REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020
Amazon najwięcej zatrudniał będzie w stanach Arizona, Kalifornia, Kolorado, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Michigan, New Jersey, Ohio, Oregon, Pensylwania, Utah, Waszyngton i Wisconsin

Amazon najwięcej zatrudniał będzie w stanach Arizona, Kalifornia, Kolorado, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Michigan, New Jersey, Ohio, Oregon, Pensylwania, Utah, Waszyngton i Wisconsin (fot. FB Amazon)

Amazon chce zatrudnić 100 000 nowych pracowników w niepełnym i pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach operacyjnych w USA i Kanadzie przed szczytem sezonu, ogłosił w poniedziałek gigant e-commerce.
Firma zapowiada, że ​​we wrześniu otworzy 100 nowych obiektów operacyjnych, w tym centra logistyczne, stacje dostawcze, centra sortowania i inne - informuje retaildive.com.

REKLAMA

Zatrudnienie 100 000 pracowników będzie uzupełnieniem 33 000 miejsc pracy w branży technologicznej i korporacyjnej, które firma ogłosiła w zeszłym tygodniu, oraz 100 000 pracowników, których firma zatrudniła w połowie kwietnia do obsługi rosnącej liczby zamówień wywołanej pandemią koronawirusa.

Wczesne fazy pandemii pokazały Amazonowi, co się dzieje, gdy popyt wzrasta powyżej tego, co może obsłużyć sieć magazynów. Firma miała problemy z zarządzaniem przychodzącymi produktami i wysyłanymi paczkami. Realizacja zamówień spowolniła, a Amazon tymczasowo zabronił dostawom nieistotnych produktów do magazynów.

Rozwiązaniem było częściowo zatrudnienie. Amazon ogłosił plany zatrudnienia 100 000 pracowników do realizacji zamówień w połowie marca, a do połowy kwietnia już to zrobił. CFO Amazona, Brian Olsavsky powiedział, że do końca 2020 roku firma zwiększy swoją powierzchnię o 50 proc. r / r.

Według Olsavksy'ego w pierwszym w historii szczytowym sezonie pandemii Amazon koncentruje się na bezpieczeństwie, na drugim miejscu na zdolności produkcyjnej, a na trzecim na prędkości wysyłki. Amazon zamierzał zatrudnić 200 000 pracowników w szczycie sezonu 2019 - pierwszym z jednodniową dostawą Prime - co spowodowało, że całkowite zatrudnienie na rok nie wykraczało poza normalne realia, chociaż w innym czasie.

Firma nałożyła również ograniczenia od połowy sierpnia na zewnętrznych sprzedawców korzystających z usługi Amazon, aby mieć pewność, że na półkach znajdują się tylko najbardziej potrzebne zapasy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony