REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020
Obie innowacje chińskiego giganta zostały zainspirowane pandemią oraz zmieniającymi się wzorcami pracy i konsumpcji

Obie innowacje chińskiego giganta zostały zainspirowane pandemią oraz zmieniającymi się wzorcami pracy i konsumpcji (fot. Adobe)

Oddział firmy Alibaba Cloud dał światu przedsmak przyszłości technologii cyfrowej. Pionier technologii zaprezentował swój pierwszy komputer w chmurze i autonomicznego robota logistycznego do dostaw na ostatnim etapie podczas 12. dorocznej konferencji Apsara - informuje Global Cosmetic News.

REKLAMA

Komputer w chmurze waży zaledwie 60 gramów i można go podłączyć za pomocą normalnego ekranu, aby uzyskać dostęp do prawie nieograniczonych zasobów obliczeniowych w dowolnym miejscu i czasie.

W międzyczasie został opracowany przez Alibaba DAMO Academy robot dostawczy, który może przewozić 50 paczek na raz i przejechać 62 mile (100 km) na jednym ładowaniu. Chiński gigant technologiczny szacuje, że robot mobilny powinien być w stanie dostarczyć do 500 paczek dziennie do jednej wyznaczonej społeczności lub kampusu.

Obie innowacje zostały zainspirowane pandemią oraz zmieniającymi się wzorcami pracy i konsumpcji. Komputer w chmurze umożliwi użytkownikom dostęp do niezawodnej mocy obliczeniowej, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, co oznacza, że ​​złożone zadania, takie jak renderowanie animacji, tworzenie oprogramowania i obsługa klienta online, mogą być wykonywane w ruchu.

Jak tłumaczy Jeff Zhang, prezes Alibaba Cloud Intelligence,Ponieważ praca z domu staje się czymś nowym w trakcie pandemii i po niej, wierzymy, że nasze innowacje mogą również pomóc użytkownikom w łatwiejszym czerpaniu korzyści z chmury obliczeniowej w dowolnym miejscu i czasie za niewielką cenę - skuteczny, ale bezpieczny sposób.”

Spodziewamy się gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na dostawy ze strony dobrze prosperujących firm zajmujących się sprzedażą detaliczną i lokalnymi usługami w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie” - dodał Zhang, odnosząc się do robota logistycznego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony