StoryEditor
Producenci
10.12.2020 00:00

YSL Beauté przeciwstawia się przemocy między partnerami

YSL Beauté, marka kosmetyczna należąca do koncernu L‘Oréal, przeciwstawia się przemocy w związkach, wprowadzając inicjatywę Abuse is Not Love ("Przemoc nie jest miłością"). Stara się podnieść świadomość i zapewnić wsparcie osobom, które mają do czynienia z agresywnym partnerem.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obecnie około jedna na trzy kobiety doświadczy w życiu przemocy ze strony partnera, a w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji co trzy dni partner zabija swoją kobietę - podaje Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC).

Przemoc wobec kobiet ze strony ich partnerów odnotowała 30-60- procentowy wzrost na całym świecie podczas pandemii COVID-19 - w tym przemoc fizyczna, seksualna, finansowa i emocjonalna, a także kontrolowanie zachowań - ponieważ wiele kobiet zostało zamkniętych z agresywnym partnerem i są niezdolne do szukania wsparcia.

Dlatego YSL rozpoczyna globalną kampanię mającą na celu podniesienie świadomości i wsparcia dla ofiar przemocy, w ramach której marka będzie finansować badania naukowe nad takimi zachowaniami w celu zachęcenia do dyskusji i zapobiegania agresji w związkach. Będzie też informować konsumentów o znakach ostrzegawczych w relacjach intymnych poprzez partnerstwa z organizacjami charytatywnymi w USA, Wielkiej Brytanii i Francji i szkolić swoich pracowników i doradców kosmetycznych w zakresie rozpoznawania ofiar takiej przemocy w miejscu pracy.

Stephan Bezy, International General Manager w YSL, powiedział:  - Wspieranie kobiet, zwłaszcza jeśli chodzi o ich niezależność, ma kluczowe znaczenie dla sposobu działania marki. Przemoc ze strony partnera utrudnia bezpieczeństwo, dobrostan i niezależność kobiet. Dlatego praca nad kwestią, która stoi w sprzeczności z naszymi podstawowymi wartościami i przekonaniami, wydawała się bardzo naturalna.

Rozpoczynając tę ​​inicjatywę i współpracując z kobiecymi organizacjami charytatywnymi marka ma nadzieję, że do 2030 r. wykształci dwa miliony ludzi na całym świecie, aby pomóc im rozpoznać oznaki przemocy w związku i promować znaczące zmiany.

- Mamy rygorystyczny proces selekcji, jeśli chodzi o współpracę z organizacjami i jesteśmy dumni, że możemy pracować z tymi, które mają konkretny wpływ w wiarygodny, niezawodny i wpływowy sposób. Łączy ich pasja i oddanie tej ważnej sprawie, jednak zajmują się nią lokalnie - dodał.


"

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.06.2024 11:56
Rihanna została nową ambasadorką zapachu Dior J’Adore
Rihanna intensywnie działa w branży urodowej od lat.Danilo Lauria, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Rihanna została nową ambasadorką zapachu J‘Adore od Christian Dior, przejmując rolę od Charlize Theron po dwudziestu latach jej współpracy z marką. Jej nowa rola to nie tylko kontynuacja współpracy z Dior, którą zaczęła w 2015 roku, ale także okazja do wyrażenia jej osobistych wartości poprzez globalną kampanię.

W maju Charlize Theron została ambasadorką kolekcji biżuterii i produktów do pielęgnacji skóry marki należącej do LVMH. Według raportu opublikowanego przez WWD, nowa kampania J’Adore z udziałem Rihanny została nakręcona przez Stevena Kleina i zadebiutuje 1 września 2024 roku.

Veronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, powiedziała WWD:

Wybór Rihanny na kolejną twarz J’Adore był dla nas oczywisty. Jest nie tylko jedną z największych i najpotężniejszych artystek wszech czasów, ale także wszechstronnie utalentowaną, odnoszącą sukcesy przedsiębiorczynią, zaangażowaną humanistką, matką dwójki dzieci i wyjątkową pięknością.

Rihanna w swoim oświadczeniu wyraziła, że pełnienie roli ambasadorki J‘Adore jest dla niej nie tylko zaszczytem, ale również misją. Wyraziła entuzjazm do wnoszenia swojej osobistej historii, korzeni, kreatywności i kobiecości do tej współpracy. Ponadto wspomniała, że od lat ceni sobie J‘Adore, pomimo że jej własne zapachy nie odniosły znaczącego sukcesu na rynku. Wymyślona przez francuską mistrzynię perfumiarstwa Calice Becker kompozycja J’Adore zadebiutowała na rynku 25 lat temu.

W ostatnich latach Rihanna nie tylko dodała do swojego portfolio nową markę urodową, Fenty Hair, ale także wprowadziła swoje kosmetyki na rynek chiński, zawojowała SuperBowl product placementem, oraz stworzyła kolekcję inspirowaną futbolem amerykańskim.

Czytaj także: Rihanna rozszerza swoje imperium kosmetyczne o markę włosową — Fenty Hair

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.06.2024 10:04
Paulina Szydłowska nową Brand Communication Managerką w Rituals Cosmetics Polska
Szydłowska zajmie się komunikacją brandową w polskim oddziale Rituals.Paulina Szydłowska
Z początkiem czerwca 2024 roku Paulina Szydłowska rozpoczęła pracę na stanowisku Brand Communication Managerki w Rituals Cosmetics Polska. W swojej nowej roli będzie odpowiedzialna za działania PR oraz organizację eventów marki na terenie Polski i Rumunii.

Przed dołączeniem do Swatch Group, Szydłowska zdobywała doświadczenie w Huawei CBG w Polsce, gdzie początkowo pracowała jako Junior PR Specialist, a w roku 2020 awansowała na stanowisko PR Specialist. Wcześniej zabawiła także w Huawei Consumer Business Group w roli specjalistki ds. PR, a jeszcze wcześniej — w FIRST Public Relations, gdzie przeszła drogę od stażystki do account executive.

Szydłowska jest również absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, co dodatkowo wzbogaciło jej umiejętności komunikacyjne i analityczne, kluczowe w jej obecnej roli w Rituals Cosmetics.

Dołączenie do zespołu Rituals Cosmetics to dla Szydłowskiej nowe wyzwanie. W Swatch Group miała okazję kształtować strategie komunikacyjne i marketingowe, zarządzać relacjami z mediami, opracowywać materiały PR, organizować wydarzenia prasowe oraz koordynować działania w mediach społecznościowych i współprace z influencerami. Jej doświadczenie obejmowało również prowadzenie kampanii reklamowych zarówno w mediach cyfrowych, jak i outdoorowych, więc można się spodziewać, że będzie realizować podobne projekty.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. czerwiec 2024 10:30