REKLAMAKampania PAH_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

 

7 lutego 2023, 15:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dział drogeryjny w hipermarkecie Auchan w Piasecznie

Dział drogeryjny w hipermarkecie Auchan w Piasecznie (fot. materiały prasowe)

Auchan i Profi podpisały umowę o współpracy na rumuńskim rynku. Będą wspólnie negocjować warunki zakupowe z dostawcami. Czy na polskim rynku będą podobne sojusze?

REKLAMALinomag testowane przez WK baner w tekście

Sieć hipermarketów Auchan oraz sieć Profi prowadząca cztery formaty sklepów, poinformowały, że połączą swoje potencjały, by uzyskać większą siłę przetargową w negocjacjach z dostawcami mających bardzo wysokie obroty.  Negocjacje te będą prowadzić od 1 lutego br. przez trzy miesiące.

– To normalne, że dwóch detalistów łączy swoje wielkości zakupów w celu tworzenia form sojuszy, które pozwalają im jeszcze skuteczniej konkurować z dużymi sieciami detalicznymi i zapewniać klientom lepsze ceny, zwłaszcza w obecnej koniunkturze inflacyjnej – powiedział Gaëtan Pacton, dyrektor generalny Profi.

– Sojusz negocjacyjny to normalna rzecz w krajobrazie współczesnego handlu. Stawka jest ważna dla wszystkich, szczególnie w tym okresie: ochrona siły nabywczej naszych klientów – dodał Ionuț Ardeleanu, dyrektor generalny Auchan.

Poza prowadzeniem wspólnych negocjacji z ograniczoną liczbą dużych międzynarodowych dostawców, Profi i Auchan będą nadal rozwijać się na rynku oddzielnie, jako dwaj konkurenci.

Profi prowadzi 1645 sklepów w Rumunii w czterech formatach: Profi Super, Profi City, Profi Go i Profi Loco. Obroty firmy w wysokości 11,6 miliarda lei plasują sieć na trzecim miejscu w rumuńskim handlu detalicznym.

 Auchan Rumunia ma w swoim portfolio 327 sklepów, w tym 33 hipermarkety, 7 supermarketów i 287 sklepów MyAuchan, z czego ponad 270 na stacjach Petrom, a także sklep internetowy auchan.ro. Obroty firmy w  2021 roku wyniosły 1,2 miliarda euro.  

Czytaj także: Od przeglądania gazetek do kupowania marek własnych - Polacy szukają oszczędności

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony