KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

4 grudnia 2020, 14:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Podczas pandemii Amerykanie szukają m.in. mydeł na bazie mleka koziego

Podczas pandemii Amerykanie szukają m.in. mydeł na bazie mleka koziego (fot. Shutterstock)

Konsumenci wykazują rosnące zainteresowanie różnorodnymi produktami do pielęgnacji skóry i ciała. Od płynów do mycia twarzy po peelingi do ciała, a nawet wyjątkowe mydła. Firma Spate, która przeanalizowała ponad 10 miliardów danych dotyczących urody, ogłosiła trzy najszybciej rozwijające się obecnie trendy kosmetyczne w USA.

1. Środki do mycia twarzy na bazie oleju

Środki do mycia twarzy na bazie olejów odnotowują silny wzrost zainteresowania, średnio 7100 wyszukiwań w Stanach Zjednoczonych każdego miesiąca, co oznacza wzrost o 30,7 proc. od 2019 r. Trend ten rozpoczął się w okresie lockdownu i nadal wykazuje silny potencjał wzrostu. Wyszukiwania „balsamów oczyszczających” również stale rosną, co dowodzi, że ten rodzaj produktów jest na topie na rynku.

2. Rękawiczki złuszczające

Innym produktem do pielęgnacji skóry, którego szukają konsumenci, są rękawiczki złuszczające, które osiągnęły 13 100 wyszukiwań miesięcznie w Stanach Zjednoczonych, a zainteresowanie wzrosło o 25,6 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy ten trend wzrośnie o dodatkowe 8,7 proc.

3. Mydło z koziego mleka

Ze względu na COVID zainteresowanie mydłami ogólnie wzrosło, chociaż ostatnio to właśnie mydło z mleka koziego jest wyszukiwane każdego miesiąca w Stanach Zjednoczonych 38 300 razy, ponieważ konsumenci zwrócili się w kierunku mleka koziego z powodu egzemy, trądziku i chęci rozjaśniania skóry. Zwiększył się ten trend o 19 proc. w stosunku do zeszłego roku. Mydło z koziego mleka zwykle rośnie w czasie okresów wakacji i świątecznych, więc spodziewajmy się jego wzrostu w grudniu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony