StoryEditor
Producenci
11.04.2023 00:00

Vichy: Kuracje retinolem nie są zarezerwowane dla cer dojrzałych

Pielęgnacja skóry z myślą o jej wyglądzie w wieku dojrzałym była tematem przewodnim eventu zorganizowanego 5 kwietnia przez markę Vichyfot. materiały prasowe
Marka Vichy zorganizowała spotkanie, podczas którego wraz z ekspertami przekonywała, że o wyglądzie skóry w przyszłości decyduje jej pielęgnacja za młodu. Równocześnie zaprezentowała linię produktów z retinolem, wyjaśniając, że jest on jednym z najsilniejszych i najlepiej sprawdzonych składników przeciwstarzeniowych.

Marka Vichy, wprowadzając nową serię produktów z retinolem, postanowiła rozprawić się z mitami na temat pielęgnacji anti-aging. Jeden z ich jest taki, że kuracje przeciwstarzeniowe są przeznaczone tylko dla kobiet w wieku dojrzałym.

– Dziś wiemy, że warto je wprowadzić po 25. roku życia, ponieważ już wtedy zaczyna ubywać kolagenu w skórze – wyjaśniła dr n. med. Agnes Frankel, podczas panelu dyskusyjnego z udziałem Aleksandry Migdy, eksperki naukowej marki Vichy oraz influencerek: Klaudii Owczarek i Agnieszki Wolszczyk (Ciocia Liestyle).

Zachęcała równocześnie do włączenia do swojej rutyny preparatów z retinolem, który jest jednym z najsilniejszych i najlepiej sprawdzonych składników przeciwstarzeniowych.

Badania kliniczne nad retinolem wykorzystanym w naszym serum trwały pięć miesięcy i były jednymi z najdłużej prowadzonych nad jednym składnikiem – zapewniła Aleksandra Migda.

Wyjaśniła też na czym polega działanie aktywnej postaci witaminy A. Przede wszystkim pobudza ona produkcję kolagenu w skórze, delikatnie złuszcza, reguluje wydzielanie sebum, poprawia cykl odnowy komórkowej. Skóra staje się gęstsza, bardziej jędrna, rozjaśniona, promienna, bez zaskórników, ma ładne napięcie i płytsze zmarszczki, i to wszystkie ich rodzaje, nawet te najgłębsze.

– Jednak ważne jest, jako że retinol ma właściwości fotouczulające, aby stosować go na noc. Dodatkowo pamiętać należy o stosowanie kremu z wysokim filtrem SPF 50+ – przestrzegała  dr Agnes Frankel.

Dlatego oprócz serum na noc Vichy Liftactiv Retinol Specialist marka zaprezentowała także Vichy Capital Soleil UV Age Daily SPF50+ – fluid przeciw fotostarzeniu się skóry. Dzięki zawartości wody wulkanicznej, ale też frakcji probiotycznych, peptydów oraz niacynamidu działa przeciwzmarszczkowo, przeciw przebarwieniom oraz przeciw stresowi oksydacyjnemu. Równocześnie zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciw promieniowaniu UVA oraz UVB.

Kolejnym bohaterem spotkania był bestseller marki Vichy, czyli krem na dzień Vichy Liftactiv Collagen Specialis, który zawiera kolagenowe peptydy, niacynamid i witaminę Cg. Jego stosowanie spowalnia utratę kolagenu w skórze przywracając jędrność, redukując zmarszczki i wyrównując koloryt skóry. I to właśnie ten krem w wersji XXL był najchętniej fotografowanym obiekt wydarzenia.

Wielkie zainteresowanie wzbudziły też specjalne strefy: gabinetowa, gdzie chętni mogli sprawdzić stan swojej skóry

i laboratoryjna, gdzie poznawali szczegóły składników aktywnych dermokosmetyków marki.

W strefie „Apteka Vichy” można było dowiedzieć się wszystkiego o działaniu produktów z gamy Liftactiv, bliżej je poznać i przetestować.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. grudzień 2023 12:32