Aflofarm to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm farmaceutycznych w Polsce. Funkcjonuje na rynku od ponad trzydziestu lat. Obecnie jest liderem w segmencie leków OTC, a także producentem licznych suplementów diety oraz kosmetyków Acerin i Bioliq

Aflofarm to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm farmaceutycznych w Polsce. Funkcjonuje na rynku od ponad trzydziestu lat. Obecnie jest liderem w segmencie leków OTC, a także producentem licznych suplementów diety oraz kosmetyków Acerin i Bioliq (fot. www.aflofarm.com.pl)

Od nowa ruszy proces Aflofarmu z UOKiK o karę za reklamę suplementu diety RenoPuren. Koncern stracił dotychczasową przewagę – pisze „Rzeczpospolita”.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Jak donosi dziennik „Rzeczpospolita”, sąd apelacyjny uchylił wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) zdejmujący karę 26 mln zł dla firmy farmaceutycznej Aflofarm za reklamę suplementu diety RenoPuren.

Czytaj też: Aflofarm nie zapłaci kary za wprowadzającą w błąd reklamę suplementów diety

SOKiK musi ponownie przeprowadzić postepowanie i rozpatrzyć sprawę. UOKiK jest zadowolony z wyroku i podziela stanowisko sądu apelacyjnego – donosi dziennik.

„Rzeczpospolita” przypomina, że sprawa zaczęła się w 2016 roku, kiedy to UOKiK uznał, że reklama suplementów diety RenoPuren Zatoki Hot i RenoPuren Zatoki Junior wprowadza konsumentów w błąd. Chodziło o wrażenie, że produkty mają właściwości lecznicze. Aflofarm domagał się jednak umorzenia sprawy. Zarzucał urzędowi, że rozpoznając sprawę nie powinien powoływać się na przeprowadzone przez siebie badania wśród konsumentów, bowiem „nie odzwierciedlają one reakcji modelowego konsumenta”.  Mimo to jesienią 2017 roku UOKiK stwierdził zbiorowe naruszenie interesów konsumentów przez firmę farmaceutyczną i nałożył na nią karę w wysokości 25,8 mln zł.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony