StoryEditor
Producenci
01.04.2022 00:00

Wiadomości Kosmetyczne wprowadzają na rynek własną linię kosmetyków

Wiadomości Kosmetyczne wprowadzają na rynek własną markę kosmetyczną. Premiera już 24 maja! (fot. mat. pras. WK)
Redakcja Wiadomości Kosmetycznych od lat śledzi najnowsze trendy kosmetycznie i analizuje produkty. Wraz z intensywnym rozwojem firma zdecydowała o wypuszczeniu na rynek linii kosmetyków do makijażu z własnym logo. W jej skład wchodzą cienie do powiek, pomadki, błyszczyki do ust, lakiery do paznokci oraz unikalny eyeliner.

Wydawnictwo Gospodarcze, do którego należy portal Wiadomości Kosmetyczne uznało, że będzie to doskonała forma promocji firmy oraz możliwość wejścia w nowy obszar działalności. Polska słynie z produkcji wysokiej jakości kosmetyków, więc o pomoc zostało poproszone renomowane, polskie laboratorium kosmetyczne.

Cała linia jest spójna z kolorystyką portalu, który od lat jest kojarzony z odcieniem pięknej fuksji. Każdy z oferowanych produktów będzie dostępny w 3 odcieniach różu, od jasnego po najciemniejszy. Cienie do powiek zawierają również bazową biel, a z kolei eyeliner występuje tylko w jednym kolorze ciemniej fuksji. Zadbano o to, żeby składy kosmetyków był jak najbardziej naturalne, co idzie w parze z aktualnymi trendami rynkowymi. W planach są już kolejne produkty w ramach linii.

Linia kosmetyków sygnowanych marką Wiadomości Kosmetyczne będzie nosiła nazwę Pinki News. Premiera produktów już 24 maja podczas Forum Branży Kosmetycznej, a kolejne produkty pojawią się na rynku już pod koniec lipca.

Przeczytaj również: Forum Branży Kosmetycznej na Retail Trends 2022. Zrób z nami biznes!

Kolejnym krokiem prezentacji kosmetyków będzie ich testowanie w ramach naszego nowego cyklu „Testowane przez Wiadomości Kosmetyczne”. Do pomocy zaproszono ekspertów, od lat związanych z tytułem.

Więcej informacji już wkrótce na łamach naszego portalu.

AKTUALIZACJA: Pewnie część z Państwa już domyśliła się, że ten news to był nasz prima aprillisowy żart! Cały czas staramy się tworzyć dla Państwa nowe, ciekawe projekty, ale produkcja kosmetyków to jednak Państwa specjalność:) Mamy nadzieję, że nasz dowcip wywołał uśmiech na Państwa twarzach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 16:01

Anna Wasilewska, Orientana: Zwiększamy inwestycje w e-commerce

Anna Wasilewska, współwłaścicielka i prezes OrientanaOrientana
Orientana zwiększa inwestycje w e-commerce i zasięg na rynkach zagranicznych poprzez wchodzenie na nowe platformy sprzedażowe. Ostatnią inwestycją jest współpraca z platformą Modivo.

Orientana, polska firma kosmetyczna specjalizująca się w kosmetykach naturalnych bazujących na składnikach azjatyckich coraz więcej inwestuje w kanał e-commerce.

Od czasu pandemii zdecydowanie zwiększyliśmy inwestycje w e-commerce i bardzo prężnie rozwijamy się w tym zakresie. Działamy nie tylko na rynku polskim, ale również na platformach zagranicznych takich jak Amazon, Zalando, czy Notino. Obserwujemy stałe i spore wzrosty rok do roku. Wdrażamy szereg innowacji i automatyzacji w naszym firmowym sklepie internetowym oraz komunikacji z klientami. Wspieramy w zakresie e-commerce partnerów handlowych Orientana – duże drogerie sieciowe, apteki, czy wiodące drogerie internetowe

 – mówi Anna Wasilewska, właścicielka i prezes firmy Orientana.

Jak mówi, marka ma najsilniejszą pozycję na Amazonie, gdzie działają jej sklepy i notują wzrosty rok do roku.

Mogę także pochwalić się, że Amazon wyróżnił nas w programie promującym wyjątkowo ciekawe koncepty i potencjałowe marki, a tym samym Orientana znalazła się w Amazon Launchpad. Rozwijamy się także wraz z platformą Notino na 8 rynkach zagranicznych. Nowy projekt do którego zostaliśmy zaproszeni w ramach rozwijania kategorii beauty to Modivo. Sądzę, że ta platforma ma ogromny potencjał

– dodaje prezes Orientany.

Od ponad roku Orientana jest także obecna w wybranych drogeriach i sklepie internetowym potentata hiszpańskiego rynku kosmetycznego – Druni. Ostatnio kosmetyki firmy zostały także wprowadzone do e-sklepów Hebe na Słowacji oraz w Czechach.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 11:11

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. To trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów

PZ Cussons
PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. Producent takich marek jak Carex, Imperial Leather i Original Source ogłosił, że odnotował trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów i poczynił dalsze strategiczne postępy pomimo wymagającego środowiska rynkowego.

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023, podkreślając trzeci z rzędu rok wzrostu porównywalnych przychodów i postępy w strategii, mimo trudnych warunków rynkowych. Przychody porównywalne wzrosły o 6,1 proc. w porównaniu rocznym, osiągając 656,3 mln funtów, głównie dzięki aktywom Child‘s Farm. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 12,6 proc. do 74,1 mln funtów. Firma spodziewa się kontynuacji wzrostu przychodów w roku finansowym 2024.

Ciągły wzrost rentownych przychodów w Nigerii przyczynił się do wzrostu skorygowanego zysku brutto Grupy o 12,6 proc., ale wpływ wynikającego z tego obciążenia podatkowego i zwiększonych udziałów niekontrolujących doprowadził do skorygowanego spadku wskaźnika zysk-na-akcję o 10,7 proc.

PZ Cussons plc jest przewodnim brytyjskim producentem artykułów higieny osobistej i towarów konsumpcyjnych. Działa na całym świecie, zwłaszcza w krajach Afryki i Wspólnoty Narodów Zjednoczonych, jednak część marek jest dystrybuowana w innych krajach; w Polsce suckesy odniosła marka Original Source, dostępna między innymi w sklepach sieci Rossmann, Topaz, Drogeriach Natura. Spółka jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu FTSE 250.

Czytaj także: PZ Cussons kupił brytyjską markę pielęgnacyjną dla dzieci Childs Farm

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 19:04