ten temat.

BIUSTOkrem, oferowany przez markę Bandi, jest natomiast produktem stworzonym do codziennej pielęgnacji biustu i dekoltu. Ten preparat nie tylko poprawia elastyczność i sprężystość skóry w tych obszarach, ale także zawiera specjalnie opracowaną formułę, która ułatwia przeprowadzanie samobadania piersi.

Czytaj także: Marki kosmetyczne wspierają ruch Różowej Wstążki. Zobacz które!

Warto dodać, że marka Nature Essence dołącza w tym roku do grona producentów wspierających akcję charytatywną Dotykam-Wygrywam ze swoim suplementem diety Collagen For Your Beauty.

Wszystkie środki ze sprzedaży tegorocznych cegiełek zostaną przekazane fundacji Wsparcie na Starcie i zostaną wykorzystane na produkcję materiałów edukacyjnych skierowanych do nastolatek, które zostaną rozprowadzone w polskich szkołach. Dodatkowo, środki te posłużą do wsparcia utrzymania bezpłatnej aplikacji o nazwie "BIUSTOapka". Inicjatorką i organizatorką akcji jest Izabela Sakutova, międzynarodowa ekspertka ds. brafittingu.

Według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów z 2020 roku, rak piersi i nowotwory ginekologiczne stanowią razem aż 37 proc. wszystkich przypadków nowotworów u kobiet w Polsce. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród Polek, a każdego roku ponad 22 tysiące kobiet słyszy tę diagnozę. Alarmującym jest fakt, że u 5–10 proc. z nich nowotwór jest już zaawansowany w momencie wykrycia. To sprawia, że rak piersi jest drugą, po raku płuc, przyczyną zgonów z powodu nowotworów u kobiet, a wśród młodszych Polek (w wieku 20–44 lat) nawet pierwszą. Niestety, przez ostatnie 13 lat obserwujemy rosnącą tendencję w zakresie umieralności na raka piersi.

Czytaj także: Miya Cosmetics wsparła Fundację Rak‘n‘Roll

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.09.2023 12:01

Marek Zygowski nowym Chief Executive Officerem w Ecowipes Group

Linkedin Marek Zygowski
Marek Zygowski został CEO w Ecowipes Group. Uprzednio Zygowski zajmował stanowisko Chief Financial Officera w tej samej organizacji, wcześniej natomiast pracował jako Chief Marketing and Strategy Officer w grupie Cersanit oraz Vice Director w PwC Strategy.

Ecowipes ma nowego CEO; został nim Marek Zygowski, który do września zajmował stanowisko Chief Financial Officera. Zygowski ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu z tytułem magistra i przed pojawieniem się w strukturach Ecowipes pracował między innymi dla grupy Cersanit, PwC, Roland Berger Strategy Consultants, IPOPEMA Business Consulting oraz Hexagon Capital Advisors.

Ecowipes jest firmą specjalizującą się w tworzeniu chusteczek nawilżanych wykonanych z biodegradowalnej włókniny tricell, co przekłada się na minimalny wpływ na środowisko, ponieważ te chusteczki rozkładają się w ciągu kilku tygodni. Firma podkreśla, że jest prekursorem działań, które zostaną wprowadzone w ramach Zielonego Ładu, czyli planu UE mającego na celu transformację gospodarki w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Kolejnym etapem ich działań jest zwiększenie stosowania recyklatów w produkcji, aby nie tylko opakowania, ale także materiały wykorzystywane do produkcji chusteczek pochodziły z recyklingu, co stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonej produkcji. Niedawno do struktury firmy Ecowipes dołączyli nowi akcjonariusze: fundusz Cornerstone Investment Management oraz firma Kartesia.

Czytaj także: Gabriel Kermiche, Ecowipes: Eko nie znaczy, że produkt musi być droższy

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. wrzesień 2023 13:02