StoryEditor
Producenci
17.08.2020 00:00

Zmiany w zarządzie sieci drogerii Jasmin

Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Wspólników nastąpiły zmiany w zarządzie sieci drogerii Jasmin.

Na czele zarządu sieci Jasmin stoi prezes Marzena Gradecka. Marzena Gradecka jest założycielką Polskiej Grupy Drogeryjnej PGD Polska (wcześniej Tarkon, Tarkon-Gradi), która jest większościowym właścicielem Drogerii Jasmin. Od trzech lat nie miała zastępców na swoim stanowisku.

W tym roku zapadła decyzja, że stanowiska wiceprezesów obejmują Teresa Stachnio – od samego początku związana z firmą PGD Polska (wcześniej Tarkon, Tarkon-Gradi),  współzałożycielka poznańskiej sieci drogeryjnej Aster przekształconej następnie w sieć drogerii Jasmin, w której pełniła funkcję wiceprezesa, a ostatnio była członkiem zarządu; Anna Skupnik – od 2019 r. dyrektor zarządzający w spółce Jasmin oraz Marcin Bartoszyński – dyrektor pionu kosmetycznego firmy PGD Polska, członek zarządu spółki Jasmin.

Drogerie Jasmin to franczyzowa sieć skupiająca pod swoim szyldem blisko 300 placówek. PGD Polska jest największym ogólnopolskim dystrybutorem kosmetyków i chemii gospodarczej w Polsce. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.09.2023 12:06

Victoria’s Secret wchodzi w kategorię produktową wegańskiej pielęgnacji włosów

W ofercie Victoria‘s Secret znajduje się już wybór perfum i wód toaletowych, kosmetyków do pielęgnacji ciała i makijażu.Victoria‘s Secret
Victoria‘s Secret wkroczyła do kategorii włosów, wprowadzając linię Natural Beauty Hair Care. Zapachy inspirowane roślinami i wegańskie formuły mają na celu nadanie połysku, podkreślenie loków i zwiększenie objętości, jak twierdzi firma.

Victoria‘s Secret, światowy gigant w produkcji bielizny, odzieży sportowej, kosmetyków i perfum, wprowadza do swojej oferty wegańskich kosmetyków do włosów. Nowa linia kosmetyków do włosów Victoria‘s Secret jest w pełni wegańska, co oznacza, że ​​nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego i nie była testowana na zwierzętach.

Oferta obejmuje podstawowe produkty do pielęgnacji włosów; szampony i odżywki oraz masażer do skóry głowy. Formuły tych kosmetyków zostały opracowane tak, aby zapewnić skuteczną pielęgnację włosów, jednocześnie spełniając surowe standardy wegańskie. Ceny wahają się od 12 dolarów do 24,95 dolarów. Produkty nie są dostępne jeszcze na polskiej stronie marki.

Victoria‘s Secret stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, zarówno makroekonomicznymi, jak i własnymi. Jednym z głównych problemów jest konieczność odnalezienia się po zmianach w strategii marketingowej. Firma była kiedyś znana z organizowania spektakularnych pokazów mody i promowania marki za pośrednictwem tzw. "Victoria‘s Secret Angels". Niestety, ta strategia w ostatnich latach utraciła na popularności, co wpłynęło negatywnie na wyniki sprzedaży.

Victoria‘s Secret zmaga się także z konsekwencjami zamknięcia nierentownych sklepów oraz zarządzaniem marką, co przyczyniło się do utraty rynkowej pozycji. Według analizy Wells Fargo, firma straciła część swojej sprzedaży z powodu tych problemów. Zgodnie z informacjami z nieoficjalnych źródeł, które przytoczył Forbes, Victoria‘s Secret planuje przeprowadzić gruntowną transformację. Kluczowym elementem tej metamorfozy ma być zwiększenie roli produktów kosmetycznych i perfum w porównaniu do odzieży w ofercie firmy.

Czytaj także: Nowy koncept shop-in-shop Victoria’s Secret na lotnisku Kraków-Balice

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.09.2023 10:20

L’Oréal ogłasza inwestycję w Shinehigh Innovation

L‘Oréal SA to francuska firma zajmująca się higieną osobistą z siedzibą w Clichy, Hauts-de-Seine. Jest jedną z największych firm kosmetycznych na świecie i rozwinęła działalność w tej dziedzinie, koncentrując się na koloryzacji włosów, pielęgnacji skóry, ochronie przeciwsłonecznej, makijażu, perfumach i pielęgnacji włosów.L‘Oréal
L’Oréal ogłasza zawarcie porozumienia w sprawie inwestycji mniejszościowej w Shinehigh Innovation, chińskiej firmie biotechnologicznej opartej na innowacjach, w celu ustanowienia długoterminowego partnerstwa na rzecz wspólnego rozwoju nowatorskich i zrównoważonych rozwiązań kosmetycznych. Jest to pierwsza inwestycja w ramach znanego konkursu L’Oréal BIG BANG Beauty Tech Innovation Challenge, zapoczątkowanego cztery lata temu w Chinach.

L’Oréal ogłosiło nawiązanie partnerstwa inwestycyjnego z chińską firmą biotechnologiczną Shinehigh Innovation. To porozumienie ma na celu ustanowienie długoterminowej współpracy, skoncentrowanej na tworzeniu innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań kosmetycznych. Ten krok jest efektem inicjatywy L’Oréal BIG BANG Beauty Tech Innovation Challenge, która została uruchomiona cztery lata temu w Chinach.

Shinehigh Innovation to chiński start-up stworzony w 2017 roku przez czołowego naukowca-biotechnologa, prof. Jiahenga Zhanga, który specjalizuje się w najnowocześniejszej chemii supramolekularnej. Przełomowa, inteligentna technologia samoorganizacji umożliwia niemożliwe wcześniej kombinacje składników, w wyniku czego powstają produkty końcowe o większej skuteczności i trwałości.

Partnerstwo umożliwi L‘Oréal, według oświadczenia prasowego, uwolnienie pełnego potencjału surowców, przezwyciężenie znanych ograniczeń, takich jak niekompatybilność, niestabilność i problemy z ich dostawą, w celu opracowania innowacyjnych formuł dla skóry, włosów i skóry głowy o szerszym zakresie korzyści konsumenckich.

Czytaj także: Grupa L’Oréal Ogłasza Utworzenie Funduszu Klimatycznego L’Oréal

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. wrzesień 2023 12:12