REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

PRAWO

 

10 maja 2019, 15:13wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Sektor FMCG (handel, przemysł, rolnictwo) odpowiadający za ponad 20 proc. polskiego PKB, nie będzie miał ani jednego przedstawiciela w Radzie ds. Przedsiębiorczości przy prezydencie RP, powołanej w piątek przez Andrzeja Dudę.

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania Rady ds. Przedsiębiorczości

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania Rady ds. Przedsiębiorczości (fot. za: prezydent.pl/YouTube)

Rada, jak zapewnia Kancelaria Prezydenta, stanowić ma "forum konsultacyjno-doracze prezydenta RP". – Zdecydowałem się powołać radę po to, aby przeanalizować sytuację polskich przedsiębiorców w aspekcie funkcjonalnym, ale przede wszystkim w aspekcie prawnym – powiedział prezydent Duda podczas uruczystości powołania rady.

- Spotkanie praktyków, którzy na co dzień zajmują się biznesem i funkcjonują na rynku gospodarczym na różnych jego poziomach i w różnych branżach, z prawnikami i specjalistami z zakresu zarządzania w moim przekonaniu przyniesie efekt w postaci dobrej debaty na temat sytuacji polskich przedsiębiorców, polskiego rynku gospodarczego i możliwość faktycznie przygotowania propozycji różnego rodzaju rozwiązań, które ułatwią życie przedsiębiorcom, pomogą im funkcjonować, a tym samym przyczynią się do rozwoju naszego państwa, a w niektórych aspektach, powiem górnolotnie, do naprawy Rzeczypospolitej - powiedział Andrzej Duda.

Zadania Rady ds. Przedsiębiorczości mają koncentrować się na "zapewnieniu polskim przedsiębiorcom warunków dla stabilnego rozwoju ich przedsiębiorstw" oraz na "kreowaniu i upowszechnianiu postaw przedsiębiorczych szczególnie wśród młodzieży".

W skład Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP weszło 18 osób. Na przewodniczącego rady powołany został Piotr Wachowiak, prof. SGH, prorektor ds. nauki i zarządzania SGH. Członkami rady, którym najbliżej jest do sektora handlu FMCG, są Beata Kozłowska-Chyła, przewodnicząca rady nadzorczej Lotosu, oraz Małgorzata Podrecka, wiceprezes producenta opakowań Can-Pack.

Oprócz wspomnianych powyżej osób, w skład rady weszli jeszcze: Andrzej Arendarski, współzałożyciel i prezes Krajowej Izby Gospodarczej; Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka MB-Pneumatyka; Dawid Cycoń, prezes ML System; Wojciech Dyduch, prodziekan ds. rozwoju na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; Stanisław Han, prezes PPF Hasco-Lek; Marcin Joka, prezes Photon Entertainment; Rafał Kos, doradca prezydenta RP; Arkadiusz Kustra, adiunkt na Akademii Górniczo-Hutniczej; Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland; Anna Rulkiewicz, prezes LUX MED; Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding i członek NRR; Beata Stelmach, prezes Zarządu PZL-Świdnik; Paweł Szataniak, przewodniczący rady nadzorczej Wielton; Jan Szynaka, prezes Szynaka-Meble; oraz Julita Wasilczuk, prof. PG, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony