StoryEditor
Producenci
15.04.2020 00:00

Ziaja.com – zainteresowanie przerosło oczekiwania. Serwery nie wytrzymały

Pod hasłem #zostańwdomu i #kupujonline marki kosmetyczne zachęcają do zakupów za pośrednictwem swoich sklepów internetowych. Do ich listy chciała dołączyć także marka Ziaja. Jednak zainteresowanie zapowiadanym przez producenta e-sklepem było tak duże, że w dniu jego uruchomienia z powodu przeciążenia nastąpiła awaria serwerów.

Pod hasłem #zostańwdomu i #kupujonline marki kosmetyczne zachęcają do zakupów za pośrednictwem swoich sklepów internetowych.

Delia Cosmetics na swoim profilu na FB pisze: 

 

Wiosna rozpoczęła się już na dobre! Niestety aktualna sytuacja trochę pozbawia kolorów codzienność...Czas to zmienić! Sama zadbaj o to, by w Twoim życiu zrobiło się kolorowo!  Jak? Może pomóc manicure w odpowiednio radosnych kolorach, albo trochę barw na włosach! Co Ty na to? Spróbuj! Teraz w naszym sklepie online wszystkie lakiery do paznokci, nasze kultowe płukanki oraz farby do włosów kupicie 20 proc. taniej. 

Natomiast firma Elfa Pharm do promocji zakupów w swoim e-sklepie skorzystała z przypadającego na 15 kwietnia Światowego Dnia Sztuki. Z tej okazji promuje maseczki na tkaninie inspirowane dziełami sławnych malarzy, obniżając ich ceny w e-sklepie o 40 proc. Hasłem akcji jest #zostanwdomunałozmaske


 

Do swojego e-sklepu zaprasza również Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona. Kosmetyki obiecuje dostarczyć „bez kłopotliwych sytuacji, bez utrudnień, bez opóźnień!”, a do każdego zamówienia powyżej 70 zł dodaje żel antybakteryjny!

Również Floslek podpowiada, aby dbać o swoje bezpieczeństwo wychodząc z domu. To kolejna firma, która przypomina: „jeśli nie musisz wychodzić #zostańwdomu i #kupujonline


Swoją sprzedaż do internetu przeniosły również marki, które przed pandemią sprzedawały swoje produkty w salonach firmowych, takie jak Stara Mydlarnia. Marka dodatkowo wprowadziła codzienne e-konsultacje, podczas których eksperci marki udzielają porad dotyczących pielęgnacji skóry, a także doboru odpowiednich kosmetyków. 

W podobnej sytuacji znalazł się Inglot, który zachęca do robienie manicure w domowym zaciszu.

Sklepom online rośnie sprzedaż. W e-commerce zyskują obecnie znane marki, które już wcześniej wyrobiły sobie pozycję i mają wiernych konsumentów. Własne e-sklepy stały się dla nich ważnym miejscem sprzedaży.

Także Ziaja pod koniec marca, zaraz po ogłoszeniu ograniczeń w poruszaniu się w przestrzeni publicznej, zaczęła informować o pracach nad uruchomieniem swojego oficjalnego sklepu internetowego. Sklep ruszył dzisiaj – 15 kwietnia – i… Zainteresowanie było tak duże, że już pierwszego dnia, z powodu dużego ruchu na stronie nastąpiła awaria serwerów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 15:49