StoryEditor
Producenci
20.02.2023 00:00

Założyciel marki Rituals Cosmetics osobiście otworzy kolejny sklep w Polsce

Rituals Cosmetics prowadzi ponad tysiąc sklepów na świecie. W Polsce 22. zostanie otwarty 1 marca w Warszawie / fot. materiały prasowe
Raymond Cloosterman, CEO i założyciel marki Rituals Cosmetics 1 marca 2023 r. przyjedzie do Warszawy, by otworzyć 22 drugi sklep marki w Polsce i 7 w stolicy. Rituals zapowiada podwojenie liczby sklepów w 2023 r. 

1 marca 2023 roku marka Rituals Cosmetics otworzy swój sklep w warszawskich Domach Towarowych Wars Sawa Junior przy ulicy Marszałkowskiej. Będzie to 7. sklep w stolicy i 22. w kraju. W uroczystym otwarciu sklepu weźmie udział CEO i założyciel marki – Raymond Cloosterman.

Warszawski sklep ma blisko 150 mkw. To miejsce nie tylko na ekspozycji ale i testowania produktów. Kupujący będą mieli możliwość zapoznać się z produktami z portfolio marki oraz przetestować kosmetyki i skorzystać z masażu dłoni przy pięknej kamiennej umywalce – tzw. water island, znajdującej się pod drzewem sakury, charakterystycznym dla wystroju wnętrza każdego sklepu Rituals.

W dniu otwarcia pierwszych 100. osób, które zrobią tego dnia zakupy, otrzyma torby z niespodziankami, a kolejni klienci – upominki do zakupów. Obowiązywać będą także specjalne: bestsellerowa pianka pod prysznic oraz peeling do ciała będą dostępne w promocyjnych cenach, a do zakupów za min. 190 zł dołączone zostaną małe patyczki zapachowe z kolekcji klasycznych.

Pierwszy stacjonarny sklep Rituals Cosmetics powstał w Polsce ponad rok temu. Rituals deklaruje podwojenie liczby sklepów w 2023 r.

Marka Rituals Cosmetics powstała w 2000 roku w Holandii, w Amsterdamie. Jest oddana idei zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia w świecie luksusowych produktów beauty. W swoim portfolio ma kosmetyki do kąpieli, do pielęgnacji ciała i produkty dla domu - świece i dyfuzory zapachowe, perfumowane patyczki. Każdy produkt, spośród ponad 400., inspirowany jest starożytną tradycją Wschodu, a ich używanie ma zmienić codzienne czynności w przyjemny rytuał. 

Czytaj także: Rituals Cosmetics obsłuży z Hanoweru zamówienia online polskich klientów

We wrześniu 2022 r. marka Rituals Cosmetics otworzyła swój tysięczny sklep na świecie. Działa obecnie w 26 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.06.2024 12:02
Delia Cosmetics stawia nową halę magazynową w Konstantynowie Łódzkim
”Konstrukcja budynku dostosowana zostanie do planowanego na dachu montażu instalacji fotowoltaicznej, która ma pomóc firmie w optymalizacji kosztów energii” – powiedział Robert Mróz, Kierownik Budowy w firmie Commercecon.Commercecon
W Konstantynowie Łódzkim, na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firma Delia Cosmetics, znany polski producent kosmetyków, rozpoczęła budowę nowoczesnej hali magazynowej.

Delia Cosmetics, właściciel marek Delia, Cameleo i Humanist oraz firma od ponad ćwierćwiecza obecna na polskim rynku kosmetycznym, zaczyna realizację kolejnego etapu swojej strategii rozwoju. Rozbudowywane są bowiem dwa obiekty w województwie łódzkim - w Rzgowie i Konstantynowie Łódzkim. Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku oraz dynamiczny rozwój firmy zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych. Obiekty mają nie tylko zwiększyć pojemność magazynowania produktów gotowych, ale także usprawnić logistykę i wysyłki do klientów.

W ramach swoich ostatnich działań inwestycyjnych Delia Cosmetics ogłosiła także modernizację i rozbudowę swoich zakładów produkcyjnych pod Łodzią. Nowa przestrzeń magazynowa wspierać będzie te działania, oferując nowoczesne rozwiązania logistyczne oraz przestrzeń biurową, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju firmy. W miejscowości Konstantynów Łódzki, obok rozbudowy istniejącego zakładu produkcyjnego tej firmy, trwają prace nad nowym obiektem o powierzchni 3750 metrów kwadratowych. Kompleks będzie obejmował nie tylko magazyn, ale również nowoczesne biuro dwupoziomowe. Projekt ten jest realizowany na obszarze i przy wsparciu finansowym Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt realizowany przez generalnego wykonawcę Commercecon zakłada nie tylko budowę funkcjonalnej przestrzeni magazynowej, ale także dbałość o aspekty ekologiczne. W planach jest montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu hali, co ma przyczynić się do optymalizacji kosztów energii i zwiększenia efektywności energetycznej całego obiektu. Zakończenie budowy zaplanowano na początek przyszłego roku.

Czytaj także: Delia Cosmetics otwiera kolejne sale dydaktyczne na łódzkich uczelniach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.06.2024 09:33
L‘Occitane rewiduje ofertę dla akcjonariuszy. Zamiast gotówki da im akcje nowej spółki
L‘Occitane oferuje swoje produkty w 2774 sklepach zloklizowanych w 90 krajachfot. archiwum wiadomoscikosmetyczne.pl
​L‘Occitane zrewidował swoją ofertę prywatyzacyjną, oferując dotychczasowym akcjonariuszom udziały w nowej spółce. To odpowiedź firmy dla tych, którzy uważają, że obecna oferta gotówkowa zaniża wartość spółki.

Po tym jak akcjonariusze firmy L‘Occitane  odrzucili ofertę jej wykupu w celu przeniesienia akcji z giełdy w Hongkonku na giełdę europejską, gigant kosmetyczny zrewidował swoją pierwotna propozycję.

 

Czytaj też: Właściciel L’Occitane nie będzie kontynuował wykupu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Utrzymana została dotychczasowa propozycja 34 dol. hongkońskich za akcję w gotówce. Jednak opcją alternatywną dziesięć akcji nowej prywatnej firmy za każdy udział.

Przypomnijmy, że wstępną ofertę prywatyzacji L‘Occitane złożyło w kwietniu tego roku, a prezes miliarder Reinold Geiger – który ma ponad 70proc. udziałów – współpracował z Blackstone i Goldman Sachs, aby sfinansować przejęcie za 1,8 mld dol.

Swoją decyzję tłumaczy tym, że wycofanie firmy z giełdy w Hongkongu, na której jest ona obecna od 2010 roku, stworzyłoby większą wartość dla akcjonariuszy mniejszościowych i zapewniłoby większą elastyczność w podejmowaniu długoterminowych decyzji biznesowych.

 

Czytaj też: Reinold Geiger chce wycofać L’Occitane z giełdy w Hong Kongu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

L‘Occitane to francuska marka kosmetyczna, która jest znana z luksusowych produktów do pielęgnacji skóry, ciała i włosów. Firma została założona przez Oliviera Baussana w 1976 roku. Obecnie jej produkty są sprzedawane w 2774 sklepach w 90 krajach. Jest właścicielem marek L‘Occitane en Provence, Melvita i Erborian. Zatrudnia ponad 8,5 tys. pracowników.

W ostatnich latach wzmocniła swoje portfolio, przejmując Elemis w transakcji o wartości 900 mln dol. w 2019 roku i przejmując większościowe udziały w Sol de Janeiro w 2021 roku. Na początku tego roku sfinalizowała też przejęcie Grown Alchemist.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. czerwiec 2024 07:48