StoryEditor
Rynek i trendy
08.12.2023 10:59

Pantone ogłasza piękny brzoskwiniowy Peach Fuzz 13-1023 kolorem roku 2024

Brzoskwiniowy Peach Fuzz 13-1023 w dodatkach i akcesoriach / Pantone
Pantone 13-1023 Peach Fuzz to kolor roku 2024, który będzie przewijał się w kreacjach, makijażach, stylizacjach 2024 r. Piękny brzoskwiniowy odcień przynosi ze sobą ciepło, życzliwość, czułość i przesłanie troski.

Instytut Pantone ogłosił Peach Fuzz kolorem roku 2024. Ukryty pod symbolem 13-1023 w palecie kolorów jest brzoskwiniowym odcieniem, delikatnie osadzonym pomiędzy różem a pomarańczą.  

Subtelnie zmysłowy Pantone 13-1023 Peach Fuzz to serdeczny brzoskwiniowy odcień przynoszący uczucie życzliwości i czułości, przekazujący przesłanie troski i dzielenia się, wspólnoty i współpracy. Ciepły i przytulny odcień podkreślający nasze pragnienie bycia razem z innymi lub cieszenia się chwilą spokoju i poczuciem bezpieczeństwa – napisała Laurie Pressman, vice president Pantone Color Institute.

 

image

Ciepły brzoskwiniowy Pantone 13-1023 Peach Fuzz. Kolor roku 2024

Pantone

Delikatny, słodki i zwiewny. W klimacie vintage, ale pokazany w nowoczesnej odsłonie. Ma wnieść piękno do cyfrowego świata i spokój w czasach niepewności. Jest odpowiedzią na trend troski o siebie, mindfulness i holistycznego podejścia do życia.

– W czasach zamieszania w wielu aspektach naszego życia nasza potrzeba opieki, empatii i współczucia staje się coraz silniejsza, podobnie jak nasze wyobrażenie o spokojniejszej przyszłości. Przypomina się nam, że istotną częścią pełnego życia jest posiadanie dobrego zdrowia, wytrzymałości i siły, aby się nim cieszyć. Że w świecie, który często kładzie nacisk na produktywność i osiągnięcia zewnętrzne, niezwykle ważne jest, abyśmy zdali sobie sprawę ze znaczenia wspierania naszego wewnętrznego ja i znajdowania chwil wytchnienia, kreatywności i kontaktu międzyludzkiego pośród zgiełku współczesnego życia. Poruszając się po teraźniejszości i zmierzając ku nowemu światu, ponownie oceniamy to, co jest ważne. Przeformułowując sposób, w jaki chcemy żyć, wyrażamy siebie z większą intencjonalnością i uwagą. Zmieniamy nasze priorytety, koncentrujemy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, zarówno psychicznym, jak i fizycznym, oraz cenimy to, co wyjątkowe — ciepło i komfort spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną lub po prostu poświęcenie chwili czasu dla siebie. Mając to na uwadze, chcieliśmy przejść na kolor, który mógłby skupiać się na znaczeniu społeczności i jednoczenia się z innymi. Kolor, który wybraliśmy jako Kolor Roku 2024 Pantone, musiał wyrażać nasze pragnienie bycia blisko tych, których kochamy, oraz radość, jaką czerpiemy, gdy pozwalamy sobie na dostrojenie się do tego, kim jesteśmy i po prostu delektujemy się chwilą spokoju w samotności. Musiał to być kolor, którego ciepły i przyjazny uścisk będzie niósł przesłanie współczucia i empatii. Takiego, który pielęgnuje i którego przytulna wrażliwość jednoczy ludzi – tak ten wybór uzasadniła Laurie Pressman.

Brzoskwinowy odcień będzie więc nam towarzyszył przez 2024 r. w modzie, stylizacjach, makijażu, wystroju wnętrz. Pojawi się w projektach opakowań. Dla branży kosmetycznej nie jest nowym. Pastelowe barwy, również w brzoskwiniowym odcieniu, przewijają się od zawsze w designie produktów. Są chetnie wykorzystywane przez marki specjalizujące się w produktach pielęgnacyjnych, szczególnie tych, które stawiają na klasykę, minimalizm i elegancję. Również brzoskwionowy odcień włosów był hitem kilka lat temu i choć jest trudny do uzyskania, jest bardzo lubiany, ponieważ odmładza i ociepla cerę.

 

Jak wykorzystać kolor roku 2024 Pantone w kategoriach kosmetycznych?

image

Pantone Peach Fuzz 13-1023 kolor roku 2024 w kategoriach kosmetycznych

Pantone
image

Peach Fuzz 13-1023 w połączeniu z innymi ciepłymi i chłodnymi barwami

Pantone

 

Instytut Pantone radzi, by sięgnąć po odcień Peach Fuzz właśnie w kategoriach koloryzacji włosów i makijażu, a także w stylizacji paznokci. Co podpowiadają specjaliści od kolorów?

Współczesna brzoskwinia o głębi, której delikatna lekkość jest dyskretna, Peach Fuzz 13-1023 dodaje włosom eterycznego wykończenia i tworzy naturalny różowy blask, który podkreśla cerę w szerokiej gamie odcieni.

Zaskakująco wszechstronny odcień Peach Fuzz 13-1023 ożywia skórę, dodając miękkiego ciepła oczom, ustom i policzkom, dzięki czemu wyglądamy zdrowiej. Świeży i młodzieńczy w połączeniu z ziemistymi brązami oraz wyrazisty w połączeniu z głębokimi czerwieniami i śliwkami, Kolor Roku 2024 Pantone otwiera drzwi do szerokiego asortymentu szminek, różów, odcieni skóry i opcji konturowania

Wzory paznokci zawierające Peach Fuzz 13-1023 są romantyczne, niewinne i słodkie.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
20.02.2024 13:20
Globalny rynek dezodorantów urośnie o ponad 13 mld USD
Rośnie popyt na dezodoranty wśród pracujących profesjonalistów płci męskiejShutterstock
Raport firmy ​Technavio przewiduje, że globalny rynek dezodorantów urośnie do 2027 r. o 13,19 mld USD. Siłą napędową tych wzrostów będzie rosnące zapotrzebowanie na dezodoranty wśród użytkowników płci męskiej, a także innowacje w zakresie opakowań i składów produktów.

Poprawa standardów życia ludzi na całym świecie zwiększyła wydatki na produkty do pielęgnacji, w tym dezodoranty, zwłaszcza wśród populacji Millenialsów – zauważyła firma Technavio, zajmująca się badaniami i doradztwem technologicznym. Zgodnie z jej raportem pt. „Globalny rynek dezodorantów 2023-2027”, jeszcze w 2017 r. rynek był wyceniony na 25,92 mld USD. Natomiast w kolejnych latach będzie rósł w tempie 6,78 proc. rocznie, by ostatecznie osiągnąć wzrost o 13,19 mld USD. 

Autorzy raportu zauważyli, że mocno rośnie popyt na dezodoranty wśród pracujących profesjonalistów płci męskiej. Coraz więcej na produkty pielęgnacyjne i perfumeryjne, w tym drogie zapachy i dezodoranty, wydaje też cała populacja Millenialsów. Natomiast geograficznie największy wzrost na tym rynku odnotuje Ameryka Północna (33 proc.).

Nadal podstawową rolą dezodorantów pozostaje zwalczanie nieprzyjemnego zapachu wynikającego z rozpadu bakterii i pocenia się, w takich obszarach ciała jak pachy i stopy. Jednak według ekspertów Technavio, branża rozwija się dzięki innowacjom, a marki stale wprowadzają nowe receptury i opakowania, aby zaspokoić różnorodne preferencje konsumentów.Te innowacje to m.in. naturalne i bezaluminiowe formuły ze składnikami organicznymi, takimi jak węgiel aktywny, soda oczyszczona i olej kokosowy. Produkty te są przeznaczone dla osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnych opcji. W latach objętych prognozą mocno rosnąć będzie świadomość bezpieczeństwa składników.

Koncentrując się na skuteczności i zdrowiu skóry, producenci dezodorantów będą zmuszeni dostosować się, aby sprostać zmieniającym się potrzebom wymagających konsumentów poszukujących niezawodnych i przyjaznych dla skóry rozwiązań

– czytamy w raporcie „Globalny rynek dezodorantów 2023-2027”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
16.02.2024 11:30
Producenci dermokosmetyków wydają najwięcej na reklamę
Dermokosmetyki w Super-Pharmwiadomoscikosmetyczne.pl
Dermokosmetyki były najczęściej promowaną kategorią produktową w 2023 r. w farmaceutycznej prasie handlowej – wynika z danych przedstawionych przez Business Point.

Firmy farmaceutyczne są najbardziej aktywnymi reklamodawcami, a leki bez recepty i suplementy diety należą do najczęściej promowanych produktów. Z danych zebranych przez Business Point Pharma monitorującą rynek apteczny i farmaceutyczny wynika jednak, że to dermokosmetyki były najczęściej reklamowane w farmaceutycznej prasie handlowej w 2023 r. 

Czytaj także: Dermokosmetyki zdominowały gazetki handlowe aptek

Marki dermokosmetyczne zainwestowały w 2023 r. w 21 866 modułów reklamowych. To o ponad 2600 więcej niż w 2022 r. Na drugim miejscu w zestawieniu najczęściej promowanych kategorii znalazły się preparaty na przeziębienie, a na trzecim witaminy i minerały.

image

Reklamy w farmaceutycznej prasie handlowej w 2023 r.

wykres: Business Point Pharma

Najwięcej reklam wyemitowały firmy: Perrigo Poland, L’Oreal Polska, Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris oraz Bioderma Laboratoire Dermatologique Poland.

Według szacunkowych danych PMR, rynek dermokosmetyków w Polsce na koniec 2023 r. miał osiągnąć wartość niemal 2,7 mld zł. Sprzedaż stacjonarna miała wzrosnąć o 4,8 proc. w ujęciu rok do roku, a internetowa o 12,4 proc.

Czytaj więcej: Dermokosmetyki na fali. Apteki rozszerzają asortyment beauty

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. luty 2024 19:11