REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

 

25 maja 2022, 17:35wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry wzięła udział w debacie pt.

Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry wzięła udział w debacie pt. ": Zmiana kanałów sprzedaży kosmetyków i nawyków konsumenckich, a logistyka i zarządzanie półką oraz zapasami" podczas Forum Branży Kosmetycznej 2022 (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Gdy pytamy klientów, co kieruje ich decyzjami zakupowymi, to na pierwszym miejscu pojawia się cena, a na drugim i trzecim promocje i wyprzedaże. Jednak już z obserwacji zachowań konsumenckich wynika, że tym najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy produkt zostanie kupiony, są emocje – mówiła Agnieszka Górnicka, prezes zarządu Inquiry podczas Forum Branży Kosmetycznej na Retail Trends 2022.

REKLAMABio madent_Testowane przez WK

O ile promocje i wyprzedaże to rzeczywiście niesamowite narzędzie motywujące konumentów do zakupu, to z ceną sprawa nie jest oczywista.

– Obecnie cena nie oznacza najtańszego produktu, jaki można znaleźć w sklepie. Konsumentom częściej chodzi np. o porównywanie ofert w różnych kanałach, po to by znaleźć ulubiony produkt w najkorzystniejszej cenie – wyjaśniła Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry podczas Forum Branży Kosmetycznej 2022.

Rynek kosmetyków w Polsce jest sterowany obecnie przez wiele czynników. Informacji o nich nie da się wyczytać w ankietach firm badawczych.

To lepiej widać w obserwacjach lub w wywiadach pogłębionych. Okazuje się wtedy, że kosmetyk kupujemy głównie po to, by się lepiej poczuć. Cena jest istotna, zwłaszcza gdy na zakupy mamy określony budżet, ale najważniejszym kryterium zakupu są zatem emocje osoby kupującej – tłumaczyła prezes firmy badawczej Inquiry.

To dlatego kosmetyki tak świetnie pasują do mediów społecznościowych i sprzedawania na żywo.

Te emocje można zobaczyć od razu na ekranie podczas sprzedaży live. Są one również w sklepach tradycyjnych, zwłaszcza gdy możemy liczyć na poradę znajomej i lubianej ekspedientki – podsumowała Agnieszka Górnicka.

10. Forum Branży Kosmetycznej odbyło  się w ramach Retail Trends 2022, konferencji łączącej producentów i handel z sektora food i kosmetycznego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony